Skocz do zawartości

[Opony] Którą oponę wybrać - Kenda K1104, K1109, K1110


polak322

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potzebuję Waszej pomocy.

 

Zastanawiam sie nad powyższymi 3 modelami opon. Wszystkie są w podobnej cenie (nie biorę innych opon pod uwagę!). Wszystkie te model są w rozmiarze 26x1.9/1.95.

Rower na tych oponach będzie głównie wykorzystywany na terenach: asfal/szuter/leśne ścieżki. Ktoś pewnie powie, że szerokie kapcie jak na taki teren, ale mi takie odpowiadają. Jakoś nie lubię wąskich opon. Do tej pory miałem Geax Gato 2.1 oraz Geax Mezcal 1.9, ale już się do niczego nie nadają.  Kupiłbym ponownie Mezcale, ale nie mam na nie budżetu.

 

Pytanie tyczy się bieżnika. Który z tych 3 będzie najbardziej odpowiedni do powyższego terenu?

post-140473-0-13509500-1457362644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagowo są podobne, przynajmniej katalogowo. 1 i 2 są 1.95 i ważą podobno 495g, natomiast 3 jest 1.9 i waży 460g.

Niestety nie mam mżliwości sprawdzenia ich na miejscu, bo pytałem w kilkunastu sklepach Warszawa i okolice, i nikt ich nie ma. A3 sklepy wysyłkowe mi odpisały, że nie mają możliwości ich zważyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@,

 

Ale dlaczego nie bierzesz innych opon pod uwagę? Takie Conti RK 2.0 czy Schwalbe SS będą kosztowały podobnie a są o wiele lepszymi oponami na twarde warunki...?

 

To podrzuć link do Conti RK lub Schwalbe SS zwijanych w cenie 60 zł. Z chęcią zakupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miło, że uwzględniłeś wymaganie zwijanych w którymkolwiek poście wcześniej.

 

Po moich doświadczeniach z firmą Kenda niezrozumiałym jest dla mnie wybór tej właśnie firmy. Osobiście nadal bym kupił RK albo SS w drucie zamiast tych tu podanych.

 

A ja miałem przez 4 lata zwijaną Kendę Karmę i była super, ale teraz szukam czegoś ciut innego.

 

Na FB też większość mówi o 3 i pewnie ta wpadnie do koszyka.

 

Dodam, że chyba mi się przyfarciło, bo jak szukałem tych oponek, to nic nie było z Wawy. Wchodzę dzień później na allegro i widzę, że sklep w którym czasem robiłem zakupu, właśnie wystawił te wszystkie oponki.

Może wpadnę tam przed weekendem i na coś się zdecyduję. Spróbuję je zważyć i może dam jakąś krótką recenzję później ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...