Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że nie panuje aż tak duża znieczulica społeczna i złodziej od tak nie będzie prowadził roweru z zablokowanym tylnim kołem po przecieciu ewentualnym linki..
złodziej to złodziej za parę złoty gówniarze zrobią wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zabezpieczenie ma by wykorzystywane kiedy zostawie rower w biały dzień na godzine dwie przed sklepem/galeria etc.

 

Nie ma opcji. Nikt nawet takiej kradzieży nie zauważy. Ludzie olewają nawet jak ktoś tnie szlifierką kątową waląc iskrami i robiąc jazgot :)

 

Tego typu blokada nadaje się tylko pozostawienia roweru na parę minut przed małym sklepem - wtedy kiedy masz kontakt wzrokowy/słuchowy i możesz ewentualnie ścigać złodzieja, który nie będzie mógł odjechać. Zapewniam ci, że absolutnie żaden złodziej nie będzie miał problemu z dziarskim podejściem do takiego roweru i po prostu dźwignięciem go jakby był jego. A za rogiem przy ławeczce se podłubie na spokojnie jak przy swoim, albo wrzuci do samochodu.

 

A co do cykania:

 

http://www.rowerowe-porady.pl/cos-cyka-w-rowerze-jak-sobie-poradzic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nawinięciu na koła przeszło 250 kilometrów też słyszę delikatne cykanie. Nie wiem czy to przewrażliwienie, bo jestem dość wyczulony ale tak jak napisał BikerLight spróbuję dokręcić korby.

 

U mnie to był pedał; kuleczka z łożyska wprasowała się w plastik.

 

zp5e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało to wrzuciłem go garażu garść zdjęć Maestra po jesienno-wiosennych modyfikacjach. Zdjęcia zrobione na chybcika więc nie powalają (szczególnie sylwetka całego roweru) ale da się oglądać.

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/3460-kands-maestro/?tab=images

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Najs :thumbsup: Zgrabnie bestyjka wygląda :)

I od razu mam dwa pytania:

1. Jakiej długości jest ten mostek Smica (bo się nad nim zastanawiam, można nabyć po taniości i lekki on :))

2. Jakim cudem ramiona korby wyglądają jak nówki :woot: Moje wyglądały już po miesiącu jakby stado słoni po nich przemaszerowało :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@BikerLight,

ad. 1 - 100mm

ad. 2 - jak głosi prasłowiańskie porzekadło: "Jak dbasz, tak masz" ;) A tak serio to nie jest tak cacy jakby się wydawało bo lewe ramię jest delikatnie poharatane przez bliskie spotkania trzeciego stopnia z podpórką niestety  

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało to wrzuciłem go garażu garść zdjęć Maestra po jesienno-wiosennych modyfikacjach. Zdjęcia zrobione na chybcika więc nie powalają (szczególnie sylwetka całego roweru) ale da się oglądać.

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/3460-kands-maestro/?tab=images

 

Nareszcie :) Wygląda świetnie :woot: co to za oponki w nim siedzą? i jak z ich wytrzymałością?

Poza tym możesz się pochwalić jakim aparatem robisz te fotki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@BikerLight,

si 600mm

@@KarolKrns,

Wygląda lepiej niż na zdjęciach, niestety jak pisałem zdjęcia na chybcika robione więc nie udało mi się go zaprezentować tak jak bym chciał.

opony to Kenda Kwick Sport 700x28. Jak z ich wytrzymałością? Póki co mają się bardzo dobrze więc chyba całkiem nieźle ;)

Aparat to stary ale jak na dzisiejsze standardy nadal bardzo jary Nikon D90. Mam go od 6-ciu lat i dopóki się nie rozwali nie mam zamiaru się z nim rozstawać :) Fotki w garażu wyraźnie gorszej jakości są robione LG L9 - masakrycznie słaby aparat.

A wracając do roweru to mam w planach na ten sezon jeszcze jedną zmianę a mianowicie linki i pancerze bo fabryczne są już w dość słabym stanie. Więcej zmian nie planuję chyba, że z czasem części eksploatacyjne zaczną siadać - wtedy osprzęt będzie wymieniany na wyższy.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tylko prykład zabezpieczenia na tylnie koło , są też takie z linką, zapinam koło i dodatkowo linką rame.

Zabezpieczenie ma by wykorzystywane kiedy zostawie rower w biały dzień na godzine dwie przed sklepem/galeria etc.

Myśle że nie panuje aż tak duża znieczulica społeczna i złodziej od tak nie będzie prowadził roweru z zablokowanym tylnim kołem po przecieciu ewentualnym linki..

 

P.S. Jakie zabezpieczenia wybraliście dla swojego roweru?

Chyba żartujesz, ludzie nie zwrócą uwagi na cięcie szlifierką, a co dopiero niesienie roweru. Z takim zapięciem eliminujesz też reakcję tych którzy ewentualnie by zereagowali na przecinanie zapięcia, a niesienia roweru w ogóle nie skojarzą z kradzieżą, bo nie wiedzą o istnieniu blokad kół (społeczeństwo nadal nierowerowe).

 

Ja mam Kryptonite Evolution Series 4 Ls i imo wystarczy do tej klasy roweru. Jak kiedyś zmienie koła i siodełko to pomyśle dodatkowo o tym:

http://allegro.pl/zabezpieczenie-pinhead-security-pack-4-z-249-zl-i4199948399.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jednak niestety wymienić hak przerzutki i przerzutkę tylną. Pomimo wyprostowania, wizualnie jest ok, wszystko prosto i przerzutnik wrzuca wszystkie biegi, ale przy większych zębatkach nie robi tego płynnie. Czuje się jak na jakimś starym rowerze z źle wyregulowaną przerzutką(oczywiście jest wyregulowana jak trzeba, ale tak pokrzywiona, że lepiej już nie będzie). Tak czy inaczej, dwie kwestie:

 

- Czy ten hak będzie pasował, bo wygląda identycznie, ale wole się upewnić http://www.bikestacja.pl/pl/hak-accent-do-ram-el-ni-241-o-tormenta.html

- Czy kupić taki sam przerzutnik, czy lepszym krokiem w kierunku uszosowienia będzie wymiana kasety i przerzutki na Sore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po kupnie maestro miałem małe problemy z hamulcami, tzn. przy pierwszej jezdzie strasznie głośno piszczały, na szczęście przy kolejnych jazdach problem ten już praktycznie nie występował.

Teraz jednak korzystając z weekendu majowego zrobiłem sobie dłuższą wycieczkę rowerową i zauważyłem, że jeśli koła mam mokre to przeraźliwe piszczenie dalej występuje. Czy ktoś z Was również miał taki problem? Nie wiem czy nie musiałbym czasem wymienić klocków, te które wsadzili do modelu 2014 są w ogóle takie krótkie (w porównaniu z innymi rowerami z vbrake).

A drugie pytanie jaki łańcuch (w rozsądnej cenie) zakupić na wymiany? Planuje zastosować metodę 3 łańcuchów, o której czytałem w tym wątku. Bo kilometry już lecą i niedługo przyjdzie czas na zmianę ;)

Aaa, widziałem jeszcze, że użytkownik Wojtas82 miał zamontowany w ciekawy sposób Ulocka (zdjęcie tutaj: http://i90.photobucket.com/albums/k252/Wojtas7/Rower%201/DSC_0901_zps9ef8d7d5.jpg ) chciałbym się dowiedzieć czy te rzepy były dokładane do zestawu z zapięciem czy można takie coś osobno dokupić? Przydało by mi się, żeby mojego ulocka przymocować do bagażnika.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy im mgła albo wysoka wilgotność powietrza nie musi padać - ja na tą dolegliwość żeby trochę zmniejszyć skowyt bardzo dokładnie wycieram obręcz w miejscu hamowania i czyszczę rowek odprowadzajacy wodę bo zbiera się tam brud czy to pomaga tak mi się wydaje chyba że to tylko zbieg okoliczności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

eraz jednak korzystając z weekendu majowego zrobiłem sobie dłuższą wycieczkę rowerową i zauważyłem, że jeśli koła mam mokre to przeraźliwe piszczenie dalej występuje. Czy ktoś z Was również miał taki problem? Nie wiem czy nie musiałbym czasem wymienić klocków, te które wsadzili do modelu 2014 są w ogóle takie krótkie (w porównaniu z innymi rowerami z vbrake).

 

Stockowe klocki do kandsa to nieporozumienie, miałem dokładnie taki sam problem i polecam wymianę, np. Author ABS-3CC - na tych pojeździsz w ciszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile przejechałeś, ale jeśli łańcuch nadaje się do wymiany to ja bym brał Connexa 808 (w komplecie spinka). W porównaniu do HG40, który u mnie rozciągnął się jak guma, connex to zupełnie inna klasa, przede wszystkim chodzi ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...