Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andrzejek

[tuning] zalewanie olejem amora

Rekomendowane odpowiedzi

ACTIVIA

Po pierwsze brak uszczelnienia od dolnych śrub mocujących lagi

Po drugie - ten amorek to nie jest MTB/Trial/Enduro żeby ci olej cały czas rozpryskiwal się w środku po zalaniu na rury goleniowe co wogóle ci nie da żadnych efektów w pracy

Po trzecie to brak uszczelnienia przy uszczelkach przeciwkurzowych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Podobna zawartość

• OnionBro
      Przez OnionBro
      Zaznaczę że pierwszy raz w życiu od wczoraj mam styczność z blokadą w widelcu :/. W ofercie było napisane że amortyzator (w tym przypadku Manitou Skareb) nie ma blokady ale jest zamontowana. To oznacza że jest zepsuta i da się ją naprawić czy nie ma już dla niej ratunku i trzeba ją wymontować? Nie mam jeszcze żadnych specjalistycznych narzędzi żeby się tego podjąć ale może kiedy sprzedam swój stary rower i zostanie mi trochę hajsu... 
    • diaglab
      Przez diaglab
      Witajcie,
      temat był już wałkowany, fakt. Jednak postanowiłem zasięgnąć porad osób z doświadczeniem, żeby nie żałować zakupu.
      Jestem posiadaczem roweru w którym zamontowany jest widelec amortyzowany NVX z 63mm skokiem- jest to rower crossowy orkan 5.0 z 2014.

Jeżdzę głównie na zablokowanym widelcu więc postanowiłem że zmienię go na sztywny widelec, obniżając przy tym wagę roweru. Wysokość widelca od bieżni sterów do piasty to 49 cm, ugięcie wynosi około 2cm z tego co mierzyłem

W związku z powyższym zastanawiam się nad dwoma widelcami:

Mosso M5: wysokość 44,5 cm
      Force 29er: 47 cm

Czemu w ogole zastanawiam się nad mosso i nie biorę force? Mosso ma grubsze golenie i fajniej wygląda... Nie ukrywam że wygląd też się liczy.

Miał ktoś taki dylemat? Posiadacie doświadczenie w wymianie widelców amortyzowanych na wyzej wymienione?

Dziękuje za opinie pozdrawiam
    • ChezVeZ
      Przez ChezVeZ
      Witam !

Jak w temacie napisane, zastanawiam sie nad wymianą amortyzatora przedniego. Obecnie posiadam Fox 32 Talas O/C 110-130-150
      Jednak chciałbym go wymienic na coś z wiekszym skokiem
      Rower - Cube AMS 130 Race.

Chciałbym wiedziec co myslicie o takiej modyfikacji i jak bardzo negatywny ( albo w ogole czy jakis ) moze miec ona wplyw na rower ?
      Wiem że to rower typowo do XC, jednak jeżdze na nim jednak  bardziej pod enduro. i stad pomysl na zmiane widelca.
      Jestescie w stanie mi powiedziec co sadzicie o tym pomysle ? jaki wplyw bedzie mialo to na rame i ogolną jazde ? ktory z tych amortyzatorow będzie lepszy ( lapanie drobnych nierownosci itp )
      waze okolo 68-70kg, rower rozmiar 20"

dołączam zdjecie roweru

Z góry dzieki za pomoc i porady !