Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Skądże! Raczej  łańcuch.
Lub sprawdź dokładnie czy masz dobrze wyregulowane biegi, prosty hak ewentualnie czy nie masz któregoś ogniwa w łańcuchy zakleszczonego od jakiegoś uderzenia o kamień (o, to, to bym podejrzewał) itp ;)
Pytanie jeszcze czy to na pewno strzelanie czy próba zeskoczenia na inny bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Stan łańcucha możemy co najwyżej ocenić na czysty bądź brudny, sama musisz to zrobić przymiarem. Korba widać nadgryziona już ale do użytku, kółeczka przerzutki wyglądają ok jak nie mają luzów to zostają, Kaseta także wygląda na zdrową ale 11t mnie zastanawia a nie widać jej dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć, dlaczego łańcuch przeskakuje na najmniejszej zębatce?

http://zapodaj.net/605d22e4dc442.jpg.html

http://zapodaj.net/7afc5e221c0dc.jpg.html

Czy nie ma opcji, żeby to działało z nowym łańcuchem? Robiłem 4 próby zaostrzenia tej zębatki i dalej skacze. Nie wiem z czego to zrobili, ale to chyba przetop czołgu. Stępiłem 3 wiertła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciągle źle wygląda ... :P poczytaj 1 post w tym temacie.

 

 

Cholera, czytałem :sick:

 

Wygląda to tak:

http://zapodaj.net/23440ad08e556.jpg.html

 

I dalej przeskakuje. Pomysły mi się skończyły. Być może Connex 800 rzeczywiście wrażliwy jest na podjechane zęby. Poczekam aż się rozciągnie do 1%, to przestanie skakać :devil:

 

ps. kiedyś szlifowałem zęby i nowy łańcuch nie chciał się przyjąć. Po 500km na innych zębatkach rozciągnął się o pewną wartość i skakał już mniej. Przejechałem kilka km i się przyjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Coś tu cyganisz ze czytałeś :P albo masz kłopoty z moimi tekstami :P wyjmij rolke z łańcucha, jakiegokolwiek, ma średnice ok 8mm, albo weź wiertło o tej średnicy lub cokolwiek o tej średnicy.

 

Przyłóż do np 1 zębatki, zobacz jaką powierzchnia sie styka z zębem a później przyłóż do najmniejszej. Zobacz jaka jest różnica i ją zniweluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnica jest taka, że na innych zębatkach siedzi ciasno - nie ma luzu na boki. Na najmniejszej jest luz bo ząb jest wyszlifowany i odstępy między nimi są większe. Musiałbym przyłożyć nową taką zębatkę, a takiej nie mam, bo dla mnie to wygląda ok. Jeszcze przez skręcenie imadłem rozwaliłem gwint w tej nakrętce. :wallbash: Jakoś to skręciłem ale już nie rozkręcę. Odpuszczam, jak się łańcuch wyciągnie to przestanie skakać.

 

ps. jak ktoś mi teraz powie, że nie ma różnic w twardości zębatek, to mu dam te do ostrzenia. Jeszcze tak twardych zębów nie widziałem, dlatego mi zależało na odratowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rower 1: tak średnio na jeża, trzecia od najmniejszej oraz trzecia od największej są dość zużyte. Można spróbować ale wątpię.

Rower 2: tu o wiele lepiej, aczkolwiek nie wiadomo jak wygląda koronka pod łańcuchem. Jeżeli tak jak pozostałe to łańcuch powinien się przyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...