Skocz do zawartości

[dętka] łatanie większej dziury


sznib

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Mam pytanie do doświadczonych dętkołataczy. Mam mianowicie dętkę, dętka ma większą dziurę (od przyszczypania obręczą). Mam zapas małych łatek okrągłych o średnicy ok 1,5cm, ale wiem że takie nadają sie co najwyżej do łatanie malutkich dziurek od kolców itp. Próbowałem zakleić dziurę większym kawałkiem starej dętki, skończyło się to porażką. Czy da się taką dziurę załatać przy pomocy większej łatki (np. takiej 3x6cm)? Szkoda dętki, chciałbym ją uratować jak się da. Fotka pacjenta (dziura długość ok. 0,5cm):

 

detka-2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dętki po snejkach po prostu wywalam. Nie da się takich dziur zakleić dobrze, szczególnie że są dwie. Zawsze będzie z tego schodzić później powietrze. 

Na szczęście rzadko snejki łapię od kiedy mam 29era, w zeszłym sezonie tylko raz się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie da się takich dziur zakleić dobrze, szczególnie że są dwie.

Jak sie nie ma czym to sie nie da :P Najważniejsze to mieć adekwatną łatkę, bo jak łatka marna, to nic nie pomoże.

 

Z Krzyśkiem sie ugadam na mieście to sie zalepi dziurę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie :). Z odpowiednim zapleczem można nawet dętkę od zera wytworzyć ;). Ale standardowymi tiptopami jest ciężko i zamiast tracić nerwy wolę kupić po prostu nową dętkę. 

Raz tylko kleiłem snejka - jak na maratonie złapałem dwa snejki raz za razem, a miałem tylko jedną dętkę ;). Dobra godzina mi zeszła, jak ruszyłem to jechałem z megowcami startującymi godzinę po mnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...