Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ma ktoś może niebieskie zębatki w swoim napędzie? Zastanawiam się jak w nich ściera się anoda i jak to wygląda. Mógłby ktoś wstawić zdjęcie?

Drugie pytanie: czy znacie jakieś sklepy internetowe gdzie mógłbym znaleźć zarówno zębatkę 36T, jak i 40T w kolorze niebieskim? Zdaje się, że nigdzie nie mają dwóch, a nie chcę płacić za dwie wysyłki. Pisałem maila do HCC ale chyba kontakt się pogorszył, bo nie odpisują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offset to po prostu odsunięcie zębatki od mocowania w korbie. Stosuje się go żeby ustawić odpowiednią linie łańcucha :)

Dzięki Thor. A jak mogę sprawdzić czy potrzebuje zębatki z offsetem przed jej zakupem?

Jeżeli jest o potrzebne, to mój napęd (na on-one inbred 29er)będzie składał się z:

Kasety SLX CS-HG81 10rz

Przerzutki SLX RD-M675-GS

Korby Truvativ Hussefelt 1.1 DH Howitzer

No i z dwóch zębatek od HCC: 35T na korbę i 40T na kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wrzucając koronkę 40t wyrzuciszz 15 lub 17 i zanurzysz harmonię kasety.

Koronka 16T nic nie da, bo jak jako tako stopniowanie się polepszy, to ranty na tej koronce nie pozwolą na płynne zmienianie wokół niej.

Sprzedaj tą kasetę i kup normalne 11-40, serio jak chcesz sobie zrobić z napędu klasy SLX/XT napęd jakby był oparty na zajechanym wolnobiegu możesz bawić się w dokładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przekonałeś mnie, tym bardziej, że mogę jednak dokonać zwrotu zakupionego napędu w sklepie.

Myślałem, że uda mi się samemu złożyć cały napęd, ale widzę, że mam za małe doświadczenie w tej materii.

Liczę, że mi pomożecie zbudować go od zera. :)

 

W takim razie kupię kasetę SUNRACE.

 

Pytania:

 

- czy jest duża różnica między MX3 a MS3 i czy warto dopłacić 60zł do tej pierwszej?

 

- czy przerzutka przednia SLX RD-M675 ze średnim wózkiem ogarnie dobrze te kasetę?

 

- tę przerzutkę mogę bezproblemowo zwrócić. Jeśli nie ona to czy polecacie coś (w podobnym budżecie) lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Wezmę ją w takim razie razem z dedykowaną manetką.

Co do kasety... Zdecydowałbym się jednak na 11-42T. Ma ktoś porównywanie między MX3 a MS3? Przyznam, że łatwiej o srebrną MS3'kę... No i wolałbym te 60zł dopłacić do lepszego łańcucha. A tak btw. jaki łańcuch polecacie do takiej kombinacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj...

Dedykowana manetka M7000 jest pod 11rz a ty wstawiasz tam kasetę 10rz (MX3, MS3)? To złe podejście. Bierz przerzutkę od 11rz i jak chcesz kasetę 10rz, tu kup manetkę 10rz. W Shimano to będzie działać bez problemu.

Te kasety różnią się w zasadzie tylko wagą (MX3 jest 30g lżejsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka spoko, ale ta przerzutka nie obsłuży ci 11-42 ... nie ma opcji.

Kup tę przerzutkę:

https://m.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-slx-rd-m7000-shadow-11rz-gs-shimano,622123.html

Jest 11 rzędowa, będzie działać z napędem 10 rzedowym i dzięki innej budowie wózka spokojnie ogarnie wielkie kasety 11-42 i 11-46.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jesteście bardzo pomocni. Wezmę ją.

W takim razie zostało parę wątpliwości:

- jaki łańcuch do tego polecacie? Czy taki Shimano CN HG54 będzie wystarczający? Czy lepiej dopłacić do czegoś innego?

- czy jak mam korbę Truvativ Hussefelt to dogada się z resztą napędu? Chciałem ją pierwotnie przełożyć z poprzedniego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Dzięki Wam napęd mam już prawie cały skompletowany. Brakuje tylko przedniej zębatki. Zastanawiam się nad dwoma rzeczami: okrągła czy owal; 34T czy 36T?

Jest jeszcze sens pchać się w okrągłą zębatkę czy od razu brać owal? 

Jaka będzie odczuwalna różnica między 34T, a 36T?

Dodam, że aktualnie jeżdżę na 1x9: z przodu 32T z tyłu kaseta 11-30T (pierwsze próby z 1xX dlatego taka kombinacja), na oponie 28x1,5. Po przesiadce na 1x10 kaseta będzie miała 11-42T, a oponę planuję na 29x2,25 (albo 2,1). Wpisywałem już dane w kalkulator przełożeń, ale wyniki nie rozjaśniają mi sytuacji... Wiem co znaczą, ale nie wiem jak będzie w praktyce. W aktualnej kombinacji brakuje mi zarówno miękkich, jak i twardych przełożeń, z naciskiem na brak tych twardych.

Edytowane przez rooted.manatee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...