Skocz do zawartości

[SPD] Na początek?


Artisto

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko jestem tak bardzo przekonany do czegoś nowego jak pedały SPD (czy generalnie inny system łączenia nogi z rowerem, jeżeli w ogóle są inne)

 

Chwilowy research każe mi sądzić, że Shimano M520 będą na początek najbardziej optymalnym wyborem.

Do tego jeszcze buty - bywają w LIDLu czasami, ale akurat lipcowy pobyt już przeminął i nie wiem kiedy teraz znów będą buty pod SPD w LIDLu. Ew. ma ktoś przecieki i wie? ^ ^

Jeszcze w przypadku butów - najpewniej mtb spd - jakby nie LIDLowe to które na początek byłyby dobre? I w razie kupowania przez internet - pomijając możliwość odesłania - jak dobrze dobrać rozmiar, na co uważać? Czy to się pokrywa z normalnymi rozmiarówkami butów i można spokojnie założyć, że rozmiar codziennych butów do łażenia pokryje się z tymi do SPD?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty polecam shimano m089 mam takie i jestem zadowolony. Te lidlowe to szajs jest.  Shimano spokojnie wytrzymają kilka sezonów.

Jeśli chcesz zamawiać przez internet to najpierw udaj się do jakiegoś sklepu i po przymierzaj. Nie musisz odrazu kupować.  A potem zamów odpowiedni rozmiar przez internet.  M089 są dość popularne więc nie powinieneś mieć problemu żeby znaleźć je w jakimś stacjonarnym sklepie.

Jest jeszcze metoda doboru po długości wkładki http://roweroweporady.pl/jak-dobrac-rozmiar-butow-rowerowych/

http://www.bikestacja.pl/pl/rozmiary-ubran-i-butow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M520 są jak najbardziej ok na początek (są też inne systemy np. ubijaki ale to koszt co najmniej 2 stów) buty ? buty ja mam shimano md64 koszt ok 260 zł, buty dobre na początek, lidlowe dla wielu sa ok ale ja je miałem i nie zaliczam tego okresu do udanych po prostu tanie buty. Shimano jak i reszta ma zaniżona rozmiarówke (ja nosze 45 a rowerowe mam 47). Kupowałem przez neta - trzeba wziąć kartkę a4 zaznaczyć kreskę na pięcie i na dużym palcu, zmierzyć odległość i ma sie długość wkładki. W necie wszyscy piszą jaka jest długość wkładki but. oczywiście musisz doliczyć jakieś 2mm na skarpetkę. Mi wyszło 29.8 cm i to odpowiada rozmiarowi 45. Jak poczytas to znajdziesz tabelki zawierające długość wkładki i nr jaki temu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo te buty to dosyć kosmos.

Nie ma nic przyjaźniejszego kieszeni? Czy jednak warto zainwestować w produkt Shimano?

 

Jak te z lidla Ci się niebawem rozwalą, to kupisz następne takie lidlowe (o ile w ogóle będą jeszcze) czy już jakieś porządne?  Nie masz kasy na buty - kup raz i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty za <300zł z spd to tanie rzeczy, niestety produkt jest skomplikowany i te wynalazki lidlowe nie nadaja sie do niczego wiecej jak to jazdy raz w miesiacu na 10km do lasu, mowy o intensywnym i wygodnym uzywaniu na wielu tysiacach km nie ma. Sa tanie buty np Louis Ganrnieu ale nie polecam. Najtansze modele Shimano beda jak najbardziej OK, sa jeszcze tanie buty Rose ale tylko wysylkowo. Ewentualnie buty BTWina z Decatlona ale tam ceny beda podobne jak shimano.

 

Pedały M520 sa dobre nie tylko dla poczatkujacych. Wytrzymale, w miare lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam głupieć.

Poza butami M są też XC. Nazwy niby wskazują o co chodzi ale jak jest w praktyce? Czy skupić się całkowicie na M?

http://sklep.bikersport.pl/pl/p/SHIMANO-buty-SH-M065/23092473 - z tych tańszych, czy jednak dorzucać i brać wyższy numerek modelu? I ew. jakie opinie o tym sklepie? ;)

 

 

 

EDIT

http://allegro.pl/shimano-pd-m520-czarne-pedaly-bloki-spd-xt-deore-i5394946263.html - co sądzicie o tej ofercie? Darmowa wysyłka, bloki w zestawie, do tego paczkomatem. Cena też w porządku, taniej się znajdzie ale pewnie z wysyłką wyjdzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ją i w sumie mnie zainteresowała, ale białe ładniejsze : http://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/mtb/p,buty-spd-sh-m089-biale-pedaly-pd-m520-biale-shimano,463747.html

Tylko wtedy nie wiem jak kwestia estetyki. Ktoś ma białe i odradza z powodu brudu?

 

Jeżeli te pedały to 100 zł to za buty wychodzi w sumie standardowe 300 (320 przy białych) zł więc tak, ok. Ciągle tylko nie wiem czy nie kupić tańszego buta. I tak zamówię pewnie w niedzielę bo teraz to nie ma znaczenia skoro weekend za rogiem więc mam czas na zastanowienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bacek

Taaa, a centrumrowerowe.pl ma takie wspaniałe opinie w temacie o sklepach, że tylko brać ......  a potem się wkurzać, dlaczego wciąż nie ma ;->

 

@Aristo

Co do butów - sugerował bym Ci kupić buty na conajmniej 3 rzepach lub 2 rzepy i klamra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie M w shimano oznacza że to sprzęt do mtb (kolarstwa górskiego)  buty Xc to praktycznie to samo tylko z innym oznaczeniem "że niby dla zawodników xc"  Jedne i drugie będą wporządku.

Co do modelu który zaproponowałeś to lepiej kupić buty z trzema paskami zapięcia np. XC 31, XC 30 cena niewiele wyższa a będą bardziej trzymać stopę.

A najlepiej jakbyś kupił takie z klamrą czyli coś w stylu m089. Klamrę łatwiej dopasować i lepiej trzyma niż rzepy.

 

Co do pedałów to za tą samą cenę masz w decathonie. Tam też jest wysyłka do paczkomatu gratis i o wiele pewniejszy sprzedawca niż ten z allegro i gwarancja lub zwrot bezproblemowy.

 

Co do sklepu centrurowerowe to nie mam żadnych zastrzeżeń. Zamawiałem tam parę razy i zawsze było szybko. Wystarczy tylko zapoznać się z dostępnością produktu która jest dobrze oznaczona na stronie. Jeśli pisze że wysyłka w 2-4 dni to znaczy że wyślą najpóźniej 4 dnia od zamówienia do tego trzeba doliczyć z 2 dni na dostawę do domu i odjąć dni wolne od pracy czyli weekend i tak wychodzi ponad tydzień czekania ale jest to przynajmniej zaznaczone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Shimano oznaczało (praktycznie) wszystkie modele swoich butów MTB jako SH-Mxxx. Od kilku lat wprowadzono rozróżnienie na modele do ścigania (SH-XCxxx) i do jazdy trail/enduro (SH-Mxxx), a więc bez parcia na wynik. Tyle teoria. W przypadku najtańszych modeli różnice są w zasadzie kosmetyczne.

 

Pytasz o kolor. Jasne, biały się brudzi i trzeba o takie buty dbać nieco bardziej. Ale dopóki nie masz w butach jasnej siateczki wszystko da się bez problemu doczyścić. A białe jednak ładniejsze niż nudna i paskudna czerń ;)

 

3 paski vs. klamra to odwieczna wojna. Teoretycznie rzepy są wystarczające, klamra jest jednak wygodniejsza. Na modele z tylko dwoma rzepami szkoda czasu.

 

Sklep o który pytałeś. Robiłem trochę zakupów stacjonarnie, parę przez Allegro, nigdy nie było problemów. Mogę ze spokojnym sumieniem polecić.

 

Teraz zastanawiasz się nad tańszym butem. Za tydzień będziesz zastanawiał się nad droższymi. Wiem z autopsji :P

 

I na koniec, najważniejsza chyba rada. Nie kupuj butów bez przymierzenia. Poszukaj w okolicy sklepów rowerowych, przymierz jakiegoś buta Shimano i sprawdź, który rozmiar Ci odpowiada. Rozmiarówka butów Shimano jest nieco inna niż cywilnych, a sam but rowerowy powinien być dopasowany do stopy. W odróżnieniu od np. butów biegowych, gdzie specjalnie kupujemy je nieco większe.

 

@up W Decathlonie nie tylko Paczkomat, a nawet dostawa kurierem jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na modele z tylko dwoma rzepami szkoda czasu.

 

Uwielbiam jasno określone kryterium ;] Więc M089, ew. coś kapkę taniej? Czy ten model jest najniżej w drabinie wśród tych z klamrą?

 

 

 

I na koniec, najważniejsza chyba rada. Nie kupuj butów bez przymierzenia. Poszukaj w okolicy sklepów rowerowych, przymierz jakiegoś buta Shimano i sprawdź, który rozmiar Ci odpowiada. Rozmiarówka butów Shimano jest nieco inna niż cywilnych, a sam but rowerowy powinien być dopasowany do stopy. W odróżnieniu od np. butów biegowych, gdzie specjalnie kupujemy je nieco większe.

 

A metoda ze zmierzeniem stopy i dopasowaniem poprzez wkładkę da radę? 

Na pewno przymierzenie buta jest zawsze lepsze, tylko nie wiem kiedy będę miał okazję wpaść do większego miasta by te buty znaleźć. Zakładam że w lokalnych rowerowych ich nie będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na długość metodą na wkładkę dopasujesz rozmiar ale jest jeszcze takie coś jak szerokość cholewki tego bez przymierzenia nie da rady dopasować. Może okazać się za wąski i będzie uwierał a te buty raczej się nie rozejdą z czasem.

Jak chcesz zamawiać bez przymierzania to szukaj takiego sklepu w którym jest bezproblemowy zwrot/wymiana w razie czego.

M089 to chyba najtańszy model z klamrą od shimano ale możesz XC 31 lub XC 30 kupić z trzema rzepami są trochę tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo te buty to dosyć kosmos. Nie ma nic przyjaźniejszego kieszeni? Czy jednak warto zainwestować w produkt Shimano?

 

Dawno temu kupowałem pedały SPD łącznie z butami  - starsi użytkownicy mogą pamiętać taki model  - SIDI bullet.

 

Dlaczego o tym wspominam?? Nie były to buty z wysokiej półki, ale z takiej średniej, co tam były - nadal w nich jeżdżę, podobnie jak na pedałach.

Lepiej wydać ciut więcej i mieć spokój w dłuższym okresie. Z drugiej strony moja zasada niekoniecznie musi się sprawdzać w dobie specjalnego pogarszania jakości - czyli dziadostwa. Jednakże polecam wzięcie mojej sugestii pod uwagę. Niby więcej na początku, a przeliczając na czas użytkowania wychodzi niewiele.

 

Jak ze wszystkim  - buty należy przymierzyć, jeżeli nie ma możliwości przymierzenia na miejscu zwyczajnie zamówić można dwie pary ,jedną odeśle się, tak robię  ze wszystkimi rzeczami,których nie jestem w stanie przymierzyć na miejscu - czytaj niedostępne. Nigdy nie było problemów ze zwrotem  a te lepsze sklepy oferują zwrotną przesyłkę na swój koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty Shimano są na tyle popularne, że powinieneś je znaleźć w każdym większym sklepie rowerowym. Ten plus, że jak przymierzysz nawet inny model, i tak będziesz wiedział, na czym... stoisz.

 

Długość wkładki, kształt cholewki, jakieś siateczki, które mogą uwierać - to wszystko ma wpływ na wygodę, a takie buty, jak wspomniał wyżej kolega, raczej się nie rozejdą. Oczywiście może być i tak, że kupisz w ciemno, będzie super i wiele osób tak ma. U mnie niestety bez przymierzania się nie da.

 

Pytałeś o alternatywy. Do wyboru, do koloru: http://www.rosebikes.pl/produkty/odzie/buty/buty-mtb/buty-mtb/?order=aprice#anchor_products

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - rozmiarówka butów shimano nie jest oczywiście taka sama pomiędzy różnymi modelami :) Czyli nie możesz oczekiwać, że jeśli np rozmiar 45 będzie Ci pasował w M089, to będzie też pasował w XC31 :). To co napisali Ci już powyżej - przymierz, ma być wygodnie. To but w którym stopa jest w jednej pozycji przez kilka godzin często, o kompromisach nie ma mowy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem. Przymierzyłem. Nie kupiłem - w Intersporcie wołają 400 zł za to obuwie  (O, O )

 

Tak czy inaczej 46  - za duże. 44 - bardzo fajnie. Być może i 45 by dobrze leżały, ale 44 porządnie trzymały stopę bez żadnego dyskomfortu. A mechanizm tej zapinki jest świetny (wyłamał się komuś? .--. )

Zawołam do Decathlonu 45 i 44 i jeszcze przymierzę. 

Pytanie do posiadaczy - jak noga latem w tych butach? Są przewiewne, dają stopie oddychać?

 

A do obeznanych w cenach - w Decathlonie za pedały i but zapłacę łącznie 430 zł i wydaje się to całkiem spoko ceną. Zestaw na centrumrowerowe.pl z kolei - czarne - za 410 (lub 430 za białe, ciekawi mnie czy uda się białe w Decathlonie wyrwać) ale do tego koszt przesyłki i wyjdzie jak w Decathlonie (lub drożej), a sklep mam raczej niedaleko więc łatwo zawieźć w sprawie gwarancji. 

Jeżeli ktoś ma jakiś sklep gdzie ten but jest opłacalnie taniej? Jak nie to Decathlon, powinno być ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.msport.com.pl/mobile/pl/p/Buty-SPD-SHIMANO-SH-M089-biale/8296

Niewiele, ale jednak taniej.

Co do mechanizmu zapinki to taki sam (lub bardzo podobny) jest w M163 i reklamowałem je już z tego powodu zaledwie po kilku miesiącach. Na szczęście wymienili. W decathlonie białych nie uświadczysz. Przynajmniej jak ściągałem ten model do "swojego" decathlonu na przymiarkę to nie mieli w ofercie. Jak liczysz na to, że but z przeznaczeniem do mtb w kolorze białym będzie zawsze biały to zapomnij ;). Ja kupiłem białe bo ładnie wyglądały i po kilku miesiącach już tak ładnie nie wyglądają. Ale to w końcu tylko buty. Nie mają ładnie wyglądać tylko być funkcjonalne. No chyba, że będziesz śmigał ze szmatką w kieszeni i polerował regularnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obecnych temperaturach nie odczuwam dyskomfortu z powodu braku przewiewności. Od góry mają siateczkę tak że wentylacja jest.

Co prawda do takich Adasiów im sporo brakuje http://sklep.sizeer.com/adidas-climacool-boat-lace-meskie-buty-buty-outdoor,plec,MM,B,BO,327134122.bhtml?gclid=Cj0KEQjwl6GuBRD8x4G646HX7ZYBEiQADGnzulb27Ax0UFL7i_fyikfkKThYclqy3OcbNDMu-4htW88aArZZ8P8HAQ ale to są buty rowerowe i muszą zapewniać sztywność więc nie mogą mieć wszędzie dziur :icon_cool:

 

co do zapięcia to moje od 3 miesięcy działa bez problemowo. Żeby wyłamać ten ząbek to naprawdę na chama byś musiał zaciągać klamrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na tej stronie pedały z butami w dowolnym kolorze wyjdą 407, na Decathlonie 440 za czarne. 33 zł to nie dużo, a w Decathlonie łatwiej w razie gwarancji się kontaktować. Ale tam mam białe pedały (i buty, kuszą mimo ryzyka szybkiego naznaczenia brudem). Co tu robić? (może mam uprzedzenie przed zamawianiem ze sklepu internetowego, może nie jest tak źle z gwarancją (ale na pewno dłużej))

 

Jak zamówić coś do konkretnego sklepu Decathlon by sobie przymierzyć? (poprzez zwykłe kupno woła o zapłatę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba czegoś takiego jak zamówienie by sobie przymierzyć. W takim przypadku chyba najlepiej zapytać się w sklepie czy mogą zamówić konkretne rozmiary.

Choć oczywiście można też zamówić sobie te rozmiary które chce się przymierzyć, odebrać w sklepie i po przymierzeniu niepotrzebne oddać. Lecz nie sprawdzałem czy da się oddać do dowolnego sklepu czy trzeba odsyłać.

 

Gdy zna się numer buta to praktycznie żadnego ryzyka z zamawianiem nie ma. Bo czy w sklepie stacjonarnym czy internetowym powinno być to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...