Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna za 2, 5 ale rama S. Xl nie moge znalezc taniej niz 3, 090

No to ja miałem farta  bo kupiłem 2 XL'ki (dla siebie i kolegi) w jednym sklepie. Łap za telefon i dzwoń. Nawet jak nie widzisz przeceny proponuj swoją cenę. W zeszłym roku tak stargowałem swojego crossa własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta Kona unit warta jest 3700zł ?Powoli się napalam na SS,mam 178cm.

http://allegro.pl/rower-kona-unit-2014-sportsales-wawa-i3688018983.html

Tego typu rowery trzeba kochać.

Jeżeli nie do końca wiesz czego oczekujesz, mozesz się rozczarowac. Jeżeli natomiast docenisz stalową ramę, sztywny przód i opony z potężnym balonem + niśkie ciśnienie (połykanie nierówności) - świat stoi przed Tobą! :thumbsup:

Jest to rower bez kompromisów, osobiście sam zapatruje się na stalową ramę (On One Imbred 29).

Jeżeli to świadomy wybór, to jak najbardziej warto :D

 

Nad Kona Honzo nie myślałeś?

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu rowery trzeba kochać.

Jeżeli nie do końca wiesz czego oczekujesz, mozesz się rozczarowac. Jeżeli natomiast docenisz stalową ramę, sztywny przód i opony z potężnym balonem + niśkie ciśnienie (połykanie nierówności) - świat stoi przed Tobą! :thumbsup:

Jest to rower bez kompromisów, osobiście sam zapatruje się na stalową ramę (On One Imbred 29).

Jeżeli to świadomy wybór, to jak najbardziej warto :D

 

Nad Kona Honzo nie myślałeś?

 

Tylko na sztywno  -mówi to właściciel widelca Mosso a SS bo mam dość powoli kosztów kaset,łańcuchów i nieprzewidywalnej jakości działania przerzutek.Singluje czasem dłużej na trasie ,wiem co to przełożenie 32x16 i jaka z tego wynika kadencja i prędkość.Jeździłem na Ninerze Air 9 carbon z SS na targach 2 lata temu.Podobało mi się dlatego kupiłem wideł Mosso aby mieć namiastkę prawdziwego sztywniaka.Odpowiada mi prawie całkowita bezobsługowość tak prostego w formie roweru.Pytanie czy cena 3700zł nie jest za wysoka jak na ramę CR-MO z kołami i hamplami BB7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zastanowienia brałbym za 3800 gdyby jednak koła i opony były z modelu Honzo (obręcze wtb i23 + Maxxis Ardent 2.4"). Musisz to sobie pokalkulować, ale teraz jest obniżka na tą ramę, nie lepiej poskładać? http://www.on-one.co.uk/i/q/FROOSSLTD29/on_one_inbred_29er_single_speed_ltd_edition  ,

 http://www.on-one.co.uk/i/q/FROOSD1229/on_one_inbred_29er_slot_dropout

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawił się Kross Unplugeed.Jest dość stary pomysł z Przasnysza,wart ceny 2300?

Rama z dość dobrej stali,ale siajowa regulacja napięcia łańcucha na alu mimośrodzie i do tego problem z zaciskiem przedniego koła.

Może jednak warto za te cenę?To byłby mój pierwszy 29er,chcę na sztywno i SS.Szukam alternatyw ale w PL to z tym segmentem słaaabooo,to nie USA.Rower z amorem i przerzutkami już mam.

Chyba Kona Unit chyba lepsza?

Co myślicie?

http://allegro.pl/kross-unplugged-29-er-single-speed-retro-wawa-i3662739232.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Cube LTD Race 29 przeceniony z 4999zł za 4060zł ( :o), ale... dystrybutor (=Skiteam) poleciał sobie mocno w kulki. Ogólnie szkoda słów, ale nic z tego nie wyszło z ich winy. :/

 

Sytuacja dała mi do myślenia z różnych powodów i jednak boli mnie wydanie aż takiej kasy na rower. Nadal chcę jednak porządny rower MTB na kołach 29", więc po prostu zmniejszyłem budżet do 3000zł (tak jak ten temat). Co mi wpadło w oko:

 

1) Unibike Flite 29er (katalogowo niby 2900zł, ale to byłby mój trzeci Unibike i zawsze dało się chociaż te 200zł utargować, więc można liczyć 2700-2900zł... a może znacie jakieś sklepy z promocjami/wyprzedażami Unibike?)

http://www.unibike.pl/flite29er.html

 

2) Radon ZR Team 29 7.0 (z przesyłką około 3050zł)

http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a107963/zr-team-29-7-0.html

 

3) Scott Scale 970 (2500zł)

http://sklep.kastor-bike.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=161&flypage=flypage_new.tpl&product_id=757&option=com_virtuemart&Itemid=156&vmcchk=1&Itemid=156

 

Czy w tej cenie któryś z nich może być w ogóle bazą do rozbudowy, czy te ramy to i tak ten sam chłam z jednej tajwańskiej fabryki? A może znacie coś lepszego/mniej popularnego w tej kasie?

 

Radon ma najlepszy amortyzator - na tym zależy mi najbardziej. Ale z drugiej strony mam cały czas w głowie Rebę z mojego niedoszłego Cube'a i strasznie mnie boli myśl jeżdżenia na jakimś XCM/XCR tudzież RS XC32 - ale raczej amora nie będzie się opłacało zmieniać, bo wtedy wyjdzie, że taniej byłoby kupić od razu Cube LTD Race 29...

 

Wzrost 193cm.

Edytowane przez jowejek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowejek. Ja na Twoim miejscu brałbym authora. U mnie w mieście wynegocjowałem go w cenie 3050 + przegląd zerowy gratis, a niby normalnie 45zł kosztuje mówili. Ja mam teraz 80mm skoku w amorze powietrznym, wcześniej miałem xcra 100mm i teraz się lepiej jeździ. A te RSXC32TK to właściwie nie wiem czy to dobry amor czy słaby. A instincta za 3900 mi mogli sprowadzić ale wydaje mi się że nie warto dopłacać prawie 1000zł bo nie jest dużo lepszy od tractiona. Sam stoję przed podobnym wyborem co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Cube LTD Race 29 przeceniony z 4999zł za 4060zł ( :o), ale... dystrybutor (=Skiteam) poleciał sobie mocno w kulki. Ogólnie szkoda słów, ale nic z tego nie wyszło z ich winy. :/

 

Sytuacja dała mi do myślenia z różnych powodów i jednak boli mnie wydanie aż takiej kasy na rower. Nadal chcę jednak porządny rower MTB na kołach 29", więc po prostu zmniejszyłem budżet do 3000zł (tak jak ten temat).

 

Jowejek, jakbym siebie słyszał :-).

Identycznie ze SkiTeamem, identycznie stwierdziłem, że mnie jednak nie stać na rower za 4000 i szukam czegoś do 3000, max 3500 ale to już tak absolutnie max nie do przekroczenia.

Ja póki co czekam na jakąś okazję (już mi dwie na allegro przeleciały koło nosa :/), bo też mnie boli zamiana Reby na XC32.

A w tym przedziale cenowym ciężko znaleźć coś z lepszym RSem, jest jeszcze Manitou Marvel może do znalezienia no i RST z Authorów, których nie znam, ale test Tractiona był na team29er.

http://www.team29er.pl/testy/742-test-roweru-author-traction-29

 

Ja póki co czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZECHJ: o, to faktycznie możemy sobie podać ręce, sytuacja identyczna i to pod kilkoma względami...

 

Co do Authora: ten test nastawił mnie sceptycznie. Po jego przeczytaniu moje wnioski to: "trekkingowa" rama + szybki na asfalcie + amortyzator niewyrabiający w terenie = bardziej to cross niż MTB. A crossa jednego już mam i drugiego nie potrzebuję, teraz chcę czegoś terenowego.

 

Zresztą tak naprawdę amor 80mm jaki by nie był, dla mnie skreśla wszystkie zalety roweru, bo małego skoku nawet najlepszą technologią nie ominiesz, a przy moich 90kg każdy dodatkowy milimetr ma znaczenie. No chyba, że udałoby mi się sprzedać tego RST zaraz po zakupie, ale to ryzyk fizyk, zabawa i uziemienie roweru po zakupie.

Edytowane przez jowejek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak zmienisz amor to i geometria Ci się zmieni.

No ja ważę więcej od Ciebie, także wiem o czym mówisz.

Mnie ten Author by tak nie przeszkadzał pod tym względem, bo nawet szukam czegoś tak pomiędzy jednym a drugim, bo stary rower mi ukradli, a nawet nie mam miejsca, żeby dwa trzymać obecnie :P. Poza tym jeden rower tańszy od dwóch :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować już powyższego posta, ale dostałem jeszcze taką propozycję:

 

4) Author Traction 29 (3100zł) - amortyzator ma skok tylko 80mm :/

http://velo.com.pl/rowery/rowery-gorskie/author/traction-29-i/

Mam Agang'a 7.29 . Jest w nim amorek F1rst 80mm ten sam co i w wspomnianym authorze. Ważę 95kg, zdarzają się wypady w góry. O ile na początku miałem ochotę zmienić skok amortyzatora na 100mm (można to wykonać), to po wypadzie do Mszany Dolnej stwierdzam że ten zabieg nie jest mi potrzebny i zostawiam przy 80mm. Druga sprawa, F1rst nie pracuje na całej dlugości górnych lag, zostaje jakieś 1.5cm zapasu przy maksymalnym skoku, powoduje to iż amortyzator ma wysokość 506mm czyli tyle ile np. Recon 100mm.

Ze swojej strony proponuję spojrzeć na Agang'a 7.29 model 2013 (czarno zielony) do dostania gdzieś za 3200-3300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

191 cm, ~85kg, noga 93-94 cm

http://www.rowerymerida.pl/produkt510/big-nine-tfs-100-d-rower-merida.html

Przymierzałem rower - ciekawa sportowa pozycja, a także bardzo podoba mi się układ graficzny jak i całościowy wygląd.

Jako iż przy wyprzedaży posezonowej można go dostać za 2249 , chciałbym się dowiedzieć czy jest ten rower opłacalny.

Z tego co mnie słuchy dochodzą jest dosyć przyzwoity, ale na forum zawsze można dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Dodam także, że z czasem będę ulepszał rower.

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mnie słuchy dochodzą jest dosyć przyzwoity

 

Mam dokładnie ten sam rowerek ;) Cóż mogę powiedzieć... Jak dla mnie wymiata :D Ma niesamowite prszyspieszenie, pozycja za kierownicą jest bardzo wygodna i nie męczy na dłuższych odcinkach :) Osobiście nie odczuwam zmęczenia jeżdżąc na tym rowerku, a to może dlatego że wcześniej jeździłem na dual'u :) .Jak dla mnie jedyną wadą tego roweru są seryjnie zamontowane opony.Na ubitych ścieżkach leśnych i asfaltach daje radę bez problemu. Ale jak znajdziesz podjazd który nie jest zbytnio utwardzony, to laćki nie dadzą rady. Poza tym rower naprawdę godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...