Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj też pojechałem na "stare śmieci" i nie mogłem się nadziwić, jak wiele osób nagle kocha lasy... ;)
W parku krajobrazowym pod Warszawą pojawiły się nawet w dużej ilości Żubry. Aluminiowe. ;) A jak Żubry, to i niedaleko musiała być Żubrówka... Syf, syf i jeszcze raz syf. Gówniarze wykorzystały okazję, że zakaz, że do szkoły nie trzeba chodzić, i robiły sobie melanże w środku lasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Eee, spokojnie - przejdzie im, bo na razie mają dużo wolnego czasu i pogoda sprzyja ( już widzę te tłumy w lesie, jak w końcu spadnie deszcz ;) ).
No i z niecierpliwością czekam na pierwsze mandaty dla psiarzy w rezerwacie - wedle zapowiedzi mieli się za nich wziąć...
Swoją drogą, to podczas zakazu wstępu powinni wyłapać podwójny :devil:
 
PS
Na pewno weekend będzie tłumny, więc trzeba ominąć największe zagęszczenie i cisnąć dalej :icon_cool:

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę, że kluczowe będzie otwarcie galerii... W końcu będzie się społeczeństwo mogło odchamić i iść podziwiać dzieła sztuki użytkowej...  Zaznają wreszcie prawdziwego sportu w biegu do wysprzedaży i nie będą musieli jakichś kiepskich zamienników w postaci łażenia po lasach stosować.  No i najważniejsze osiągną stabilność emocjonalną walcząc z depresją poprzez zakup nowego ciuszka. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 km na odstresowanie się. No i ważna lekcja: widząc coś podejrzanego (z daleka) lepiej zwolnić. Ktoś obok ścieżki podejrzanie się zachowuje, albo na ścieżkę wchodzi debil, co nawet się nie rozejrzy. O tym mówię. Bo mało co nie doszło do kraksy z moim udziałem. Ciężko powiedzieć z czyjej winy, na pewno jestem wśród podejrzanych, ale chyba miałem więcej szczęścia na rozumu. Bo gdyby doszło do tej kraksy, to raczej by potrzeba było wezwać pogotowie. Mogło dość do czołówki.

Czasami złoszczę się, że same zawalidrogi na mojej trasie. Non stop kogoś wyprzedzam nie licząc szosówek. Ludzie jeżdżą jak tłuste cielęta z kadencją 10 obrotów na minutę. Z drugiej strony powinienem z pokorą poruszać się w takich miejscach. A nie zapieprzać ponad 30 km/m na zatłoczonej ścieżce. Oj człowiek uczy się na błędach. Na szczęście bez konsekwencji.

Edytowane przez kosmonauta80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Masz nauczkę - tzn. dobrze, że nic się nie stało, ale uważaj :icon_exclaim:

Dzisiaj 54 km po lasach ( w końcu wolno :icon_cool: ), a pod koniec też musiałem uważać i myśleć za innych - grupka niedzielnych ( mimo, że środa ;) ) wyjechała niby ostrożnie/wolno, ale i tak musiałem wyhamować, żeby nie było jakiejś niemiłej niespodzianki ( bardziej dla nich niż dla mnie - po prostu byli mniej świadomi, albo ze słabym refleksem  ).
Fajne spotkanie z kozłem ( samiec sarny ) - oko w oko, bo stał na szutrówce, a kiedy mnie zobaczył, to odbiegł raptem kilka metrów, i zatrzymał się, gapiąc się przy tym na mnie ( a ja na niego, jednocześnie mówiłem łagodnym tonem ).
Zdziwią się dzikie zwierzęta, kiedy znów pojawi się więcej ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocnyroboczy standard plus zakupy w B...e... przy okazji test plecaka ile i jak ciezkiego zmieći, i czy na rogach też dużo reklamówek mozna zaczepić... i taki obładowany dromader - powrót, na szczęscie ogólnie pusto, a ja miałem juz niewielki kawałek na powrót i bez używania szosy. Ale nociło nieco, więc tempo zdecydowanie wolne i ostrożne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wczoraj pokręciłem na Mazurach. Obraz nędzy i rozpaczy. Moje ulubione traski starymi PTTK-owskimi szlakami nad jeziorami zryte ciężkim sprzętem, drzewa powycinane - w lesie łyse plamy :/ Okropieństwo.  Na płaskim  jadąc 4 km/h miałem miejscami 300-400W :D  Szutrówki asfaltują a szlaki niszczą :/ Lasy Państwowe zrobiły sobie z pięknych terenów prywatny Zwierzęcy Folwark. Orwell płacze w grobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów Treka Supercalibra 9.8 dzień drugi.
Dzisiaj wpadło mocne 80 km. Jakiś KOM, kilka "pucharków" i PRów pojawiło się na Stravie.
Przyznam, że jestem naprawdę zaskoczony tym rowerem! :) No ale ja w życiu nie przejechałem więcej jak 10km na fullu, więc prawie każdy mnie zachwyca. :D

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 km w ramach odspaślaczania się :)

Zrobiłem test napędu Warp na odcinku Kraków - Tyniec. Konkluzje są dwie:

1) Jest nieźle, bez problemu mogę cisnąć z pulsem 140-150 uderzeń na minutę przez kilka km

2) Jest jeszcze zapas w postaci 2 niewykorzystanych koronek z tyłu ;)

Miałem też okazję przetestować w praktyce wnioski z niedawnej lekcji (tej, co doszło prawie do kraksy):

1) nie wyprzedzałem na trzeciego na wąskiej ścieżce, tylko grzecznie czekałem na okienko

2) widząc "kotłowisko" (para z brzdącem, 2 osoby jadące obok siebie, ktoś stojący obok ścieżki) zwalniałem i na spokojnie z zapasem bezpieczeństwa omijałem to

3) bezlitośnie goniłem zawalidrogi za pomocą dzwonka, niby mały dzwoneczek, ale skutecznie "czyścił" trasę :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi....

Żeby nie było OT, włśnie nocny powrót z pracy.. na razie delikatnie, na niektórych zębatkach przeskakuje, ale na kilku jest dobrze.. zobaczymy za jakieś 30-50 km....

Nie wiem tylko jakim cudem ale chyba przy wczorajszym serwisie lekko zatłuściłem tylną tarczę hamulców... jak pech to pech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...