Skocz do zawartości

[ok 8000] full enduro - jaki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Założyciel tematu ma sporo racji, testy rowerów w PL to nie taka prosta a raczej tania sprawa... Większość sprzedawców którzy dają rowery na testy oczekują zastawu w kwocie równej wartości sprzętu + 150-200 pln za dzień... Nawet kiedyś spotkałem się ze sprzedawcą Speca który chciał 400pln za dobę ! .

Z trójki którą wybrałeś "finalnie" to budżetowo wybrał bym Rose lub w przypadku trochę większej gotówki Reigna w którego przypadku są bardzo duże rabaty ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak bym był pod kreską i bez kasy zrobiłbym wszystko co w mojej mocy aby popróbować jak najwięcej sprzetów.

 

a na koniec został z thorxem 10 bo nie będzie mnie stać na kupno przetestowanych przeze mnie rowerów ... więcej tłumaczyć nie zamierzam, tyle ile mogę, staram się robić w tym temacie, jeśli nie rozumiesz to trudno kolego. Twoją poradę odnośnie "testowania" już przyjąłem i nie musisz jej powtarzać  :thumbsup:

 

 

 

Odnoszę wrażenie, że ten temat został założony po to, żeby forumowicze przyklasnęli zakupowi Kellysa, a tutaj takie rozczarowanie Kol. "parasite" nie dorósł chyba do zakupu roweru ...

to gratuluję intuicji... szczególnie po tym, jak napisałem, że w moim prywatnym "top 3" nie ma już swaga :whistling:  jednocześnie, uprzejmie cię proszę o sugestie / porady dotyczące sprzętu, a nie pisanie o twoich "wrażeniach" itp. przekopywanie się przez twoje złote myśli do fajnych i konkretnych informacji pisanych przez innych użytkowników zaczyna być męczące 

 

 

 

 

Z trójki którą wybrałeś "finalnie" to budżetowo wybrał bym Rose lub w przypadku trochę większej gotówki Reigna w którego przypadku są bardzo duże rabaty .
 

jesteś kolejnym, który stawia na Reigna, dzięki za opinię, na pewno wezmę pod uwagę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo był to całkiem dobry sprzęt, fakt nie podpasował mi do końca ale o tym przekonałem się dopiero po kilku miesiącach intensywnej jazdy. A czy szybko się pozbyłem ? Przejeździłem 1 pełny sezon... Co roku zmieniam rower i nie jest to spowodowane tym że każdy poprzedni słabo lub źle jeździł... Wraz z połykanymi kilometrami, zdobywanym doświadczeniem i wiekiem zmieniają mi się delikatnie preferencje ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na koniec został z thorxem 10 bo nie będzie mnie stać na kupno przetestowanych przeze mnie rowerów ... więcej tłumaczyć nie zamierzam, tyle ile mogę, staram się robić w tym temacie, jeśli nie rozumiesz to trudno kolego. Twoją poradę odnośnie "testowania" już przyjąłem i nie musisz jej powtarzać  :thumbsup:

 

 

 

to gratuluję intuicji... szczególnie po tym, jak napisałem, że w moim prywatnym "top 3" nie ma już swaga :whistling:  jednocześnie, uprzejmie cię proszę o sugestie / porady dotyczące sprzętu, a nie pisanie o twoich "wrażeniach" itp. przekopywanie się przez twoje złote myśli do fajnych i konkretnych informacji pisanych przez innych użytkowników zaczyna być męczące 

 

 

 

 

 

jesteś kolejnym, który stawia na Reigna, dzięki za opinię, na pewno wezmę pod uwagę. 

 

A tobie napisałem, kup sobie na początek Trance, dla takiego laika to doskonały rower na początek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze na marginesie , w ten i następny weekend masz dwie duże imprezy enduro "w okolicy" . Teraz Mieroszów a za tydzień Świerardów . Warto się przejechać , poodglądać sprzęty na żywo , pogadać z właścicielami , jak się uda to pod bazą zawodów kółeczko zrobić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "zagrożeń płynących z testowania" to jak dla mnie tekst jest dopiero z rzyci wyciągnięty... Można się oczywiście pultać, że rower nie będzie idealnie zestrojony, idealnie dopasowany rozmiarowo, ale popularność serii demówkowych na całym świecie, oraz fakt, że chyba tylko w Polszcze jazdę testową postrzega się jak jakąś fanaberię, tak przez sprzedających jak i przez kupujących daje sporo do myślenia.

 

Nie twierdzę oczywiście, że gdziekolwiek indziej na świecie ludziska kupują rowery tylko i wyłącznie po kilku-kilkunastu testach, ale świadomość pożytków płynących z testrajdy jest zdecydowanie większa...

 

Szacunek...

I.

Jeśli rower będzie źle ustawiony, to z testu wyciagnie się błędne wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie muszę bliżej się przyjrzeć temu giantowi. jeśli chodzi o "wciągający teren" to sudety, w których byłem kilka razy wydaja się być dla mnie pod tym względem dobre  :thumbsup:

w takim razie jak koledzy odniesiecie się jeszcze do:

 

3. wycinki z testu bb - a to ? 

 

nie o to chodzi, że stawiam słowa testerów z bb ponad wszystko, tylko proszę o również o Waszą opinię, żeby móc przyjrzeć się argumentom każdej ze stron 

 

Już pierwsze zdanie jakoby "zdecydowanie w dół" i "stracił na uniwersalności" świadczą tylko tyle, że ci testerzy to albo idioci albo kłamcy. W szczegóły nie wnikam bo nie mam ochoty. Reszta to też bzdety. Chcesz się coś dowiedzieć jak Reign podjeżdza i nie tylko to wejdz na wspomniany temat Krzyśka (KrBiker87) na emtb lub endurotrophy. Chcesz też to zapytaj @MartinH na PW bo byłem z nim dzisiaj w Gorcach.

 

Jestem tego samego zdania co @marcin_ostrów i dokładnie za tym zdaniem co "wykrzesał" @Wooyek. Skoro Marcin ma gdzieś "schowane" L-ki to warto sprawę przemyśleć bo na pewno dało by się coś ze sporym rabatem dostać. Czy wybór padnie na sporo słabszego Swaga czy na Gianta to już Twoja wola. Dokładnie tak samo jak "wykorzystanie" jakiegokolwiek sprzętu ze skokiem 150-160mm. Tylko i wyłącznie Ty o tym decydujesz.

 

@MarcinGoluch ja tam jestem zachwycony z kiery 780mm. Fenomenalna sprawa ale trzeba uważać aby się gdzieniegdzie zmieścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając wątek o "zwinnym autobusie" trafiłem na informację, że decydując się na reigna, nie będę mógł wymienić przedniego amortyzatora w przyszłości ... ? czy to nie jest, jakiś duży problem ? z czasem pewnie, człowiek będzie chciał coś ulepszyć w maszynie  :whistling:

 

p.s. 

nikogo nie atakując, ale wydaje mi się, że wątek o reignie to takie trochę "kółko wzajemnej adoracji" - koledzy, którzy i tak napiszą, że fajny kupiłeś sprzęt, bo są kolegami ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz się tak dalej ociągał to nic nie kupisz bo mam info, że jest bardzo słabo z ofertą na Swag'i.

 

Czytałeś i chyba Krzysiek wyrażnie napisał, że Giant w końcu zastosował sterówkę 1,5". Więc z wymianą nie ma problemu. Nie jest nim nawet kilku mm ofset na amorze. Natomiast sorki ale jak chcesz "ulepszyć" Pike'a to chyba nie wiesz o czym piszesz. To w tej chwili najlepszy wideł na rynku w swojej klasie. RS odwalił kawał dobrej roboty i to konkurencja musi teraz nadrabiać dystans.

 

Co do reszty to oczywistym jest, że część środowiska się zna. Reszta to chyba Twoje urojenia. Nie jest winą Gianta, że wypuścił znakomity produkt w rewelacyjnej cenie. To samo tyczy się Canyona czy Mety Commecal'a. A tak w ogóle to nic a nic nie patrzysz w kierunku pracy zawieszenia. Odnoszę wrażenie, że jak by był w ofercie jakichś 1 zawias Treka czy innnego Scotta to byś go łyknął.

 

p.s ale koko masz atakować?? Możesz mnie tylko będzie kulą w płot bo nie znam nikogo ze środowiska enduro. Miał byś więcej kasy to miał byś większy wybór. To samo tyczy się czasu zakupu w szczycie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak będziesz się tak dalej ociągał to nic nie kupisz bo mam info, że jest bardzo słabo z ofertą na Swag'i.

ociąganie jest spowodowane również tym, że klient, który zdecydował się na thorxa zaczyna coś kręcić ( niby ma być jutro ... ) a to 3 tyś jest mi niezbędne do zakupu fulla, poza tym nie mam miejsca na dwa rowery w kawalerce. 

 

 

 

Czytałeś i chyba Krzysiek wyrażnie napisał, że Giant w końcu zastosował sterówkę 1,5". Więc z wymianą nie ma problemu. Nie jest nim nawet kilku mm ofset na amorze. Natomiast sorki ale jak chcesz "ulepszyć" Pike'a to chyba nie wiesz o czym piszesz. To w tej chwili najlepszy wideł na rynku w swojej klasie. RS odwalił kawał dobrej roboty i to konkurencja musi teraz nadrabiać dystans.

no właśnie o ten ofset chodzi, a nie sterówkę. Nie znam się na amortyzatorach dlatego zadałem pytanie: "czy to jest duży problem", a nie twierdziłem, że będę chciał wymieniać pike'a :whistling: 

 

 

 

Co do reszty to oczywistym jest, że część środowiska się zna. Reszta to chyba Twoje urojenia. Nie jest winą Gianta, że wypuścił znakomity produkt w rewelacyjnej cenie. To samo tyczy się Canyona czy Mety Commecal'a. A tak w ogóle to nic a nic nie patrzysz w kierunku pracy zawieszenia. Odnoszę wrażenie, że jak by był w ofercie jakichś 1 zawias Treka czy innnego Scotta to byś go łyknął.

nie patrzę, bo się nie znam, a nikt też wcześniej jakoś uwagi na to mi nie zwrócił ( zaraz nadrobię zaległości ) i nie mam urojeń tylko napisałem, że tak to może wyglądać, dla kogoś kto nie jest w temacie i przygląda się temu z dystansem

 

 

 

p.s ale koko masz atakować?? Możesz mnie tylko będzie kulą w płot bo nie znam nikogo ze środowiska enduro. Miał byś więcej kasy to miał byś większy wybór. To samo tyczy się czasu zakupu w szczycie sezonu.

z tym atakowaniem chodziło mi o to, że zdanie o "wzajemnym kółku adoracji"  w temacie "zwinnego autobusu" nie jest wymierzone w któregokolwiek uczestnika tamtej rozmowy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do reszty to oczywistym jest, że część środowiska się zna. Reszta to chyba Twoje urojenia. Nie jest winą Gianta, że wypuścił znakomity produkt w rewelacyjnej cenie. To samo tyczy się Canyona czy Mety Commecal'a. A tak w ogóle to nic a nic nie patrzysz w kierunku pracy zawieszenia. Odnoszę wrażenie, że jak by był w ofercie jakichś 1 zawias Treka czy innnego Scotta to byś go łyknął.

 

 

 

Meta to 1 zawias :whistling:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mety będziesz miał jeden z problemów o które się martwiłeś... Będzie kopała korbami najbardziej z Twojej finałowej trójki, no i coś czego ja osobiście nie byłem w stanie zaakceptować w 1-zawiasie czyli usztywnianie się zawieszenia podczas hamowania... poza tym to może być całkiem fajny rower o ile w/w wady są w Twoim odczuciu do zaakceptowania...

 

W Reignie widelec to ostatni element jaki bym chciał wymienić... choć to nie ma najmniejszego sensu... Pike to jeden z najlepszych widelców oferowanych na rynku i ma tylko jednego konkurenta, Bos Deville który jest o wiele droższym amortyzatorem ale czy lepszym... nie mi to oceniać, choć sam mam Bosa to na Pike'u nie wiele jeździłem i nie jestem w stanie miarodajnie porównać te dwie konstrukcje...

Z czasem wymienisz zapewne osprzęt, może hamulce, napęd, koła ale jestem przekonany że widelca nie tkniesz...

No i zawieszenie Reigna... jak dla mnie maestro jest rewelacyjne i bije na głowę zawieszenie mety... nic dodać nic ująć ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że Meta to 1 zawias ale chodziło mi o popularność/cena/wygląd. Po prostu też jest polecana a nie Treki czy inne Scotty.

 

Ten amor w Reignie jest o tyle "specjalny", że ma 5mm ofsetu przy osi. Gdyby trzeba było wymienić na "normalny" to po prostu minimalnie skróci się baza kół o tą wartość. Nie ma szans moim zdaniem by w jakikolwiek negatywny sposób odbiło się to na skrętności dla przykładu. Zbyt mała wartość więc dla mnie nie ma tematu.

 

Co do wątku z emtb to gość jako sprzedawca miał okazję go nabyć jako jeden z pierwszych. Ten model "robili" dwa lata więc była wyrwa. Pojawił się we właściwym czasie z dobrymi fotami i jakąkolwiek opinią. Poszła cena i zapisy. Dlatego popularność. Zresztą nie mniejsza jak Canyony tyle, że tu jest wysyłkowo. Ludzie czekali sporo czasu i tak się temat rozrósł. Teraz zdechło bo nie ma o czym specjalnie pisać. Nie widzę tam cienia "kółka wzajemnej adoracji". Zresztą znajdz za 9K sprzęt z takim zawieszeniem i takim wyposażeniem. Sporo osób teraz się obudziło i nawet dali by cenę katalogową ale słyszeli nie ma. Nie wiem skąd się "znalazły" te wspomniane L-ki ale masz niewiarygodną okazję nabyć porządny sprzęt. Nie ma tu startu ani Meta ani Swag. Twoja kasa i Twój wybór.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po prezentacji we wrześniu na której byliśmy z KrBiker z emtb rozkręciła się Reignowa gorączka podobnie jak z Trance 2 w ubiegłym roku.

U mnie doszło do tego, że klienci płacili i czekali nawet po 4 miesiące. Z tego co wiem jako jedyny w Polskiej dystrybucji ściagnełem Reigna 1 w alu.

 

Boss ma ze mnie polew, że nie umiem sprzedawać tanich rowerów :).

 

Moda, nie moda ale Reign broni się właściwościami w 100%.

 

I tak są jeszcze ostatnie Reigny L dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no i coś czego ja osobiście nie byłem w stanie zaakceptować w 1-zawiasie czyli usztywnianie się zawieszenia podczas hamowania...

nadrobiłem już zaległości i poczytałem o "jednozawiasach" i rzeczywiście o wiele, lepiej oceniane są ramy z wirtualnym punktem obrotu, także jest już chyba top 2 - reign i rossa jimbo :thumbsup:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybór jest bardzo prosty... jeżeli stać Cię na zakup Reigna to bierz Reigna bez zastanowienia !  do póki jeszcze są... Jeżeli nie dysponujesz taką gotówką to bierz Rose... ale Rose z Pikiem i Reverbem jest droższy niż Reign po rabacie...

 

P.S. rose uncle jimbo w najtańszej opcji jest dostępny w rozmiarze L tylko w kolorze raw... jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...