Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Znowu wyjazd o 6, ale tym razem kompletnie bez sił i koncentracji. Trzeba odpocząć.

No i ponownie obserwacje z jazdy. Dużo słyszałem o za szerokich kierownicach szosowych i o tym, że ludzie ustawiają dziwnie nadgarstki z tego powodu. Dzisiaj widziałem na żywo przykład, jak źle można mieć ułożone ręce na kierownicy. Zarówno w dolnym chwycie jak i na manetkach, facet miał praktycznie kąt 90 stopni pomiędzy nadgarstkami a przedramieniem. Przecież nie dość że niewygodne, to na dodatek niebezpieczne. Każdy kiedyś trafi na dziurę, po której aż bolą ręce. W takim ustawieniu, mam wrażenie że może się skończyć gorzej niż na chwilowym bólu.

Co ciekawe, nie do końca wynika to z samej szerokości kierownicy, a raczej całej pozycji na rowerze. Ja powinienem mieć kierownicę 36-38 cm, a mam 42 cm żeby mieć nieco lepszą kontrolę w terenie. Mimo to, dłonie mam praktycznie w osi przedramienia. Po prostu ludzie to leniwe kluski, które kupią rower i potem nie chce im się ruszyć/ wymienić czegokolwiek, bo jakoś to jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie dziś a od piątku do niedzieli, ale wpadło kilka km. Ze "stadkiem" wybraliśmy się z wizytą do sąsiadów Czechów. W ciągu trzech dni uzbierało się 536,19 km i 3 929 m przewyższeń. Wreszcie była okazja pokręcić w prawdziwych górach, a nie tylko na Zwifcie 😉. Ostatnie 9 km Pradziada zaliczone w 37:44.

Dzień I. Dojazd do Zlotych Hor - 237.66km (1,523m)
Dzień II. Zdobycie szczytu Pradziad - 80.06km (1,759m)
Dzień III. Powrót - 218.47km (647m)

20220625_122953k.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu wyjazd o 6 i znowu ta sama trasa.

Jadę sobie DDR, prędkość około 25-30 km/h, prawie że pusto. Dojeżdżam do budynku wyjścia z metra, a tam zza rogu wychodzi babka prosto pod koła. Odskoczyła, ja hamowałem awaryjnie i jakoś się udało. Przeprosiła, zdarza się.

No i w tym momencie przestałem mieć wątpliwości, że zakup dwóch tarcz TRP to był niepotrzebny wydatek. Shimano hamują beznadziejnie na hamulcach mechanicznych, więc mam nadzieję że TRP poprawią sytuację. Aktualnie nie są to zbyt bezpieczne hamulce, do jazdy po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cross90 napisał:

Dzisiaj 255 km, rekord życiowy i niesamowita satysfakcja😁Całe szczęście, że w niedziele otwarte są wiejskie sklepiki... bez dodatkowej butelki wody by się nie udało.

Screenshot_20220703-194606_Zeopoxa Cycling.jpg

Zawsze byłem pod wrażeniem, że komuś chce się tyle kręcić. Jak kiedyś wychodziłem na jakieś 4h, to już miałem wrażenie że siedzę na rowerze cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RabbitHood napisał:

7tyś kalorii!

To liczenie kalorii to chyba z fusów ;) 
Popatrzyłem na swoje długie wycieczki
205km - 2500kcal (tu jakoś dziwnie mało)
201km - 4600kcal
165km - 3900kcal
151km - 2200kcal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja waśnie wymieniłem łańcuch. I zastanawiam się czy jutro jechać.

20220711_t.jpg.812b2641a863afed40e1bcbe2e120644.jpg

20220711_f.jpg.93a79e07fb7e3bb2f00e3b4d5401d4d0.jpg

Wprawdzie zdarzyło mi się jechać 160km przy 38 stopniach, ale byłem dwa lata młodszy 😜:D

Jak nie urok to przemarsz wojsk radzieckich, jak żyć ;) 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem serwis przerzutek - sprzęgło i kółeczka. Wymieniłem też ułamaną dźwignię sprzęgła. Wokół tego tematu chodziłem prawie rok. Kilka miesięcy zajęło kupienie (w Chinach) tej części. Potem bałem się zacząć żeby nie zostać bez roweru.  A okazuje się, że wymiana to bułka z masłem.  Do tego dobre czyszczenie i smarowanie łańcucha i nirvana - napęd działa jak sterowany myślą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wojcio napisał:

Zrobiłem serwis przerzutek - sprzęgło i kółeczka. Wymieniłem też ułamaną dźwignię sprzęgła. Wokół tego tematu chodziłem prawie rok. Kilka miesięcy zajęło kupienie (w Chinach) tej części. Potem bałem się zacząć żeby nie zostać bez roweru.  A okazuje się, że wymiana to bułka z masłem.  Do tego dobre czyszczenie i smarowanie łańcucha i nirvana - napęd działa jak sterowany myślą. 

Ogólnie serwis sprzęgła jest zaskakująco łatwy. Kiedyś też zabierałem się za to ze strachem w oczach, a to wybitnie prosty mechanizm. Chociaż zawsze tak jest, że ten pierwszy raz jest nieco stresujący.

@JWO ja tam lubię ciepło, a nawet bardzo ciepło. Natomiast pomiędzy bardzo ciepło, a upałem nie do wytrzymania jest cienka granica :D Chociaż, wolę iść na rower o 19 i wypocić się jak prosiak, niż o 16 ubrany w kurtkę i z zasłoniętą twarzą, bo jest ledwo 17 stopni. 

Chociaż te upały ostatnio mnie nieco wykończyły, całkiem dosłownie. Klimatyzacja to fajna rzecz, ale jak wchodzi się z 40 do 20 stopni, to potem ma się tydzień wolnego. Angina. Nie ma to jak gorączka 38.6 stopnia w środku lata...

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu deszczu, pod wieczór, skoczyliśmy do znajomej gospodyni po mleko i twaróg. Jakoś wyszło 30km i 450m podjazdu. Odkryliśmy drogę, która już zapomniała, że jest drogą, była na koniec dnia trochę zalana - bywa tak na wsi - ale piękna. Zachodziło słońce nad łąkami. Pasące się byki dodały mi 200 watów na podjeździe, zanim nie zauważyłem, że mają wymiona.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...