Skocz do zawartości

[Przestroga] Nowy widelec a kwestia smarowania.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jest jakaś nadzieja, tutaj świeżutki wypust Rock Shoxa, solo air, bodaj 2013, oleju w środku nie brakowało, lagi bez przetarć, no może mikro cienie widoczne po podświetleniu mocnym światłem, gąbki ciut suchawe:

DSC_6725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Akurat tutaj sprawa jest prosta. Jeśli wleją za mało to nie będzie działać blokada. Jest tam pewna tolerancja ale to raczej bez znaczenia. Jeśli Ci działa to nie musisz zaglądać, tym bardziej jeśli jest nowy.

U siebie zmieniam olej w tłumiku max co 2 sezony.

 

Ps

Tłumik XX znalazł się w tym Sidzie później, to zwykła wersja RLT.

 

Wysłane z mojego GT-I9505

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale w zaleznosci od ilosci oleju, mozesz wplywac na blokade, a dokladniej na ilosc skoku, po ktorej ona zacznie dzialac. Powiedzmy w standardzie RVL 150mm dziala blokada po okolo 15mm skoku, a jak da sie troche mniej to dziala po okolo 30-35mm, co tez uczynilem u siebie. Na podjazdach daje blokade i tyle mi wystarczy do amortyzacji, a nie pompuje jak ....Wersja SL, a nie nowe wersje RL, czy RLT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim zdaniem to bardzo umowne w kwestii tej "regulacji", prawidłowo działająca blokada ugina się ten centrymetr i nie więcej, wszystko powyżej to dla mnie już niedziałająca blokada.  Można dać też więcej oleju i nieco "utwardzić" tłumik, w pewnym momencie zaczynie to ograniczać skok ale co tam  :D

Generalnie od nowości w tłumikach jest tyle ile trzeba, ani razu nie spotkałem się z przypadkiem aby było coś nie tak, poza cieknącymi tłumikami motion control w starszych Rebach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada dziala jak najbardziej, tyle, ze po tych okolo 3 centymetrach, dalsza niwelacjaoleju  prowadzi do braku blokady, u  mnie to minimalny stan, aby jeszcze blokada dzialala. Floodgate mam ustawiony tak, aby nie bujal na stojaco, a odblokowywal sie przy duzych uderzeniach, a takie ustawienie spowodowane jest tym, ze nie chcialem totalnej blokady na ciezkim podjezdzie, ani totalnie otwartego widla, ktory silno pompowal.

Przy okazji - Reba to Reba, tam blokada ma 1 cm, u mnie przy zmierzonej blokadzie na 1cm, dokladnie 10-11mm skok byl 140-142mm, zmierzony calkowity skok na spuszczonym powietrzu, po prostu za duzo oleju...., wiec czy bede mial pod 2cm, czy okolo 3, nie robi mi strasznej roznicy. To tak w wkestii co ja mam, natomiast zgadzam sie z tym co piszesz, ze nie spotkalem sie, aby bylo za malo, raz bylo za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może akurat wysyąpi?

Przeczytałem temat o serwisie reby i sa tam podane zamiennkiki olejów. Motorexa i pit stop wykluczam, jaki olej odpowiednik bedzie najlepszy, taki ktory jest dostepny w inter cars, wystarczy na ich stronie wpisac "fork". Sa tam oleje ktore sa w proponowanych, ale ktory waszym zdaniem bedzie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj natrafiłem na ten temat przy okazji serwisowania Rock Shoxa. Jak zobaczyłem te zdjęcia to się trochę przestraszyłem, bo dzisiaj miałem w planach robić serwis i nie wiedziałem co mnie czeka. Kupiłem recona gold na początku 2012 r. Miał przejechane z 300 km. Był testowany przez zaprzyjaźniony sklep. Po kupnie od razu wymiana wszystkich uszczelek i wymiana płynów. Golenie nie ruszone. Od tamtej pory praktycznie nie jeździłem (blisko 2 lata), bo miałem problemy z kolanem.

 

Dzisiaj po rozkręceniu zastałem taki widok:ee635dd2747249688f75426.1100x1100.jpg

Widać delikatne cienie w słońcu. Jednak w pomieszczeniu pod odpowiednim kątem wyglądało to tak:0cb23dd5e0346c297adec6c.1100x1100.jpg

Dlaczego od leżenia takie coś się zrobiło ?? Jestem trochę zawiedziony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Epicon LOD 120mm SF11. Z tym, że używany od 2012. Otworzyłem go z miesiąc temu, po jakiś 2k przebiegu.
Golenie super, zadnego zużycia. Mnóstwo smaru stałego, wszędzie. Oleju w dolnych goleniach brak. Gąbeczki suche. 

I tu moje pytanie, Gąbeczki nasączyłem, uszczelki wytarłem do czysta, tłumika nie ruszałem. Powininem do goleni dolnych nalać oleju ? Jesli tak to ile ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego zalałem 15 ml oleju silnikowego. Na początku wypluwał trochę oleju, ale teraz przestał. W sensie oczywiście, że robiły się pierścienie z oleju za uszczelkami, ale bardzo delikatnie. Niestety dopiero testuję tą metodę i nie mogę powiedzieć jaki jest sens, albo go nie ma. Jak rozbiorę niedługo to zobaczę jak to się tam smaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam zdjęcie serwisu XC32,

Jak widać po 100KM golenie idealne.

Gąbeczki dziwnie osadzone:

15yjf2s.jpg

 

 

Tutaj lagi:

2i0vui8.jpg

 

 

Dziwne kropki na ślizgu:

10eq07s.jpg

 

 

Tutaj dół:

nfmjdi.jpg

 

 

 

Gąbeczki suchawe trochę były.

Olej na dole wyleciał z drbinkami, wlałem MOTULA EXPERT 10W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scarper, myślę, że 100km to za mało żeby jakoś specjalnie oceniać trwałość. Ostanio na jakimś forum - polskim lub obcojęzycznym - spotkałem się z osobą której się XC32 zatarł. Na to nie ma reguły. Albo trafisz na amortyzator fabrycznie przygotowany do jazdy (bezsensowne, lecz prawdziwe niestety) albo będziesz miał po 200-500-1000 km problem.

A co do całego tematu. To jest skumulowany ogromny wyraz braku szacunku wielkich korporacji dla konsumenta, napędzającego ich firmę i nierzadko wydającego na ich produkt grube sumy gotówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi Jasińskiego, który jest posiadaczem Epicona 2014 było dośc sucho.

Tak w środku sucho jak pieprz , gąbki tylko maźnięte czymś w typie wazeliny , kurzowe też suche . Olej w tłumiku podłej jakości , po zmianie na 10W castrola amor zaczął pracować jako tako . I poprawka mój to Epicon 2013 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...