Skocz do zawartości

[tuning] zalewanie olejem amora


Rekomendowane odpowiedzi

Tobie się nie chce czytać to nam ma się chcieć pomagać ...

 

Jak sądzisz dlaczego od maja zeszłego roku pojawiło się tylko kilka pytań ??

 

Odpowiem ci ...

 

Bo wszystko już masz w tym temacie ... a już na pewno o XCM`ie który jest chyba jednym z najczęściej zalewanych amorków.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Yoo... wlałem do mojego xcm'a dzisiaj oleju 5w do przekładni samochodowych chyba i przy mojej wadze 71 kg jak dla mnie jest bombowa róznica. 30 min testu po leśnych ścieżkach po kamieniach korzeniach itp. i mogę powiedzieć, że się  opłacało :) Tylko mi się trochę lewa goleń poci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy zalewał ktoś Spinnera Reasona olejem ?. Pytam bo konstrukcja prosta w sensie, prawa goleń kartridż olejowy(zamknięty), lewa goleń komora powietrzna. Więc gdzie go ten i czy wogóle da się ?

 

Wysłane Tapatalkiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tłumik w postaci kartridża to nie ryzykowałbym zalewania olejem tej goleni...

Osobiście miałem przypadek że po zalaniu amorka z kartridżem jakimś cudownym sposobem olej z goleni po osi tłumika dostał się do środka i tłumik zaczął ograniczać skok amortyzatora.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalewałem XCT, znaczna poprawa pracy, o ile o takowej w ogóle można mówić...
Tak czy tak - jeśli tanim kosztem chce ktoś sobie polepszy pracę prostego amortyzatora, to polecam.

Pamiętajcie o uszczelnieniu dolnych śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś z wielką radością zalałem mojego XCM-a V3

Zalałem go od dołu, zdjąwszy uprzednio śruby, owinąłem je taśmą teflonową , zabezpieczyłem dodatkową gumowymi uszczelkami i odmierzyłem 100 ml. na goleń.

Trochę potrzymałem do góry kołami ,potem już normalnie na ziemi pouginałem.

Żadnego wyciekania ani górą ani dołem i teraz pytanie do Was czy tyle wystarczy aby praca była zadawalająca?

Nie chcę przedobrzyć i potem wycierać z obręczy kół olej :icon_confused:

W drodze do domu jadąc częściowo asfaltem, częściowo polną drogą było tak średnio, ale liczę się z tym że to sprzęt dla "szaraków".

Może jeszcze dolać ze 100 ml ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 ml na goleń to zdecydowanie za dużo ... 

Tyle to ja leje do starego SID`a z otwartą kąpielą do goleni z tłumikiem !

 

20 - 40 ml na na goleń to taka norma ... mój stary XCM tylko nieznacznie poprawił pracę ...

Zdecydowanie odradzam wlewanie oleju do XCM`a z hydrauliczną blokadą skoku - wersja HLO

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

właśnie jestem w temacie amortyzatoró i chciałym rónież zalać swojego XCM-a V3 - czy ktoś już z was zalewał tego typu amortyzator? chciałym to zrobić w taki sposób aby się to nie wylało... a więc, czy muszę jakoś od dołu o zabezpieczyć po wlanie by nie wylało się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Zależy jaka to wersja, jeśli najtańsza czyli sprężyna + elastometr to możesz zalać. Jeśli jest jednostronny to dałbym 30ml tylko o goleni ze sprężyną, w drugiej tylko wyczyściłbym uszczelki i nałożył jakiś smar stały - może być nawe wazelina techniczna. Na pewno nie poleca się zalewać jeśli jest w środku tłumik olejowy, zresztą poczytaj poprzednie strony tam jest wszystko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...