adi2311 Napisano 28 Stycznia 2016 Napisano 28 Stycznia 2016 Witam.Szukam przedniej przerzutki do korby FC m151.Kasetę mam 8 rzędową,łańcuch connex 808,przerzutka tylna,klamkomanetki alivio st-m410.Chciałbym wydać około 50 zł.
Ilia Napisano 29 Stycznia 2016 Napisano 29 Stycznia 2016 Myślę, że do korby Turney najlepsza będzie przerzutka Tourney, np, taka: https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/przednie-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-przednia-tourney-fd-tx50-obejma-31-8-34-9mm-do-42t-top-swing-shimano,26655.html. Mój tata ma taką korbę jak twoja z tą przerzutką i wszystko gra. Musisz jeszcze pamiętać o odpowiedniej średnicy obejmy i żeby dała radę wziąć największą tarczę korby, ta jest na 42 zęby. Łączy się te przerzutki z innymi korbami i korbami dla dzieci, więc ta bramka ma czasem mniej niż 42T.
adi2311 Napisano 29 Stycznia 2016 Autor Napisano 29 Stycznia 2016 Czy taka też mogła by być:http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5795088094&reco_id=d144866d-bf86-11e5-8e4d-02dc9f0d2bc7&ars_rule_id=802.Wybrałem ją ze względu na to gdyż mam już przerzutkę tylną:http://allegro.pl/shimano-deore-lx-m570-przerzutka-tylnia-nowa-i5920102780.html
Ilia Napisano 29 Stycznia 2016 Napisano 29 Stycznia 2016 Ten link coś nie chce wskoczyć, ale powinno działać.
adi2311 Napisano 31 Stycznia 2016 Autor Napisano 31 Stycznia 2016 Chodzi mi o to czy tą przerzutką która podałem w poprzednim pośćie mogę zastąpić starą:Shimano TY-32.Korba 48-38-28T.
adamtulak Napisano 31 Stycznia 2016 Napisano 31 Stycznia 2016 Nie, próbowałem montować FD-M570 i FD-M530 do korb M131 i M171 48-38-28 i się nie da. Gdy montuje się przerzutkę, tak aby zewnętrzna część wózka znajdowała się 1-3mm (a nawet 4mm) nad największą (3) tarczą, to przy przerzucaniu z 2 na 3 wewnętrzna cześć wózka zahacza o 2 tarczę. Wynika to z tego, że M570 zaprojektowana jest jest do minimalnej różnicy 3-2= 12T a korby 48-38-28,jak widać mają 10T (jeszcze gorzej jest gdy taką przerzutkę zakłada się na korbę 42-34-24 (8T) zamiast 44-32-22 lub 48-36-26). Dlatego na jednym z rowerów musiałem pozostać przy przerzutce FD-TX51 , dopóki nie zmienię korby, a w drugim zmieniłem korbę na M591.
adi2311 Napisano 31 Stycznia 2016 Autor Napisano 31 Stycznia 2016 Czyli na tą korbę nie będzie podejdzie ta::przerzutka przód SHIMANO LX FDM570 g.c. 31,8 (5795088094) - Allegro.pl - Więcej n iż aukcje.Więc jaką przerzutkę zamiast FD-TX51 możesz polecic.Chodzi mi o wyższą klasę.
modrzew Napisano 31 Stycznia 2016 Napisano 31 Stycznia 2016 Zmień korbę choćby na Acera/Alivio z bardziej popularnym zestawem tarcz, to będziesz sobie wybierał do woli z „wyższych klas”.
adi2311 Napisano 1 Lutego 2016 Autor Napisano 1 Lutego 2016 Nie wiem co masz na myśli:"bardziej popularny zestaw tarcz".Jaka będzie najlepsza do spokojnej jazdy bez żadnych szaleństw.Znalazłem jeszcze taką:http://allegro.pl/shimano-przerzutka-przednia-acera-fd-m360-3x7-3x8-i5605568863.html Myślę że będzie lepsza od FD-TX51.
adamtulak Napisano 1 Lutego 2016 Napisano 1 Lutego 2016 Pomiędzy przednimi przerzutkami nie ma takich różnic w jakości jak pomiędzy tylnymi. Gdy kupisz tę Acerę, to okaże się, że poza kolorem obejmy, to się niewiele różnią. Konstrukcja jest niemal ta sama. Jeśli twoja TX51 nie ma luzów, to puki ich nie złapie nie ma powodu do wymiany.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.