Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gadasz bzdury Phoe :P . Wpadnij do mnie to zobaczysz, że na żywo wygląda fajnie. Zresztą Rafał już swojego odebrał w czwartek.

 

Swoją drogą na prezentacji trance 2 też mnie nie powalił :), a już 1.5 uważałem za paskudny i nie dorobiony. I okazalo się, że 1.5 poszedł jako pierwszy do klienta.

 

Z niecierpliwością czekam naożywione Reigny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz szerzej?

 

Jasne :)

O d n o s  zę  w r a ż e n i e  ż e  t o  c o  s i ę  p r o j e k t a n t o m  g i a n t a  n i e u d a  t o  w r z u c a j ą  n a  n a s z  p o l s k i  r y n  e k  .

:)

 

Porównaj malowani rowerów z innych krajów. Wg mnie to co trafia do polskich sklepów jest zazwyczaj smutne. Jedyne co może się podobać to niektóre projekty z LIV dla kobiet. Polecam tez Tajwańską stronę G , na której jest taka mnogość rowerów , które idą na rynki światowe że nawet nasi sprzedawcy tej firmy oczy przecierają ze zdumienia.

Rowery G w sprzedają się u nas same a i tak podejście producenta i maindilera jest olewcze. Chociaz może własnie dlatego tak jest ze się sprzedają bo jakby musiał pożądnie walczyć o rynek zbytu to by zaczał główkować , udzielac rabatów i sprowadzać ciekawe modele.

G kupiłem w życiu 3. Pierwszy jakieś 10lat temu to był NSR2 któremu pękła rama i zostałem olany przez dsytrybutora w temacie gwarancji. Dwa lata temu kupiłem 29era i od razu wymieniłem w nim wszystko prócz ramy , którą po roku tez zmieniłem , a trzeci to biegówka dla dziecka bo akurat taki sobie wybrał.

Jeśli miałbym kupować dla siebie G jako rower docelowy na kilka sezonów to na pewno nie od naszych dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc do jednego z salonów w mojej okolicy na pytanie czemu nie Giant otrzymałem odpowiedz, że gwarancja. Obok stały Treki i już było oki. W Specu dowiedziałem się, że to "marketowa" marka. I takich bzdetów bez końca. Nie wiem jak wielki trzeba mieć ból tyłka by czepiać się kolorków. Jednemu za kolorowo a drugiemu smutno. Weżta do łapy pędzel i pomaluj po swojemu. A i oczywiście do nas idą zapewne odpady poprodukcyjne. Spadł który z taśmy to leci do Polski bo głupi polak kupi wszystko. Stękanie z kolei,  że niby za małe rabaty to już zakrawa na jawną kpinę. Poprzewracało się zupełnie w główkach od tego "dobrobytu". Może warto zamiast kupować nowy rower i wszystko w nim od razu zmieniać po prostu złożyć pod siebie tak jak robi się profesjonalnie bo tak to zajeżdza kompletną amatorką :whistling: Z tego co kojarzę Giant prowadzi framesety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wrzucają na nasz rynek jest w zasadzie wycinkiem całości oferty i modele dostępne oficjalnie w Polsce można spotkać w wielu innych krajach.

 

Wracając do tego co pisałem to dają ciała z brakiem dobrych aluminiowych ram w hardtailu (XTC slr) i człowiek będzie musiał ściągać. Pozostałe modele też w średnich specyfikacjach (pewnie rodacy kupują z wysokich półek inne marki).

 

Co do ich podejścia do klienta też jeszcze sporo muszą nadrobić w PLu niestety, a ludzie gupi nie są i kupujo zagranico ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra aluminiowa rama XTC SLR pod 27.5 kosztowała 1999zł w 2014 roku.

Giant przestał się kopać z koniem i zrezygnował z samych framesetów w Polsce. Wielu "świadomych"  klientów wolało kupić "dobry" chiński carbon niż alu XTC.

 

Zgucior a Ty zwróć prosze uwagę na ceny i wyposażenie rowerów w innych krajach. USA, Australia i kilka krajów europejskich odpada w przedbiegach. Jak zobaczyliśmy ceny US to dostaliśmy gęsiej skórki. Szykował się marny rok a tu na prezentacji w Pruszkowie niespodzianka.

A rynek Azjatycki zawsze był traktowany odrębnie nie tylko przez Gianta więc to żaden odnośnik.

 

Chcesz rower dostępny w którymś z krajów Europy? Żaden problem. Nom chyba, że napiszesz w czerwcu jak będą czyszczone magazyny.


To co wrzucają na nasz rynek jest w zasadzie wycinkiem całości oferty i modele dostępne oficjalnie w Polsce można spotkać w wielu innych krajach.

Wracając do tego co pisałem to dają ciała z brakiem dobrych aluminiowych ram w hardtailu (XTC slr) i człowiek będzie musiał ściągać. Pozostałe modele też w średnich specyfikacjach (pewnie rodacy kupują z wysokich półek inne marki).

Co do ich podejścia do klienta też jeszcze sporo muszą nadrobić w PLu niestety, a ludzie gupi nie są i kupujo zagranico ;)

 

Pierwsze zdanie do połowy się zgadzam. Co do drugiej części to nie trafiłem innej dystrybucji która tak szeroko poszła w serie LTD.

 

Drugie zdanie masz odpowiedź powyżej.

 

Trzecie zdanie i znowu "możesz rozwinąć :)? Nom chyba, że pijesz do ram xtc alu :).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te XTC mozna było pod koniec roku czy nawet na początku tego kupić za 1300-1500 zł :) Za ramę, która ma wszystkie nowinki i super geo i w dodatku jest lekka, bo ok. 1,5 kg za rozmiar S to wynik niewiele gorszy od chińskiego carbonu, wolę takiego gianta, spójrzcie sobie na Scotta Scale, który jest klepany pewnie w tej samej fabryce, cena wyjściowa 2400 zł i brak sztywnej osi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te XTC mozna było pod koniec roku czy nawet na początku tego kupić za 1300-1500 zł :) Za ramę, która ma wszystkie nowinki i super geo i w dodatku jest lekka, bo ok. 1,5 kg za rozmiar S to wynik niewiele gorszy od chińskiego carbonu, wolę takiego gianta, spójrzcie sobie na Scotta Scale, który jest klepany pewnie w tej samej fabryce, cena wyjściowa 2400 zł i brak sztywnej osi ;)

 

Dokładnie tak.

 

 

Dobra aluminiowa rama XTC SLR pod 27.5 kosztowała 1999zł w 2014 roku.

Giant przestał się kopać z koniem i zrezygnował z samych framesetów w Polsce. Wielu "świadomych"  klientów wolało kupić "dobry" chiński carbon niż alu XTC.

 

Zgucior a Ty zwróć prosze uwagę na ceny i wyposażenie rowerów w innych krajach. USA, Australia i kilka krajów europejskich odpada w przedbiegach. Jak zobaczyliśmy ceny US to dostaliśmy gęsiej skórki. Szykował się marny rok a tu na prezentacji w Pruszkowie niespodzianka.

A rynek Azjatycki zawsze był traktowany odrębnie nie tylko przez Gianta więc to żaden odnośnik.

 

Chcesz rower dostępny w którymś z krajów Europy? Żaden problem. Nom chyba, że napiszesz w czerwcu jak będą czyszczone magazyny.

 

Pierwsze zdanie do połowy się zgadzam. Co do drugiej części to nie trafiłem innej dystrybucji która tak szeroko poszła w serie LTD.

 

Drugie zdanie masz odpowiedź powyżej.

 

Trzecie zdanie i znowu "możesz rozwinąć :)? Nom chyba, że pijesz do ram xtc alu :).

 

 

Co do kopania się z koniem Alu XTC vs Chiński karbon to nie mieli tych ram w magazynie w połowie maja 2014. Miały je już tylko niektóre sklepy.

 

A muszą się nauczyć jeszcze bo np.

- nie powinni zwalać na klienta jak pęknie rama z powodu wady materiału (przegrzany stop w miejscu spawu w podsiodłówce, a rama w całości nie została poddana procesowi odpuszczenia po spawaniu (temat tabu, mało opisywany i nie każdy chce się zagłębiać w technologie materiałowe + tajemnica technologii firmy itp, itd)) gdzie sztyca miała daleko do końca.

- ograniczona dostępność modeli (ciągnąc na przykładzie XTC to 2014 też alu 27,5 0 Team był dostępny prawie wszędzie dookoła tylko nie Polsce) PS. Pod Brnem za 40000 koron spokojnie można było kupić - cena wyjściowa 51999 koron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!
Czy w PL można już gdzieś tą "salamandrę" - tak mi się kojarzy :-) dostać http://www.giant-bicycles.com/en-us/bikes/model/anthem.advanced.27.5.1/22196/84028/#geometry
Przy okazji pytanie do posiadaczy tego typu Giantów: Czy geometria ramy pozwalałaby na zmianę napędu na 3x9?

 

post-187688-0-97161900-1441541939_thumb.jpg

Edytowane przez grobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas chyba będzie dostępny w innym kolorze i specyfikacji. Trzeba się dowiedzieć. 

 

Co do drugiego pytania to jest o pomysł po prostu nie do rzeczny. Trzeba by wywalić cały napęd i nie wydaje mi się by którykolwiek sklep na to poszedł. Pomijam czy największy blat korby nie kolidował by z widełkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Jeszcze koła zmień na 26 cali i hamulce na V'ki ;)

Na cantilevery zmienię, zresztą, co Cię to obchodzi znawco? Na szczęście nie Ty będziesz na tym jeździł :-). Poza tym, jak masz zamiar odp. w ten sposób to lepiej sobie daruj.

U nas chyba będzie dostępny w innym kolorze i specyfikacji. Trzeba się dowiedzieć. 

 

Co do drugiego pytania to jest o pomysł po prostu nie do rzeczny. Trzeba by wywalić cały napęd i nie wydaje mi się by którykolwiek sklep na to poszedł. Pomijam czy największy blat korby nie kolidował by z widełkami. 

Wiesz, mnie nie interesuje, czy jakiś sklep na to pójdzie, czy nie, bo żeby to zrobić nie potrzebuję do tego sklepu. Kupuję rower, zmieniam i to wszystko. Kwestia tylko, czy wejdzie i jak z linią łańcucha.

Edytowane przez grobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do sklepu kupujesz i robisz co chcesz w tym tracisz gwarancję . Fakt nic nam do tego. Linia łańcucha nic do rzeczy nie ma bo i tak musisz wsadzić korbę na osi zintegrowanej. Co do reszty to sory ale nikt czegoś takiego nie robi więc jak to się mówi "będziesz przecierał szlak". A canti czy V-łek nie wsadzisz z czysto technicznego powodu więc trochę Ci nie wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspawa pivoty i wsadzi i to wszystko w domu :)

 

W przypadku tego Fox'a być może się jakoś da. Nie robiłem takich rzeczy :teehee: Problem będzie z tyłem bo rozchodzi się o węglową ramę. A tak całkiem serio to co nas to obchodzi. Niech się sam głowi lub ten co mu to będzie przerabiał. Aby cokolwiek zrobić trzeba mieć na czym a tego na razie nie ma. 

 

Nie wydaje mi się z czysto technicznego powodu by wkładanie do tego Gianta 3x9 miało podłoże "kadencyjne" bo brakuje czy nie brakuje przełożeń :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh byłem przekonany, że xBartkowi już odpowidałem ale zrobie to jeszcze raz.

 

Blisko 10lat pracowałem w firmie zajmującej się konstrukcjami spawanymi to tak wstępnie. Ja rozumiem, że masz ekspertyze o przegrzaniu materiału? Chcesz powiadzieć, że tylko w tym miejscu było przegrzanie? "Nie została w całości", że niby po kawałku ją odpuszczali? Temat wcale nie tabu bo wszyscy o tym piszą. Tylko tu jest jak z piłką nożną i polityką. Znają się na spawaniu alu wszyscy tylko nie firma z 40letnim stażem.

 

A to, że gdzieś w Brnie stało XTC dziwi mnie mniej niż to, że gdzieś w Bydgoszczy bodajże stały dwa tygodnie temu Reigny które od demnie mogły wyjeżdżać wagonami jeżeli stały by na magazynie. A jakby "był wszędzie tylko nie w Polsce" to żaden problem żeby taką ramę ściagnąć dla Ciebie. A jeżeli sklep w którym próbowałeś to załatwić nie stanął na wysokości zadania to czas go zmienić.

 

Co do Anthema Advanced to krajowy będzie czarno-czerwony i mi wybitnie wpadł w oko na prezentacji. Jutro sprawdzę jaki jest dokładnie termin dostępności i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cantilevery zmienię, zresztą, co Cię to obchodzi znawco? Na szczęście nie Ty będziesz na tym jeździł :-). Poza tym, jak masz zamiar odp. w ten sposób to lepiej sobie daruj.

 

Inaczej nie mogłem zareagować ;)

 

Chcesz kupić rower za kilkanaście tysięcy złotych i wsadzić tam przestarzały napęd 3x9. Przemyśl więc jeszcze raz co napisałeś. Jeśli boisz się braku przełożeń to dokupujesz manetkę, korbę i przednią przerzutkę Direct Mount, montujesz i masz 2x11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...