Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

to źle wpisujesz, bo są różne wysokości opon 700

 

nie zamierzam jeździć z metrówką i sprawdzać ile przejechałem dla mnie 10mm na oponie nie robi różnicy

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez copone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wątek się zrobił chwilowo o licznikach i pomiarze prędkości/odległości. Wiem, że moje pytanie może zabrzmieć groteskowo i zostać przez niektórych potraktowane jak niepoważne i nieistotne.

 

 

nie zamierzam jeździć z metrówką i sprawdzać ile przejechałem dla mnie 10mm na oponie nie robi różnicy

Ale do rzeczy: Mam wpisane 2224 w licznik jako obwód koła. Na słupkach kilometrowych wychodzi mi różnica ok. 25-30m na 1km, czyli 2,5-3%. O ile powinienem zmniejszyć wpisany obwód koła, aby zlikwidowac ten błąd pomiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki łańcuch kupić zamiast hg 40?
Wszyscy polecają connexa, ale jest trochę za drogi
szukam jakiegoś do 50 zł z  wysyłką

 

Znalazłem connexa taniej(wystarczyło zajrzeć na allegro:D)

Tylko teraz pytanie czy ta spinka, która jest w zestawie się nada?(Nie wygląda na wytrzymałą).

Czy lepiej będzie spiąć łańcuch spinką srama, którą aktualnie mam spięty hg40?

Edytowane przez jakac93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Kands od kilku dni jest już u mnie niestety nie miałem okazji na nim pojeździć :\ W necie wyczytałem, że teraz prawo wymaga świateł w rowerze przednich i tylnich, no i wyobraźcie sobie, że nie mogę nigdzie w okolicy dostać! Ot Warszawa... wszystko co znam jest pootwierane w tych samych godzinach, w jakich ja pracuję, byłem dziś w Tesco do którego mam kawał drogi, mieli światła ale na dynamo, którego nie ma w tym rowerze... Kupiłem odblaski. Teraz pytanie, czy to mają być koniecznie światła czy wystarczą odblaski? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ! Od 8 października 2013 roku nie musimy mieć zamontowanych świateł na rowerze wtedy gdy nie jest ono wymagane - czyli np. w dzień. Możemy więc lampki posiadać np w kieszeni, lub w plecaku, albo nawet w domu - jesli nie zamierzamy jeździć po zmroku. UWAGA ! nie dotyczy to odblasku tylnego o barwie czerwonej, który musi być zamontowany na stałe.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisaliśmy o dokręcaniu korb z wyczuciem... Najlepiej kluczem dynamometrycznym- otóż wlasnie rzuciła mi sie w oczy gazetka Lidla i od 15 maja bedzie klucz 28-210Nm, ze stali CRV, z przedłużką 125mm. W zestawie jest zestaw kluczy nasadowych 17,19, 21- wiadomo ze nasadki mozna dokupić. Cena: 79,90zl

 

Moze kogos zainteresuje:-)

 

 

Wysłane z iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez chsklika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zakupiłem Kandsa Maestro 2014. Dostawa do Gdańska w 1 dzień, dość szybko :D Jedyne, co musiałem podregulować na początku to przedni hamulec. Inna sprawa, że jak zacząłem jechać, to hamulce piszczały niemiłosiernie, aż się ludzie oglądali, ale potem było już lepiej :D Przerzutki chodzą dość dobrze, będę musiał jeszcze posprawdzać dokładnie, jak na razie po 35km wycieczce żadnych nieprzyjemnych odgłosów nie ma :)

Fotki:

 

cf0d81a31fb3f109m.jpg

 

3b919d565f92988em.jpg

Edytowane przez bunio244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zakupiłem Kandsa Maestro 2014. Dostawa do Gdańska w 1 dzień, dość szybko :D Jedyne, co musiałem podregulować na początku to przedni hamulec. Inna sprawa, że jak zacząłem jechać, to hamulce piszczały niemiłosiernie, aż się ludzie oglądali, ale potem było już lepiej :D Przerzutki chodzą dość dobrze, będę musiał jeszcze posprawdzać dokładnie, jak na razie po 35km wycieczce żadnych nieprzyjemnych odgłosów nie ma :)

Fotki:

 

http://speedy.sh/M93kA/IMG-20140509-192435.jpg

http://speedy.sh/HADtK/IMG-20140510-111051.jpg

 

Mi tez hamulce piszczaly! W zasadzie "trąbiły". Pomogło odtłuszczenie koła i klocków.

 

Gratulacje dobrego wyboru i witaj wsród Wilków hehe:-)

 

Rowerek zacny! Wrzuć zdjęcia na inny serwer.

 

 

Wysłane z iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez chsklika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znalazłem connexa taniej(wystarczyło zajrzeć na allegro:D) Tylko teraz pytanie czy ta spinka, która jest w zestawie się nada?(Nie wygląda na wytrzymałą). Czy lepiej będzie spiąć łańcuch spinką srama, którą aktualnie mam spięty hg40?

 

Spokojnie wystarczy, używałem różnych i mogę z cała pewnością powiedzieć, że ta jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bunio244 to 19'? Jak z pedałami bo na tych zdjęciach słabo widać. Rowerek fajny.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Nie, to 21'. Mam 184-185cm wzrostu i powiem, że jest idealnie, mam jeszcze jakieś 5-6cm luzu. Pedały te, co w zestawie, na razie bez problemów, po 35km dokręciłem ledwo-ledwo.

Zdjęcia straciły na jakości po wrzuceniu :D

Edytowane przez bunio244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos pedałów to nawet w sklepie gdzie kupowałem swój nie dali żadnego smaru na gwinty. Po 50 km już miałem problem żeby je odkręcić. Swoje drugie przykrecałem już na smar miedziany

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz aluminiowe pedały, to chyba smar miedziany nie jest za dobrym rozwiązaniem. Przy kontakcie z wodą tworzy się elektrolit, miedź będzie katodą,a aluminium anodą, jako że jest bardziej elektroujemne w szeregu napięciowym metali, co spowoduje korozję elektrochemiczną...tak w teorii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz aluminiowe pedały, to chyba smar miedziany nie jest za dobrym rozwiązaniem. Przy kontakcie z wodą tworzy się elektrolit, miedź będzie katodą,a aluminium anodą, jako że jest bardziej elektroujemne w szeregu napięciowym metali, co spowoduje korozję elektrochemiczną...tak w teorii :P

 

mam nadzieję, że smar oprócz cząstek miedzi będzie izolatorem :D a tak wogóle to nie mam aluminiowych potrzebowałem szybko i kupiłem marketówki przesmarowałem smarem grafitowym konusy i jeżdżą już 550 km zrobiły i jak na 19 zł to jestem pod wrażeniem ich wytrzymałości zwłaszcza że jeżdżę raczej ostro i ich nie oszczędzam

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moj kandsik przyszedł niedawno jednak tyln przezutka wymaga regulacji, moze ktos podrzucic jakis dobry poradnik jak do tego sie zabrac?

 

Tylko YouTube kolego!

 

 

Zrobiłem dzisiaj mały 30km wypadzik bo pogoda zachęcała:-) sama przyjemność!

 

Zrobiłem tez zdjęcia mojego rogacza:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez chsklika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że smar oprócz cząstek miedzi będzie izolatorem :D a tak wogóle to nie mam aluminiowych potrzebowałem szybko i kupiłem marketówki przesmarowałem smarem grafitowym konusy i jeżdżą już 550 km zrobiły i jak na 19 zł to jestem pod wrażeniem ich wytrzymałości zwłaszcza że jeżdżę raczej ostro i ich nie oszczędzam

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Jakie by nie były pedały ich osie są stalowe, z wyjątkiem bardzo drogich z osiami tytanowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...