Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem nieco enigmatycznie. Ciśnienie musi być na tyle małe, aby opona poddawała się na ostrych nierównościach typu krawężnik, ale żeby krawężnik nie "dochodził" do obręczy. Jeżeli ciśnienie będzie zbyt duże obręcz będzie dostawać mocno nawet na małych nierównościach, co odbije się na jej żywotności oraz geometrii (częste wizyty na centrownicy). Nie ma prostej odpowiedzi. Ciśnienie trzeba dostosować do własnej masy, stylu jazdy oraz zaleceń producenta. Dla 115kg proponuję około 4 max 4.5 bar i zobaczyć jak się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o przerzutkę przednią pod 9 rzędową kasetę tylną. Model 2013 ma przerzutkę przednią pod 8 rzędową kasetę.Miestety

Niestety jestem trochę zielony i niewiele mi to mówi. Rozumiem, że w tym Scudzie przednia przerzutka może być problematyczna i lepiej brać Kandsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja daje u siebie 4,9 bara (90 kg) przyzwyczajenie z obręczy Authora bo były dosyć słabe, żeby je chronić. Ale jeżdżę praktycznie tylko po asfalcie.

Przy takim ciśnieniu CST biją bardzo mocno, dłuższa jazda nie jest zbyt komfortowa w takich warunkach. Jeździłem tak przez jakiś czas, później dałem sobie spokój i zszedłem na 3,5 - 4bar. O wytrzymałość obręczy nie ma się co obawiać, jedyny problem z kołami to utrata centryczności po kilku tygodniach jazdy. Warto dać do centrowania jakiemuś fachurze i ma się spokój z centrą, ewentualne luźne szprychy można już dociągnąć później we własnym zakresie.

@@ZbyszekZmysichKiszek

Faktycznie na Alivio w wersji Top Swing nie ma sensu wymieniać, łapią błyskawicznie luzy. Ciekawe jak się sprawuje w wersji Down Swing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ZbyszekZmysichKiszek,

ale w przerzutce typu downswing linka niekoniecznie musi iść dołem :)

czy przerzutka jest top swing czy down swing zależy od prowadzenia wózka przerzutki. Jesli wózek idzie powyżej obejmy mocującej to jest top swing, jeśli poniżej to jest down swing.

Natomiast jeśli chodzi o prowadzenie linki to rozróżnia się prowadzenie top pull (od góry) i bottom pull (od dołu).

Także możesz mieć przerzutkę down swing z prowadzeniem linki top pull.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość żeby wyregulować tak wysokość mostka i siodełka, w przypadku seryjnych części Kandsa,  żeby pozycja za kierownicą nie była aż tak bardzo sportowa? Coś na wzór tego górnego zdjęcia

 

http://img191.imageshack.us/img191/672/pozycjanarowerzeelectra.png

 

W przypadku wzrostu 190cm rama 21" będzie odpowiednia?: )

 

Noszę się z zamiarem kupna tego roweru od jakiegoś czasu, przeważnie jazda będzie po drodze asfaltowej, ale lubię czasem poszaleć po ścieżkach leśnych, gdzie jest troszkę górek, korzeni, myślę że takie przeszkody nie będą mu nadto straszne?:)

 

Z góry dziękuje za pomoc: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm bedzie ciezko, poszukaj moze na allegro Kandsa w wersji trekkingowej ;) wtedy dostaniesz kompletny rower, z oswietleniem, pelnymi blotnikami, bagaznikiem, no i pozycja na nim nie bd tak sportowa jak w Maestro ;) pisze z telefonu i nie dam rady podac Ci dokladnej nazwy tego modelu, ale pewnie go szybko znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź: ), chciałbym właśnie coś ala trekkingowy, tylko żeby jeszcze miał charakter sportowy, bez bagażnika: ), coś takiego jak ten

 

http://allegro.pl/rower-kands-stv-700-solidny-treking-meski-28-hit-i4177742747.html

 

są może lepsze wyposażone modele na wzór tego?: )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

właśnie coś ala trekkingowy, tylko żeby jeszcze miał charakter sportowy

 

Nie da się. Przy wyprostowanej pozycji nie dość, że jest beznadziejna kontrola nad rowerem/dociążenie kół, to jeszcze opór powietrza powyżej 20km/h taki, że o nawet lekko sportowym pomykaniu można zapomnieć. Ta pochylona pozycja w rowerach nie jest bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jak puscic linke dolem, do tego dolnociagu ?

 

 

Natomiast jeśli chodzi o prowadzenie linki to rozróżnia się prowadzenie top pull (od góry) i bottom pull (od dołu). Także możesz mieć przerzutkę down swing z prowadzeniem linki top pull.

 

Przednie Alivki mają system dual pull, czyli można podczepić linkę zarówno od góry jak i od dołu ;) Ale to już dyskusja akademicka, bowiem ośmiorzędowych zmieniarek Alivio nie idzie już kupić niestety.

 

Ja ważę 80kg. Ważne chyba jest to, że 90% to u mnie asfalt. W każdym razie poniżej 4bar czuję się dziwnie. Można to chyba przyrównać do biegania w kapciach ;)

 

Ja zaś 83kg, niech będzie nawet 85 po wielkanocnym sernikożarstwie :woot: i jeżdżę 40% asfalt, reszta teren. Na CST 4bar jazda w piasku i na wybojach była no... średnia łagodnie mówiąc. Teraz 2bary z tyłu i 1,8 z przodu na Smart Samach i jeździ się świetnie w terenie. Na asfalt daję 3bar. Jak mi się zechce pompować bo rożnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w oponach trzeba też dopasować do jakości drogi. Ważę 60 kg - drogi po których jeżdżę są średnie - są kawałki gdzie się wręcz płynie, a czasami takie że lepiej jechać po poboczu. Na asfalt, przy kendach kwick 1,95 wbijam 3 bary, czasami do 3,3 (jeśli chce mi się pompować). Przestałem wbijać 4 - 4,5 bara, bo na takim ciśnieniu i po takich drogach średnia była wręcz gorsza niż przy 3 barach, a do tego boli tylna część ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponieważ pierwsza trasa na nowych kapciach zaliczona wrzucę krótki komentarz dla tych co myślą o uterenowieniu swojego Maestro.

Opony Smar Sam 29x2.10. Dętki Continentale 29".

Po pierwsze waga - opona stockowa i SS ważą identycznie ale waga pojdzie w górę po zmianie dętek o jakieś 40 g na sztuce.

Opona mieści się bez problemu i tak jak to wcześniej już inni pisali spokojnie wejdzie szersza 2,25"  - jedynie ta podpórka delikatnie obciera ale da się to poprawić nie wymieniając jej.

Wrażenia z jazdy:

Nabiłem obie opony równo po 3bary ( na oponie napisane jest 2-4bar) i takie ciśnienie wydaje się być przy mojej wadze 85kg ok - no może z tyłu trochę dobiję do 3,5bara. Jazda po leśnych ścieżkach  gdzie co chwile wpadasz w jakąś dziurę jest o wiele wiele przyjemniejsza o ile jazdę po takim terenie na oponach stockowych można w ogóle nazwać przyjemną. Na asfalcie opona delikatnie szumi ale leci dosyć gładko - oczywiście nie tak jak cst 40mm ale z mojego punktu widzenia jak najbardziej akceptowalnie zwłaszcza że asfalty jakie mamy każdy widzi (łata na łacie). Ponieważ kompletnie nie zamierzam robić dłuższych przelotów po drogach asfaltowych głównych (szkoda mi życia i zdrowia) to do zróżnicowanej jazdy - teren 70% i 30% asfalt opony polecam. Po pierwszych testach do wąskich nie mam zamiaru wracać.

 

Edytowane przez mauricius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do moich hałasów w korbie. Odkręciłem dwie imbusowe śruby trzymające korbę oraz pedały. Skręciłem wszystko ponownie i stukanie ustało. Więc najprawdopodobniej winne było złe skręcenie. Teraz wszystko jest ok. To tak w razie jakby ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po pierwsze waga - opona stockowa i SS ważą identycznie ale waga pojdzie w górę po zmianie dętek o jakieś 40 g na sztuce.

Zawsze można przejść na mleczko, waga dętek przestaje mieć wtedy znaczenie B) W teren warto dać ciśnienie "z ręki" - ugniatasz oponę dłonią i jeśli poddaje się uciskowi wtedy jest najlepsza trakcja.

@@Wojtas82

Skręcając ponownie prawdopodobnie skręciłeś mocniej niż miałeś skręcone poprzednio, czyli dałeś prawidłową ilość Nm. Dlatego też stukot znikł. Generalnie z tymi korbami nie ma co się cackać jeśli chodzi o dokręcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...