Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma Giant'a z trzema linkami na górze i pod linkami lakier porysowany i zmatowiały i tak myślę że w maestro może być podobnie...

na to jest prosty patent. Małe gumowe "koraliki" nawlekane na linkę. Jak kupowałem zestaw Jagwire pancerz+linka to były w komplecie oprócz końcówek do linek i pancerzy. Tyle, że nie wiem czy można to kupić luzem - musiało by kosztować grosze.

 

dodam, ze owe koraliki są na tyle ciasne, że się same wzdłuż linki raczej nie przesuwają

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem 129 stron i dalej nie wiem, czy Maestro czy Integral. W jednym podobają mi się pewne cechy a inne w drugim :) Do tej pory jestem użytkownikiem "makrokesza" zakupionego 14 lat temu za 239 PLN w pewnym supermarkecie. Były to pierwsze tak tanie rowery, ale już po zakupie niektórzy wróżyli mi krótki żywot tego nabytku. A jednak do tej pory rower jest "na chodzie", napęd oryginalny (około 15 tyś. km musiałem nim przebyć), nigdy niezmieniany łańcuch. Przerzutki jakiejś marki THUNDER (wyglądają jak te najtańsze z allegro). Klocki hamulcowe również niezmieniane.

Ale żeby nie było tak różowo:

1. Podczas jazdy do babci na wieś ~15km w jedną stronę po wyjechaniu z miasta odleciało lewe ramię korby.

2. Podczas innej okoliczności złamała mi się oś tylnej piasty.

3. Manetki przerzutek musiałem zmienić po 2 latach bo tamte wbudowane w rękojeść po prostu się rozpadły.

4. Aha, no i w zeszłym roku zacząłem używać 3-ci komplet gum :)

Nawet udało mi się znaleźć czyjeś zdjęcie tego wehikułu http://img14.tablica.pl/images_tablicapl/88808385_2_644x461_rower-gorski-mtb-dodaj-zdjecia.jpg

Ok, już zaczynam pisać nie na temat. Mam problem, bo podoba mi się malowanie ramy w modelu maestro, a z Larazo podobają mi się linki puszczone pod rurą ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ramie tego bicykla jest napis "Forever" także ja bym jeździł dalej, a że jedno ramię odpadło to nic nie szkodzi, w końcu jest jeszcze drugie ;)

 

zresztą że odpadło to nevada tylko zaleta :)

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc. Chciałbym kupic rower z tego tematu czyli kands maestro :) mam 176cm wzrostu, dlugosc nogi do nabialu ok 81-82cm. Będę jezdzil glownie po ulicach, same trasy tak naprawdę.. las bardzo sporadycznie. Zalezy mi na komforcie w czasie jazdy, szybkiej jeździe i żeby nadgarstki i lokcie nie były bardzo obciążone. Zdecydowac się na rame 19 czy 21? Przymierzalem się w jednym sklepie do ramy 21 i luz był minimalny miedzy kroczem a rama. Sprawdzalem tez rower 19 no i był on sporo mniejszy, sztyca musi być wtedy bardziej wysunieta i będzie na pewno wyżej niż kierownica. I na tym i na tym rowerze jechalo się normalnie, jedynie na 19 cali oczywiście latwiej się wsiadalo no ale to az takiego znaczenia nie ma.. tyle ze co można powiedzieć po minucie jazdy. Jaka rama wybrać żeby nie zalowac? 19 czy 21? W jednym sklepie do mojego wzrostu polecają 19, w innym 21 bo wg nich na trasy większy rower będzie wygodniejszy.. i zagadka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc. Chciałbym kupic rower z tego tematu czyli kands maestro :) mam 176cm wzrostu, dlugosc nogi do nabialu ok 81-82cm. Będę jezdzil glownie po ulicach, same trasy tak naprawdę.. las bardzo sporadycznie. Zalezy mi na komforcie w czasie jazdy, szybkiej jeździe i żeby nadgarstki i lokcie nie były bardzo obciążone. Zdecydowac się na rame 19 czy 21? Przymierzalem się w jednym sklepie do ramy 21 i luz był minimalny miedzy kroczem a rama. Sprawdzalem tez rower 19 no i był on sporo mniejszy, sztyca musi być wtedy bardziej wysunieta i będzie na pewno wyżej niż kierownica. I na tym i na tym rowerze jechalo się normalnie, jedynie na 19 cali oczywiście latwiej się wsiadalo no ale to az takiego znaczenia nie ma.. tyle ze co można powiedzieć po minucie jazdy. Jaka rama wybrać żeby nie zalowac? 19 czy 21? W jednym sklepie do mojego wzrostu polecają 19, w innym 21 bo wg nich na trasy większy rower będzie wygodniejszy.. i zagadka..

Miałem podobny dylemat. Zdecydowanie 19 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy tym wzroście tylko 19". Ja mam 182-183cm i kupiłem 19" . Co ciekawe mam wrażenie że jest jeszcze za duży a raczej za długi i w planach mam wymianę mostka na krótszy lub bardziej odchylony do góry.

 

Ja odnoszę identyczne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to jest prosty patent. Małe gumowe "koraliki" nawlekane na linkę. Jak kupowałem zestaw Jagwire pancerz+linka to były w komplecie oprócz końcówek do linek i pancerzy. Tyle, że nie wiem czy można to kupić luzem - musiało by kosztować grosze.

 

dodam, ze owe koraliki są na tyle ciasne, że się same wzdłuż linki raczej nie przesuwają

 

Można kupić osobno takie koraliki - Ja tak zakupiłem właśnie.

np:

http://allegro.pl/koraliki-dystansowe-clarks-na-linke-i4229357523.html

http://allegro.pl/unex-koraliki-na-linke-przerzutki-3-szt-2-kolory-i4193124407.html

 

Dla mnie też linki prowadzone górą to zaleta - wnoszenie/ znoszenie roweru z mieszkania, w terenie itd.

 

Każdy ma swoje powody - dla mnie to była akurat zaleta.

 

ps  mój Maestro (Majster) doczekał się kolejnych drobnych ulepszeń i dodatków: po ostatniej ulewie założyłem błotniki (jak mnie wnerwią to zrzucę ;) ), koszyk na bidon z bidonem, zwykła lampka na tył (za 7 zł z Tesco) i VP-196.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w takim razie, czemu w wiekszosci tabelek wymiarow ram crossowych/trekkingowych do mojego wzrostu 176cm czy rozmiaru nogi jaka mam podaje sie rame 21? Bo juz kompletnie nic z tego nie rozumiem..

Edytowane przez Somebody101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na to jest prosty patent. Małe gumowe "koraliki" nawlekane na linkę. Jak kupowałem zestaw Jagwire pancerz+linka to były w komplecie oprócz końcówek do linek i pancerzy. Tyle, że nie wiem czy można to kupić luzem - musiało by kosztować grosze.

 

dodam, ze owe koraliki są na tyle ciasne, że się same wzdłuż linki raczej nie przesuwają

 

 

 

Można kupić osobno takie koraliki - Ja tak zakupiłem właśnie.

np:

http://allegro.pl/koraliki-dystansowe-clarks-na-linke-i4229357523.html

http://allegro.pl/unex-koraliki-na-linke-przerzutki-3-szt-2-kolory-i4193124407.html

.

przewleka się przez linkę czy można zapiąć na przewleczoną?

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przewleka się przez linkę czy można zapiąć na przewleczoną?

Trzeba przewlec podczas instalacji. Chociaż nie ogarniam do końca ich sensu - nawet jeśli są z gumy to i tak łapią np. drobny pył który w kontakcie z lakierem działa jak papier ścierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...