Skocz do zawartości

[rower] 29 Silverback Sola 1 Full XT Rreba NO Tubes


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam kilka pytań dotyczących roweru: SILVERBACK SOLA 1 FULL XT REBA NO TUBES

 

Nie wiem czy miał ktoś może styczność z firmą sliverback. Dlaczego pytam? Ponieważ jestem chętny na rower ich marki ale nie wiem za dużo o samej marce. Chciałbym poznać plusy i minusy tej firmy. 

 

Jak wcześniej mówiłem interesuje mnie kupno roweru firmy sliverback, model to sola1. Cena takiego sprzętu to: 4777zł (promocja na Allegro)

Dla zainteresowanych podeślę link: http://allegro.pl/rower-29-silverback-sola-1-full-xt-reba-no-tubes-i5085114292.html 

 

Głównie chodzi mi o ramę oraz komponenty. Chcę go używać do jazdy po terenie (las, kamienie, ciężkie podjazdy górskie) oraz po drogach szosowych. Chcę kupić rower na lata, a nie na kilka sezonów.

 

Moja znajomość jeżeli chodzi o tego typu sprzęty, jest podstawowa i dlatego postanowiłem się zwrócić do was w tej sprawie. Słyszałem kilka zdań na temat tego roweru, od sprzedającego. Ale to tylko zdanie osoby która to sprzedaje, specjalnie namawia i chwali by go sprzedać i dostać prowzje od sprzedaży. 

 

Ale chciałbym usłyszeć waszą opinię na ten temat. 

Z góry dzięki i pozdrawiam...

post-182600-0-46295800-1424108631_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Mieciu, 16 Lutego 2015 - nic nie wnosi
Ukryte przez Mieciu, 16 Lutego 2015 - nic nie wnosi

Co do samej firmy to użyj forumowej wyszukiwarki, bo nie zrobiłeś tego przed założeniem tematu.

Co do aukcji, to abstrahując od samego roweru, ilość głupot w jej tytule i opisie jest spora ;)

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Mieciu, 16 Lutego 2015 - nic nie wnosi
Ukryte przez Mieciu, 16 Lutego 2015 - nic nie wnosi

Zrobiłem ;) Ale nic nie wyczytałem o tej firmie, są raptem dwa tematy w tym jeden mój.

Spora? tzn....

Odnośnik do komentarza

Ciezka sprawa bo firma malo znana w sumie tu chodzi przede wszystkim o rame bo reszta komponetow to przeciez firmy nam znane i dobre .Chyba tylko tam rurki jak sztyca kiera jest ichniejsza .Opis ramy superancki aluminium cieniowane i co mufa press fit a to juz wyzsza jazda .Same czesci jak amor reba 1500zł kola ztr 1000zl korba slx 400zł manetki slx 200zł przzutka tyl xt 280zł przerzutka przod slx 120zł itd. same te czesci kosztuja duzo wiecej niz caly rower . Wiec trudno powiedziec .Sprobuje cos poszukac na ten temat jak cos znajde to opisze na swoim blogu bo sam jestem ciekaw co to za firma .

 

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kidot!

 

Jak byś coś odszukał i napisał na ten temat na swoim blogu, to mógłbyś wysłać tutaj linka do twojego postu? Byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za taka cenę to ma spoko specyfikacje. Sama firma nie jest zła spokojnie możesz brać, tylko sprawdź czy geometria nie jest jakąś bardzo turystyczna. Jedyne co mnie dziwi to cresty zaplecione na mocno srednich piastach. Dla mnie trochę bez sensu, ale same obręcze super (sam mam i polecam), od razu po zakupie możesz w bezdetki zainwestować i jeżeli podają realna wagę to masz juz maszynę spokojnie wystarczającą to amatorskie ściganie. Jednym słowem sprawdź geo i bierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

No to łapcie kolejne zdjęcia z trasy górskiej... Amortyzacja jak i system hamowania w tym rowerze jest zniewalający. Tak samo jak ogumienie wraz z rawkami. W porównaniu ceny do roweru, moja ocena to 10+.

20150412_162536_zpsp6ttcjgk.jpg

 

20150412_162605_zps6yx0wgoc.jpg

 

20150412_162509_zpsrthe6kw7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

poverek mój wzrost to 178, a rozmiar ramy to "M"

Wrażenia bardzo dobre, nie żałuje że zakupiłem taką maszynę za 4799 PLN, bo naprawdę było warto... Dziennie pokonuje na nim 20-40 km, sama jazda na nim jest przyjemna. Na chwilę obecną nic mi się z nim nie stało specjalnego, jedynie scentrowałem lekko tylne koło, ale został już serwisowane. Dla sprostowania, trasy które nim robię to trasy górskie. Coś takiego jak widać na zdjęciach powyżej. 

 

Osobiście polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,. Pisałem PW, bo nie przyszło mi powiadominie o odpowiedzi w tym wątku - przepraszam za zdublowanie zapytania. Jestem coraz bardziej zachęcony. Tym bardziej, że trasy będę przerabiał podobne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...