Skocz do zawartości

[hamulce] V-Brake czy tarczowe mechaniczne?


Mateusz513

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Byłem w sklepie i były dwa rowery jeden z V brake a 2gi z tarczowymi mechanicznymi.

 

Przejechałem się V-Brake i hamulce brzytwa! A jadąc tarczowymi klamka jest "twarda" i lekko zwalnia. Co może być przyczyną, co jest lepsze? 

 

Jutro mogę wstąpić i zobaczyć jakie to dokładnie modele bo niestety nie pamiętam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie to rowery?

2. Słabsza praca tarcz może wziąć się z marnej jakości zacisków (to zrewidujemy po odpowiedzi na pytanie nr 1), zatłuszczenia hamulców, złej regulacji lub zwykłego braku dotarcia.

3. Z zasady hamulce tarczowe są lepsze, ale jak od każdej reguły, tak i od tej występują wyjątki. Np. o wiele wydajniejsze będą stare V-ki XTR niż pseudohamulce z makrokesza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie jak będziesz mógł. Ogólnie stawiałbym na tarczowe, bo to bardziej przyszłościowe. Nie będziesz miał problemu z późniejszym doborem amortyzatora. Jeżeli chodzi o to, że źle się hamuje takim rowerem z tarczowymi hamulcami w sklepie to nic dziwnego. Jeszcze zależy jaki to sklep. Jeżeli stacjonarny zajmujący się tylko rowerami to dosyć dziwne zjawisko. Jeżeli coś typu GoSport to nic dziwnego. Jeżeli to było TESCO to nigdy coś takiego jak rower, skuter, czy inne ich dziwactwa nie kupuj.

 

1. Jaki to sklep?

2. Faktycznie mogą być nie dotarte, a jeżeli każdy może po dotykać tego roweru to tarcza może być mocno zmacana i zatłuszczona. Jeżeli to nie jest sklep typowo rowerowy to ludzie tam pracujący nie znają w ogóle tematu i nie potrafią wyregulować właściwie niczego. Te rowery są tak jak w fabryce złożyli. Czyli są skręcone -tak, ale nie są złożone. Nie nadają się do jazdy od razu. Trzeba wszystko wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...