Skocz do zawartości

[do 10 000 zł] MTB/ XC 27,5


dang3r

Rekomendowane odpowiedzi

Wzrostu mam 184cm, długość nogi od strony wewnętrznej ok 78-80 cm. Rower oczywiście na maratony MTB a konkretnie Kaczmarek Electric MTB bo blisko domu i to mi w zupełności wystarczy jeśli chodzi o moją wytrzymałość i siłę a technicznie daje spokojnie radę. Czasem przewyższenia przekraczają 1300 metrów jak np w Zielonej Górze. Kiedyś dla porównania chciałbym uczestniczyć choć raz w Skandii.

Jeden sezon mam za sobą ale przyznam że geometria typowo sportowa odpada - bolą mnie trochę plecy gdy tułów jest bardziej pochylony w przód i dlatego np mostek wymieniałem na krótszy. Nie wiem czy ta dolegliwość by zniknęła gdybym zaczął częściej trenować... mimo tej przeciwności chcę się w to bawić bo sprawia mi to niesamowitą frajdę.

Teraz jeżdżę Kross-em level A4 - przez amortyzator jak i wielkość kół nawet na dojazdówce po polnej drodze z kępami trawy, wysypanym gruzem i dołkami tracę bardzo dużo.

Odnośnie kół 27,5 to taki wybór padł jak poczytałem za i przeciw. Kalkulator przełożeń wskazuje na 2 blaty :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam że geometria typowo sportowa odpada - bolą mnie trochę plecy gdy tułów jest bardziej pochylony w przód i dlatego np mostek wymieniałem na krótszy

 

To całkiem zmienia postać rzeczy, chyba każdy tutaj pomyślał, że szukasz roweru właśnie mocno sportowego :P Tylko się musisz zastanowić czy bolą Cię plecy bo masz sportową geo (raczej nie), za dużą ramę czy jeszcze coś innego. 

Aha i długość nogi coś dziwnie mała Ci wyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga co do kątów na główce. To nie jest tak, że tak samo ma być w 650 i 29er. Wystarczy zerknąć tam gdzie to jest bardziej istotne czyli do fulli. Im większe koło tym kąty stają się ostrzejsze. Zwyczajnie duże koło nie wymaga aż takich zabiegów dlatego Spec wcale nie jest w tyle. 

 

Teraz pytanie za 100 punktów skąd wiesz, że geo bardziej ścigackie będzie złe skoro raz śmigasz teraz na A4 a dwa o 27,5" tylko chyba czytałeś?? Co by jednak nie gadać to ten karbonowy XTC z tego roku jest do przemyślenia jak chcesz porządny, nowoczesny rower. Problemy są dwa czyli odpowiedni rozmiar i cena. Napisz do Marcina i pogadaj co i jak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87cm - długość wewnętrznej strony nogi. Wiem że zaraz zacznie się krytyka że po co w ogóle taki drogi rower skoro nie chcę typowo sportowej geometrii. A nie chce bo bolą mnie plery i być może takie mam zdrowie bo 19'' calowa rama nie była raczej za duża. Może jakieś ćwiczenia by to rozwiązały

beskid masz rację. O 27,5 tylko czytałem ale nawet porównując dane z geometrii rowerów z gamy Kross to np długość górnej rury ramy jest krótsza w 27,5 ale za to szersza kierownica to chyba zniweluje powodując większe pochylenie sylwetki. Najlepiej byłoby się takim rowerem z wybranej marki i wielkości przejechać. To byłoby miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pleców - jeszcze niedawno po 20-30km plecy mnie bardzo bolały w odcinku lędźwiowym tak, że albo musiałem pojechać trochę "na stojąco" albo zejść z roweru i trochę porozciągać plecy. Od listopada zacząłem nie intensywnie, ale regularnie (2xtydzień) wykonywać ćwiczenia na plecy i brzuch. Od połowy grudnia bólu nie ma  :sweat:

 

Nie wiem, co tam roi ci się w głowie, ale nie wydawałbym 10000 tysi na rower, na którym nie jeździłem i nie wiem, jak to jest.

Jestem użytkownikiem 29", więc nic nie będę się wypowiadał, ale ja na początek kupiłem rower za 1600, a w tym roku dopiero złożyłem Krossa za prawie 10000

Ps. Projekt przedstawiony będzie przed sezonem  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Giantcie przy rabacie w katalogowej cenie masz lekkie koła i wagowo powinieneś zejść poniżej 10 kg ;) Szkoda tylko, że w serii nie ma osi 12mm z tyłu, ale to akurat nie problem bo haki są wymienne :)

 

Co do haków to nieco się mylicie obywatelu MartinH.

XTC Advanced 1 z 2015 ma 12mm na pokładzie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin się nie myli bo miał za pewne na myśli moją pierwotną propozycję modelu 2016. 

 

Generalnie nie róbmy znowu jaj. To zwykły sztywniak 100mm. Cudowanie z pomiarami, testowanie jest sporo na wyrost tym bardziej jak się przesiada z lipnego Krosa. W tej cenie nie ma sprzętu całkowicie z d...y. 

 

I sprawa dość istotna bo jak się mocno ciuła kasę to warto trochę przyhamować. Nie sztuka kupić tylko trzeba to jeszcze potem utrzymać na "odpowiednim poziomie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to pokazuje, że Spec stanął w miejscu bo 69-69,5 na główce powinno być obecnie standardem w XC, przy tym poziomie trudności tras.

 

To, że króluje w polskich maratonach 29er nie znaczy, że jest on dużo lepszy, weź Speca z główką 71* i i powiedzmy XTC z 69,5* (powiedzmy, że reszta geometrii jest podobna) i na trudnym zjeździe przewaga wielkości koła się zmniejszy, może się nawet okazać że zatrze. A co byś powiedział gdyby czołówka przesiadła się nagle na 26 cali i zaczęła wygrywać, że jednak to jest najlepsze koło?

 

Wielkość koła wybacza pewne braki w technice, powoduje że człowiek może się czuć pewniej na zjazdach, ja odczułem to przesiadając się z Krossa 26 z główką 71* na XTC.

 

Schurter wygrywa na 27,5, Ferrand-Prevot również, a w U23 młoda Jenny Rissveds więc dla mnie to jest lepszy obraz niż polska czołówka ;)

 

29er'ów jest najwięcej bo marketingowcy wpychają te rowery każdemu na siłę ;)

 

Dajmy spokój z tym pucharem świata. Schurter ma niewiele ponad 1,70 wzrostu, Prevot i Rissveds 1,60 z groszami. Ilu zawodników o wzroście 185 i więcej jeździ na 27,5?

 

Jak powiedziałem, nie wciskam nikomu na siłę 29", ale osobie o wzroście 184 co chce wydać 10k proponowałbym najpierw przymiarkę do obu rozmiarów koła. Bez dwóch zdań jakikolwiek rozmiar wybierze, po przesiadce z obecnego roweru będzie WOW! Tylko za parę miesięcy może wsiąść na ten drugi rozmiar i wtedy stwierdzić że mógł lepiej wydać te 10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowa geo wcale nie musi oznaczać bolących pleców. Kiedy jesteś bardziej pochylony więcej ciężaru idzie na ręce, mniej na plecy. Jeszcze zależy czy coś z  nimi masz nie tak, czy to czyste mięśniowo, ale to temat rzeka. Poza tym karbon lepiej tłumi niż alu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schurter ma niewiele ponad 1,70 wzrostu, Prevot i Rissveds 1,60 z groszami. Ilu zawodników o wzroście 185 i więcej jeździ na 27,5?

Swojego czasu popularne było przy podkreślaniu zalet 29erów twierdzenie, jak to filigranowi zawodnicy też na takich jeżdżą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielisz głupoty, że tak powiem.

 

Anthem 27.5 1 z 2015 kosztuje katalogowo 9999zł na pełnym XT.

Czy to według twoich kryteriów będzie dobry full?

a cos poza giantem ?

czy rozumiem ze z racji tego ze sprzedajesz giant'y to twoja odpowiedz zawsze bedzie: giant

 

troche nieobiektywnie, zreszta ten giant jest alu,

pewnie zaraz bedzie odpowiedz, co z tego ze alu kiedy full.

 

@

marcin_ostrów

tez bez przykladow to mozna tak ogolnie pisac.

ale moze masz na mysli jakies upusty czy rabaty na rocznik 2015, wtedy ok,

ale bez zalinkowanych przykladow to jalowa wypowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dorośli :) kiedyś mieliśmy takie powiedzenie "każda pliszka swój ogonek chwali" :).

A handluje jeszcze Kellysem i Specem więc nieco większy horyzont.

 

Jeżeli zakładasz, że za 10tyś nie kupisz dobrego fulla, a ja pokazuje Gianta czy mam rozumieć, że to jedyny dobry zestaw w tej cenie :)?

 

Chcesz carbon to co prawda nie równe 10000zł a 10999zł ale jest Anthem Advanced 27.5 z 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobrego fulla to powiedzmy szczerze troche brakuje.

 

 

a cos poza giantem ? czy rozumiem ze z racji tego ze sprzedajesz giant'y to twoja odpowiedz zawsze bedzie: giant

Chciałeś dobrego fulla - czy ten jest zły?

Albo inaczej - jaki będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma być nie halo? Nie każdego stać i nie każdemu jest potrzebny rower za ponad 10 klocków. Golfa też szybciej sprzedasz niż luksusowe auto, nawet jak opuścisz z miejsca kilkanaście tysięcy ;)

Po prostu musi się znaleźć klient.

 

A druga sprawa, to chyba nie jest żaden sklep tylko prywatny sprzedający - może to też nieco odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...