Skocz do zawartości

[SPD] Na początek?


Artisto

Rekomendowane odpowiedzi

Buty można wziąć w sklepie z linku, pedały w decathlonie taniej i z dostawą gratis. Skoro kilka dyszek dla Ciebie to nieduża różnica to w sumie nie wiem na jaki rabat liczyłeś przy takiej kwocie zakupu? Do dowolnego decathlonu możesz sprowadzić dowolny produkt bez obowiązku zakupu. Idziesz, przymierzasz i jak nie pasi odkładasz na półkę. Z reklamacją w sklepie internetowym nie miałem problemu. Odsyłałem (na swój koszt) do sklepu i ten dalej zajmował się sprawą. W decathlonie masz o tyle łatwiej, że masz większe szanse zwrócić wadliwy towar i odzyskać gotówkę. Tyle, że decathlon nie ma tego co chcesz. Wyboru musisz sam dokonać na czym Ci bardziej zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wezmę wszystko w Decathlonie, jednak w razie problemów łatwiej załatwić sprawy gwarancyjne.

Tylko nie wiem jak sprowadzić produkt do sklepu bez potrzeby płacenia za niego? Jak kompletuję zamówienie to każe mi płacić i nie ma opcji "płatność przy odbiorze".

Jak tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurczę, mam pewne wątpliwości teraz odnośnie przeskoczenia na ten system. Obawiam się, czy to nie jest "za dużo" jak na moją jazdę.

 

Jednak również zastanawiam się - czy pedały hybrydowe to dobry wybór? Czasami chciałbym pojechać gdzieś w butach których uszkodzenie mogę ryzykować, więc wtedy hybrydy byłyby w sam raz. Warto czy lepiej się przełamać i kupić dwustronne SPD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w sklepach stacjonarnych nie zawsze są wyższe niż w necie. Zaczyna się okres promocji. W ciągu roku kupiłem 3 rowery w sklepach taniej niż w necie...

 

Ale akurat buty Shimamo były tańsze w necie więc tam kupiłem (jakiś hiszpański sklep wysyłkowy).

Zrobiłem pomiary jak napisali na ich stronie i wyszło 45. Normalnie noszę 43. Pasują perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak również zastanawiam się - czy pedały hybrydowe to dobry wybór? Czasami chciałbym pojechać gdzieś w butach których uszkodzenie mogę ryzykować, więc wtedy hybrydy byłyby w sam raz. Warto czy lepiej się przełamać i kupić dwustronne SPD?
 

 

 

w sumie tak naprawdę to musisz przetestować, zależy ile i gdzie jeździsz.

 

ja na start kupiłem jednostronne..w sumie użyłem 'paltform' może z 10 razy ...równie dobrze mógbłym w klapkach na zwykłym spd pojechać..

natomiast podczas regularnej codziennej jazdy do pracy w butach spd te pedały były strasznie denerwujące - po wypięciu nogi na światłach  pedał odwracał się platformą do góry  i potem wpięcie to często była komedia w porównaniu ze zwykłym dwustronnym spd  

 

dla mnie przynajmniej używanie spd jest przyjemniejsze jak są dwustronne, nie musisz się zastanawiać , nie ma denerwujących pomyłek

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te naklejki nakleiłem, ale i tak je zerwę, gdy zaczną się deszcze (no kurde w końcu chyba zacznie padać, co?) i zamiast nich zastosuję słynną szarą taśmę, bo wydaje mi się, że te oryginalne naklejki są jakieś takie liche. A taśma to klasa sama w sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych kilkunastu kilometrach stwierdzam sporo pozytywów. 

Na pewno mięśnie inaczej pracują i do tego pracuje też brzuch - dla mnie rewelacja.

Pewien problem taki, że w jednym bucie za słabo dokręciłem bloki więc się ruszały i porysowały dół podeszwy. W ten sposób pozbawiłem się problemu ew. chęci zwrotu, jej! x)

 

Generalnie wszelkie obawy rozwiane, jest naprawdę ogromny skok jakości jazdy.

 

btw. szara taśma by uszczelnić dół podeszwy przed wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot buta jako nowego po przykręceniu bloku nie wchodzi w rachubę - blok ma ząbkowaną powierzchnię od strony mocowania do podeszwy a przy dokręcaniu go ząbki wgryzają się w plastik. 

Uszczelnianie szyny bloków jest konieczne jeśli pod wkładką w bucie masz dostęp do blaszki mocującej blok, wiele butów ma jednak to miejsce zaklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...