Skocz do zawartości

[koła] opcja ulepszenia tylnego koła dla dużego ciężaru oraz montażu sawk


bobik314

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim.

 

To mój pierwszy temat, oraz w temacie jestem raczej noobem więc proszę o ograniczony hejting :)

 

Kupiłem niedawno http://www.corratec.com/en/bikes/mountain/29er-mountaincross/2013-c29-m-cross-base-gent którego tylne koło zawiera:

ZZYZX Mountain Cross 29er Disc

Continental Race King 29er 2.2

jakie szprychy, piasty - nie wiem

 

Ostatnio miałem jedną przygodę, przy której zbyt ostro zahamowałem i zdecentrowałem sobie tylne koło tak że mogłem go tylko prowadzić. Ważę ponad 120kg w tej chwili (195cm).

 

Przechodząc do sedna - mam świadomość że będę musiał ulepszyć tylne koło bo może się zdarzyć że będzie ono wymagało niedługo ponownego centrowania. Chciałbym tego uniknąć przez jego ulepszenie. Rower używam 60% szosa , 40% drogi polne, leśne, i inne zapomniane. Zamierzam kupić bagażnik z sakwami na mniej dynamiczne, ale dłuższe trasy. Nie wykluczam że to mogą być trasy z namiotem. W tej chwili głównie jeżdżę rekreacyjnie po przedmieściach, często raczej dynamicznie.

 

Co byście mi polecili? Maksymalny koszt - trudno mi zdefiniować w tej chwili.

Edytowane przez bobik314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TN719 jest dostępne za ok 260zł wersje 36 szprychową

Sapim Strong 2,34 x 2,0 za 1.5zł/szprychę

Na 32-szprychowej TN719 z dwoma urwanymi szprychami przejechałem ponad 30 km pierwszego etapu Beskidy Trophy. Ważę 85 kg. Będziesz z niej zadowolony :)

 

 

Edytowane przez lukaszwum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...