Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zakupił Head-a Granger I lub II 29 , który był wspominany wcześniej w tym wątku ? lub przynajmniej był w Opolu przymierzyć ?

Nie znalazłem geometrii nigdzie, daleko bardzo nie mam (z Katowic) i zastanawiam się, czy warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem Granger'a II z Trójmiasta ;-) Geometrii nigdzie nie znalazłem - poniżej fotka dająca jakiś obraz, bo w necie brakuje zdjęć z boku.

2od5.jpg

Moim zdaniem to ciekawa oferta - jak na tę cenę, to wyposażenie niezłe. Dodatkowo, np. wewnętrzne prowadzenie linek. W uzupełnieniu danych z netu, gdzie brakuje niektórych detali, dodam, że cały napęd jest na deore za wyjątkiem tylnej przerzutki, gdzie jest xt.

Wziąłem 20,5 cala - 191cm, 98kg - wymieniłem wszystkie rurki i jeździ mi się bardzo dobrze. Generalnie polecam, choć tak pewnie wypowie się na temat własnych rowerów większość użytkowników ;-)

Jako gratis przy dostawie wydębiłem jeszcze licznik Sigmy;-)

Edytowane przez TheQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak bez geometrii kupuje się kota w worku, sama długość podsiodłówki nic nie mówi, nie wiadomo czy rower jest krótki czy długi ...

Dzwoniłem dzis rano do Bike Areny i obiecali podesłać mailem geometrie, ale jakość do tej pory nie widzę na skrzynce. Wkleje, gdy dostanę. TheQ -  ile realnie waży 20,5" , sprawdzałeś może ? Kupiłeś w ciemno rower za 2899 ? ryzykant, szacun :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzis rano do Bike Areny i obiecali podesłać mailem geometrie, ale jakość do tej pory nie widzę na skrzynce. Wkleje, gdy dostanę. TheQ -  ile realnie waży 20,5" , sprawdzałeś może ? Kupiłeś w ciemno rower za 2899 ? ryzykant, szacun :-)

zawsze można odesłać :-)

też zamawiałem grangera u nich, na wymiary się nie doczekałem więc zamówiłem w ciemno i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być OK, a może być bardzo dobrze, ja bym wolał, żeby rama pasowała idealnie pod moje preferencje, producent który nie podaje geometrii ramy traktuje kupującego olewacko.

Co dla jednego jest OK, dla innego może zwyczajnie nie pasować ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzis rano do Bike Areny i obiecali podesłać mailem geometrie, ale jakość do tej pory nie widzę na skrzynce. Wkleje, gdy dostanę. TheQ -  ile realnie waży 20,5" , sprawdzałeś może ? Kupiłeś w ciemno rower za 2899 ? ryzykant, szacun :-)

Tak - kupiłem w ciemno - jakoś ten stosunek wyposażenie/cena do mnie przemówił;-) Wtedy jeszcze kosztował 2800, więc uwzględniając przesyłkę wyszedł 2839, gdzie dostałem jeszcze sigmę. Gdy ja pytałem o geometrię ponoć nie mieli. Ważyć ważyłem - katalogowe 13,6 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bierz Jamisa póki są - to rowery które w pełni zasługują na miano "kultowych"

 

Jamis to stal, a stal to inna jakość jazdy na rowerze (przegladnij wątek Romet 29er)

 

Head to znana firma sportowa, ale w świecie rowerów już raczej nie.

 

Unibike to krajowy producent znany z solidnych rowerów, z bardzo dobrym stosunkiem cena/jakość

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam roweru dla żony. Aktualnie jeździ na Kross TransPacifik z 2012. Rower głównie będzie jeździć po asfalcie, lasach 50/50%, maratony nie są brane pod uwagę  :laugh: waga 60, wzrost 165. Jeździła na rowerze 26" i mimo swojego wzrostu chce 29er. Zmiana roweru wynika z: 1. Wagi obecnego roweru (17,5 kg!) 2. Zaczyna jeździć w terenie i treking nie jej nie odpowiada. Myślałem o:

 

http://www.cannondale.com/pol/2013/bikes/women-s/hardtail/tango-29er

 

Chwile pojeździła na moim rowerze (Cannondale Trail 2 29er) i stwierdziła, że jest rewelacyjny. Może coś innego polecicie? Aha, ma być ładny  :thumbsup:

 

Proszę bardzo...Giant Talon W 29er. Niezłym rozwiązaniem będzie Kross B6 rama w rozmiarze S. Koleżanka 165cm testuje obecnie najniższego Krossa B2 i pomijając wagę całości jest bardzo zadowolona z idei wielkiego koła, ale przede wszystkim dobrze dopasowanej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest pewnie lekka, to może Kross jej nie pęknie

Rulez daj już spokój, bo to nudne. Pękł Ci Kross, masz Krossa, jeździłeś na nim w ogóle?

 

A co do tematu to najlepiej kupić rower ode mnie, zmienić amortyzator i za 3 tys macie rower 12,5 kg  z b. fajnym osprzętem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez daj już spokój, bo to nudne....

Na forum szuka się pomocy, ktoś oczekuje najlepszego wyboru. Skoro ryzyko peknięcia ramy w Kross'ie serii B jest duże to lepiej uprzedzic (temat: Pęknięta rama Kross Level B6), niż mieć potem pretensje do forumowej braci.

Mamy doradzić najlepszy wybór, potrafisz jeździć na rowerze bez ramy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

potrafisz jeździć na rowerze bez ramy?

Potrafię na tej którą dostałem po wymanie gwarancyjnej. Jeżdze mocno i dużo. Potwierdzą to ludze z forum i nic się nie dzieje. Wojtek ze swoim Krossem ostatnio był w Izerach (fotka na FB team29er). Ale Kross na forum jest blee i tyle. A Wy siejcie ferment dalej, pomykając na swoich zagranicznych bicyklach.

 

Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumienie śledzę tego tematu ale może nie było.

Ciekawy rowerek stalowy za 3000zł. Może komuś sie przyda.

http://www.bikestacja.pl/pl/rower-jamis-dragon-sport-29.html

Mam pytanie do osób mających pojęcie o geometrii roweru: jak ten Jamis (geometria http://www.myjamis.com/SSP%20Applications/JamisBikes/MyJamis/consumer/bike.html?year=2013&model=Dragon%2029%20Sport&cat_grp=mtb29_3 ) będzie się prowadził w stosunku do M-Bike Shottas HT-02? Czy ze względu na ogon o dł. 450 mm będzie dużo mniej zwrotny od Shottasa?

Edytowane przez Sosna111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...