Skocz do zawartości

[12000] Full XC/AM.


Ilia

Rekomendowane odpowiedzi

Minimalne wymagania:

Waga: najlepiej mniej niż 13,5 kg

Rama: aluminiowa, oś 12 mm

Koła: 29 cal.

Widelec: RS Rvl, RS Pike, Fox, lub coś poziomu tych widelców. Tapered, oś 15 mm. Skok 120 mm.

Prz. przód X-5, Deore 

Prz. tył: XT, X-9

Manetki: X-7, Deore,

Hamulce: Deore lub coś podobnego.

Sztyca: winda

Napęd: 2 x 10

 

Ważę 75 kilo i mam 187 cm.

Znam ofertę Specialized`a, pasuje jeden rower. Gianta i BMC - nie pasuje żaden. Chciałbym zobaczyć inne oferty, ale nie mogę nic znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren podobny jak na Ślęży, może byłeś, górskie drogi, ścieżki, schody, korzenie i kamcory, do tego miasto i czasem 15 km asfaltu, ogólnie wyrypy plus 50 km, z tym że koła nie zawsze są na ziemi.


Zastanawiam się nad Specializedem Comp, reszta co znalazłem to prawie to samo tylko cena dwa koła wyżej.


Zastanawiam się nad Specializedem Comp, reszta co znalazłem to prawie to samo tylko cena dwa koła wyżej, po za tym wolałbym żeby z przodu był Fox, a nie RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw skreślasz rower z bzdurnego powodu piast, teraz podnosisz cenę a tutaj już są zupełnie inne piasty. Do tego dość mały skok jak na warunki Ślęży i okolic. Teraz koło 29er. Uwagi co do skoku dotyczyły średniego koła. Zdecyduj się co chcesz. Kolega tutaj z forum sprzedaje nową L-kę Speca Enduro 2015. Masz Ofertę Canyona, Krossa, Kellysa, Rose. Za 13K masz Stumpjumpera FSR i to jest bardzo dobry wybór w przypadku jak musi być 29er. Potem wysyłkowy Canyon. No i może jakieś wymagania co do zawieszenia bo to w pewnych okolicznościach konieczne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pierwszy i jedyny jaki znalazłem to był właśnie Spec Comp, Reszta była na kołach 27,5 lub miała 100 mm skoku i byłem ciekaw czy tylko Spec robi coś takiego, czy są jeszcze inni. FR to nie dla mnie, nieważne jak rozumiany. Dziękuję Galvator za poświęcenie uwagi. Beskid ty masz tyle tych gwiazdek, a nie umiesz przeczytać ze rozumieniem to przeczytaj co ci tam pisałem jeszcze kilka razy i nie jeździj po mnie. Wszyscy zrozumieli tylko nie ty. Ja ci mam szerokość drogi zmierzyć, głębokość rowów podać, czy jaki mam kolor oczu, żebyś ty mógł różnicę między dwoma rowerami podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Spec robi coś takiego. Z tym że to nie będzie 120 skoku , ale  130. Genius 900 , Ghost AMR LT

http://www.scott.pl/produkt/219/1323/Rower-Genius-940/

http://www.ghost-bikes.com/en/bikes-2012/bike-detail/amr-lt-6-lc/

Przy czym na miasto , 15 km asfaltu czy też na górki w kołami w powietrzu są inne rowery , bardziej wyspecjalizowane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też które ścieżki na Ślęży. Mam znajomka który jeździ wokół Ślęży i Raduni po szutrach i tam na dobrą sprawę wystarczy przełaj.

Sam jeżdżę na ścieżkowcu 29er 120mm skoku ale HT i nieciekawie jest praktycznie tylko na OS 1 i 2 z emtb. Single na Raduni z EMTB już bardzo przyjemne.

Więc jeśli celujesz w RTV/AGD na Ślęży to ten all mountain 120mm full to będzie po prostu mało. Natomiast na Radunię wystarczy aż nadto.

 

Ja bym pokochał tego wycinaka z 27,5+ http://www.ghost-bikes.com/en/bikes-2012/bike-detail/5336/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne wymagania:

Waga: najlepiej mniej niż 13,5 kg

Rama: aluminiowa, oś 12 mm

Koła: 29 cal.

Widelec: RS Rvl, RS Pike, Fox, lub coś poziomu tych widelców. Tapered, oś 15 mm. Skok 120 mm.

Prz. przód X-5, Deore 

Prz. tył: XT, X-9

Manetki: X-7, Deore,

Hamulce: Deore lub coś podobnego.

Sztyca: winda

Napęd: 2 x 10

 

Ważę 75 kilo i mam 187 cm.

Znam ofertę Specialized`a, pasuje jeden rower. Gianta i BMC - nie pasuje żaden. Chciałbym zobaczyć inne oferty, ale nie mogę nic znaleźć.

 

Nie pasuje w sensie, że nie pasuje do wyliczanki, czy coś nie tak z geo? Chodzi o to żeby były tylko ten osprzęt z nazwy i żaden inny czy chodzi o poziom?  Skok 120 mm z przodu czy tyłu?

 

Jeżeli mam coś doradzić, to nie skupiać się na osprzęcie, bo jest drugorzędny, a przy okazji można bezpodstawnie skreślić świetną ramę tylko dlatego, że np. ma zmieniarkę x-7 albo napęd 1x11.

 

Poleciłbym Santę, ale z oferty wypadł alumniowy Tallboy, a LT chyba już w ogóle.

 

Z innych niewymienionych można pomyśleć nad np. http://www.porebarowery.pl/main/product/5814,ZESTY-TRAIL-429-2015,page:1

 

albo tym, kapitalna rama https://www.transitionbikes.com/2016/Bikes_Smuggler.cfm tylko z dystrybutorem w PL coś nie bardzo, ale popytać zawsze można.

 

P.S. 29er z dobrą geo nie potrzebuje mega skoku żeby prawidłowo radzić sobie w terenie;

P.P.S. Comp to nie typ roweru, tylko wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transition - doskonały.......ale nie ma absolutnie opcji złożenia roweru na tej ramie (nowej) w wadze do 13,5kg za 12k........

 

Brałbym Stumpjumpera (objeżdziłem ze 3 wersje - bomba,najtańszy to bieda niestety,ale to co ważne jest już zamontowane),albo coś Radon/Rose/Canyon,tylko to .....Cepelia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt to wiadomo można coś zmienić, to były raczej takie ogólne wytyczne. Skok też jeden ma 120 inny 130 ten centymetr mnie nie zbawi. Celna uwaga z dobrą geometrią. Nie wiem jak ja to przedtem szukałem, że tylko tego speca znalazłem :teehee: . Co to jest Cepelia?


Ograniczam się w skoku i wadze, żeby znaleźć kompromis między podjeżdżaniem, a zjeżdżaniem. Ze skokami trochę przesadziłem, nawet na HT XC można sobie poskakać, a na upartego to można nawet krosem sobie tam jeździć, ale raczej mikra przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz roweru za 12k, na pewno masz swoje przemyślenia, wrzuć Twoje propozycję.

Jeśli ich faktycznie nie masz, tych propozycji przy takim budżecie, to i tak wrzuć te złe i napisz co Ci w nich nie pasuje.

 

Upierasz się przy specu comp :) co znaczy, że nie znasz nawet nazwy modelu, warto byłoby zdobyć poznać.

Wrzuć linka do tego speca.

Gdybym ja szukał ścieżkowca za 12k 29er to zapewne miałbym problem w wyboru, że względu na zbyt duży wybór a Ty masz tylko tego compa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

erzurum

 

bo jest Specialized a pozniej dlugo dlugo nic.

za taka kase jezeli jest kilka rowrow do wyboru to sie wybiera Specialized, i to raczej carbon HT a nie full.

bo na Specialized full fundusze za male.

 

nie jestem fanem Specialized, ba nawet pewnie kupie Canyona CF 8.9 z rocznika 2016,

ale to dlatego ze w okolicy nie mam sklepu rowerowego (sklepy ktore oferuja jakąś chinszczyzne, typu kross, romet itd nie traktuje jako sklep rowerowy) z oferta Specialized, wiec zostaje Canyon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HT odpada, teraz mam krosa 75mm, a jak dam większe opony to prawie jak 29 er, tak mi się wydaje. Z carbonem to szkoda gadać, za tą kasę to fulla fajnego nie znajdę, po za tym na karbonową ramę trzeba uważać żeby kamienie nie stukały i tp, a jak zaliczę glebę to mogę pożegnać się z carbonową ramą szybciej niż aluminiową. Fulla chciałem ze względu na wygodę i trudniej taki zamęczyć, po za tym takim można się już fajnie pobawić. 29 cali akurat dla tego, że rower na takich kołach łatwiej przetacza się po przeszkodach i na dłuższe wypady będzie lepszy, mimo większej wagi, a 27.5 to raczej rower bardziej do poskakania i zabawy (w sensie fulli)  Skoku 120 mm, bo pomyślałem, że jak już decydować się na fulla to coś więcej niż 100 mm, full od HT jest cięższy, a te dłużne rurki dużo mi wagi nie dodadzą, rower nadal uniwersalny, choć już dosyć terenowy, po za tym w niektórych przypadkach można rozpatrywać, że 29 cali i 120 mm, to jak 27,5 cali i 140 mm,(tak czytałem, od razu zaznaczam, że to nie ja wymyśliłem) więc jak dla mnie to już raczej na pewno starczy.

Link do speca http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/camber/camber-comp-29

Fragment z jego opisu: Dzięki szybkim, 29-calowym kołom Camber jest w stanie pokonać całą trasę z maksymalną prędkością. Innymi słowy, łączy typową charakterystykę roweru szlakowego z efektywnością maszyny XC na podjazdach


Z innego forum wyciągnąłem jeszcze takie ciekawe cytaty:

,, Co do fullasa, to wygoda jest tylko pochodną. Podstawowy z niego pożytek to kontrola i trakcja.'' - Dobrze napisane, sam powinienem wspomnieć o trakcji i kontroli, zwłaszcza o kontroli.

,,Glownie jako fulla do jazdy poleca się 120-140 mm.''

,,Full jest fajny jak jedzie się w dół albo po konkretnych wertepach. Po płaskim (w dodatku po asfalcie) jest kompromisem którzy trzeba przełknąć żeby dobrze się bawić kiedy znowu zaczną się wertepy i jazda w dół.'' - trafne stwierdzenie, asfalt to część którą muszę w moim przypadku przełknąć, ale chciałbym też swoim fullem  móc jechać pod górę, choćby na młynku, ale wolę jednak jechać niż pchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie odzywać ale skoro cytujesz to co gdzieś tam wyczytasz i na tym opierasz wybór to najlepszą propozycję już dostałeś od kolegi @ukaniex. To Spectral z Pike'em i naprawdę zaj... tłumikiem, dobrymi kołami DT. W tej cenie może to i cepelia bo obwiesili go konkretnymi szpejami ale nie jest gorszy od wielu dużo droższych konstrukcji. Aby się podniecać mega super chiper ramą w produkcie z Kanady trzeba mieć spore doświadczenie i objechać przynajmniej 2-cyfrową liczbę fulli. Tu nie ma takiego tematu. Reszta spraw co zasugerował przedmówca nie jest taka prosta w zdefiniowaniu. 

 

Spec Camber nie ma myk myka co czyni go w trudniejszym terenie zupełnie bezużytecznym. Dokupić wychodzi prawie jak FSR na 140mm i lepszymi kątami do agresywniejszej jazdy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli obecnie nie da się już wsunąć zwykłej sztycy?....

 

Bezużyteczna w terenie to jest, hm, szosa i to tylko "chyba", bo do takowej w typie endurance da się zapodać wąskie kapcie z bieżnikiem i przy dużych jajach robić z powodzeniem to czego inni nie ogarną na pełnokrwistych emtebe. 

Ten Camber jest co najwyżej nieoptymalnie ubrany jak na dzisiejsze standardy w tym typie roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...