Skocz do zawartości

[ok 8000] full enduro - jaki ?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To będzie Twój jedyny rower? Jeśli tak, to polecam poważnie rozważyć zakup czegoś o bardziej wszechstronnej, mniej zjazdowej, geometrii.
 

tak, ale wolę mieć radochę w górach i przemęczyć się trochę na wrocławskich chodnikach niż odwrotnie :) 

 

 

 

Panowie dlaczego przy wzroście 184cm polecacie Mke dla osoby która nie planuje go używać w hardkorze?

no dokładnie ... bo wydaje mi się, że dla mnie L ( kellysa też mam L i jest git ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale zdajesz sobie sprawę o czym piszesz ? długość ramy L to 640 mm, a wzrost 184 , siedziałeś na nim , czy tylko tak sobie wyobrażasz ?

nie siedziałem to racja, ale według wszelkich prawideł których się naczytałem - dla mnie L ;) inna sprawa, że to chyba najmniejszy problem ponieważ przed kupnem na pewno przejadę się na nim, więc jak nie będzie pasować to najwyżej zrezygnuję, ale za małego, czy za dużego nie kupie :thumbsup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie będziesz męczył. Niedawno dymałem prawie 30km po szosie i było git. Załączasz blokadę, skręcasz kompresję na amorze i sztywno jak na HT.

 

Co do rozmiaru to nie wiem o co biega bo przy moich niecałych 175 cm mam M-kę. Przy 185 cm wzrostu tylko i wyłącznie L-ka wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie siedziałem to racja, ale według wszelkich prawideł których się naczytałem - dla mnie L ;) inna sprawa, że to chyba najmniejszy problem ponieważ przed kupnem na pewno przejadę się na nim, więc jak nie będzie pasować to najwyżej zrezygnuję, ale za małego, czy za dużego nie kupie :thumbsup:  

 

Dobrze gdybyś mógł porównać M i L, wtedy dopiero widać różnicę, jazda na jednym rozmiarze wokół sklepu może nie być miarodajna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu że przymiarki bym zaczął od eLki , zdecydowanie . 

Moje trzy ostatnie rowery miały (TT/reach) : 617/452 , 617/457 , 620/458 . Dwa pierwsze 26 , trzeci 27,5. Mostki 60/50/50 .Mam 182 i śmiem twierdzić że w 99% mieszczę się w rozmiarze L dla każdego producenta. Dla 184 i normalnej budowy ciała powinno być tak samo

 

edit : a o Mce zaczął chyba HydraulicznyCyborg, ale on chciał dla siebie a nie autora tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Ja mówiłem o m dla siebie, gdyby m była to bym w ciemno reign wziął. Mam170 cm i m dobre.chodziło żeby autor brał reign w l natychmiast. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu uprzedzam "nie wymyślam" jestem już praktycznie zdecydowany, ale zwykła ciekawość nakazuje mi, zapytać się Was o te modele:

 

1. http://rowerowy.com/sklep/rowery/enduro-allmountain/prod/enduro-fsr-comp

2. http://rowerowy.com/sklep/rowery/enduro-allmountain/prod/dartmoor-wish-enduro

3. http://rowerowy.com/sklep/rowery/enduro-allmountain/prod/ns-bikes-snabb-e2

 

szczególnie spec wygląda fajnie i nie dlatego, że w nazwie ma enduro  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś rozsądnym człowiekiem to wybór masz oczywisty. Tym bardziej, że to samo mniej więcej w sensie informacji uzyskałeś na forum enduro. Z tych propozycji podobną przyjemność z jazdy co Reign oferuje na pewno Spec. Tu jest przynajmniej i "normalna" cena i bardziej uniwersalny napęd. Wiem z autopsji.

 

p.s. Krzysiek o którego pytasz na innym forum to gość o nicku KrBiker czyli autor wątku. Tu też było i to nie raz :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec jest bardzo ok ale to wersja z kołami 26" ... i nie ma mykmyka... Mam wrażenie że jak dłużej będziesz zwlekał to Reign będzie niedostępny...

Marcin Goluch pisał na kilku forach że ma jeszcze 2 Lki dostępne, a może miał...

Moim zdaniem już nic lepszego nie wymyślisz w tym budżecie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...