Skocz do zawartości

[Powitania] Do nowych forumowiczów cz.3


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, zapomniałem się przedstawić - Michał z Warszawy, powróciłem po ponad dwóch dekadach życia do rowerowania. Ostatni rower mi ukradziono w czasie jazdy, jak byłem dzieckiem i miałem z tego powodu małą traumę, ale w końcu nie wytrzymałem i zakupiłem Authora Vertigo 2021-22, miło wrócić do tego sportu. :)

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam się z wszystkimi. Na forum zaglądam od jakiegoś czasu ale formalnie dołączyłem dopiero teraz. Jestem z okolic Rzeszowa a na rowerze jeżdżę od paru lat. Zwykłe dojeżdżanie do pracy plus turystyka bikepackingowa. Najczęściej weekendowe wypady w góry z moją ekipą a w ubiegłe wakacje udało się zrealizować ambitniejszy plan, czyli samotne 470 km. w 5 dni po Beskidzie Niskim i Bieszczadach. Zawsze z pełnym ekwipunkiem czyli namiot, śpiwór, swoje gotowanie itd.  Najczęściej spanie ,,na dziko''. Mój rower to budżetowy trekking Lazaro Senatore V którego od jakiegoś czasu przebudowuję. W zasadzie na dziś została z oryginału jedynie rama i widelec ;) To efekt przemyśleń podczas wspomnianej wycieczki wakacyjnej :) Generalnie idę z nim w kierunku gravel. Najbliższe plany to zmiana widelca na sztywny carbon. 

Pozdrawiam
Daniel

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, ja z powiatu pszczyńskiego. Forum odkryłem niedawno przy okazji szukania sposobu na zapieczony suport i w tym miejscu z całego serca dziękuję za pomysł z wykorzystaniem ścisku do dociśnięcia klucza -  uratowało mi to tyłek a sam na to nie wpadłem. Rower głównie rekreacyjnie i w miarę możliwości ale jako, że dzieci rosną a ja mam coraz więcej czasu to chęci do rowerowania też coraz więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po około 15 latach nieobecności na forum.Dla przypomnienia...

Mam na imię Ryszard jestem z Mielca.od kiedy pamiętam śmigam na rowerze ,były i zawody i dalekie trasy.Była i przerwa ,ale ze względu na wiek i problemy ze zdrowiem i otyłością wróciłem do jazdy na rowerze.Na razie rozkręcam się ,była trasa 3 cyfrowa ale za zazwyczaj są takie po ok 50 km dziennie ale to raczej w weekendy (niedziela). Na tą chwilę czyli Listopad 22r. od Lipca od  kiedy wróciłem na trasę na liczniku mam nabite 1000+ km.ale nie więcej jak 2000km.Mam nadzieję że taki trend będzie nadal...

Czy to Szosa czy MTB.Czy ostatnio Grawel nie ma problemu gdzie i po czym będę jeździł ważne że się ruszam.Mam nadzieję tylko że zdrowie i czas pozwoli mi na te chwile przyjemności spędzone na rowerze.

Pozdrawiam.

W dniu 4.09.2022 o 20:05, caballoBlanco napisał:

Cześć wszystkim, mówią na mnie caballo blanco czyli biały koń, czasame kao-bao lub kanalio sranko. Na forum jestem od kilku tygodni, rowere (mtb) sluzy mi od gimnazjum do przemieszczania sie, stalem sie dumnym wlascicielem szosy, dlatego bede sobie tu zaglądał :)

Szosa super.....

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

W sumie wszedłem z oponami bez przywitania.

Wracam po nastu latach do roweru.

Więc z powodu nowości będę miał trochę pytań w celu dokształcenia się.

Na dzień dzisiejszy  - odziedziczony staruszek scott trekking . Teraz pewnie już inaczej nazywa się takie rowerki. :)

Pozdrawiam

Edytowane przez broda4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Jestem Łukasz i mieszkam w Trewirze w Niemczech.  Dołączyłem na forum ponieważ parę miesięcy temu zakupiłem swój pierwszy rower w nowoczesnej geometrii i zakochałem się w szeroko pojętej jeździe cross country. Jazda po wąwozach i amatorskie wspinaczki a za nimi zjazdy pompują mnie pozytywna energią. Mój rower to Scott Aspect 930.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry, Cześć i Czołem...

Urodziłem się w lutym, w drugiej połowie lutego, a dokładnie 29 ;)

Mieszkam i funkcjonuje w Kujawsko - Pomorskim, moim mustangiem obecnie jest MTB

Zaglądam na forum od dłuższego czasu, gdyż z uwagi że powoli rower staje sie moim pomysłem na życie, a jest tu bardzo dużo osób od których mogę się czegoś nauczyć, za co dziękuję

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Artur z Płocka, obecnie ujeżdżam Lazaro Senatore V3 od sześciu lat, staram się korzystać z roweru całym rokiem jak oczywiście pogoda pozwoli, obecnie myślę o gravelu jako drugim rowerze 😃 ale jak to będzie to się zobaczy. 

Pozdrawiam 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc, tu Mateusz z Kanady. Moja przygode z rowerem zaczalem w wieku 12 lat i scigalem sie do wieku juniora w Polsce. Pozniej emigracja, 10 lat braku jakiejkolwiek aktywnosci i w 2018 powrot do kolarstwa i systematyczny trening. Glownie szosa i niezwykle popularne w ameryce polnocnej wyscigi gravelowe. Ostatnio postanowilem dzielic sie swoim doswiadczeniem i wiedza na YouTube na temat kolarstwa, treningu i diety aby pomoc innym aby rowniez czerpali radosc z jazdy na rowerze.

Pozdrawiam,

kolarzZkanady

Edytowane przez Matt123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam na imię Arek i pochodzę z Łodzi . Zarejestrowałem się na forum ponieważ lubię jezdzic na rowerze i czuć wiatr we włosach a tak bez wazeliny to mam pewien problem … mianowicie w styczniu oddałem rower do serwisu rozebrany i złożony od podstaw . Niestety po przejechaniu ok 150 km pękła rama 😫😫😫. I chciałbym zasięgnąć porady od doświadczonych użytkowników co robić ? Spawać ? Wymienić ramę na nowa używana ? Czy Kupić nowy rower ? Jest to rama 26 cali Kross level a8 2012 r 

Widelec: Rock Shox Recon Gold RL Solo Air (100mm, Poploc)
Przerzutka przednia: Shimano SLX M661
Przerzutka tylna: Shimano SLX M663
Korba: Shimano Deore M590 2-Piece 44/32/22T
Stery: VP A41AC Semi-Integrated
Piasta przednia: Shimano Deore M595 32H
Piasta tylnia: Shimano Deore M595 32H
Hamulce: Shimano Deore M596 (hydraulic, rotor 160mm)

9E9DFC4D-30EE-4ADA-964C-47E25D3B1DBD.jpeg

Edytowane przez Areckiwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Grzesiek, lat 50+ i mieszkam w Mińsku Mazowieckim. Większość moich rowerowych przygód odbywało się na góralu i crossie. Od niedawna czuję dopływ endorfin dosiadając świeżo zakupionego gravela. Wiem, że fachowcy nazwą go "wozem drabiniastym", bo to Marin Four Corners, ale dla mojego kręgosłupa pozycja na tym rowerku jest wymarzona. I tyle. Pozdrawiam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...