Skocz do zawartości

[Bikemaraton] Zdzieszowice 11.05.2013


Rekomendowane odpowiedzi

Już w sobotę rusza sezon z cyklem Bikemaraton.

Kto się wybiera? Ja na 99,9% tak. Dla mnie to będzie pierwszy start w tym roku i w ogóle w tym miejscu.

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z poprzednich lat (mega/giga)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na pogody długoterminowe to chyba będzie padać.. Ale znając życie to jeszcze się w tych pogodach to 10 razy zmieni. :) 

Ja oczywiście się przejadę. Będę miał pierwszy raz porównanie wyniku z zeszłym rokiem.. Zobaczymy jak wypadnę :)

 

 

A jeśli rzeczywiście będzie błoto to może na przód założę jakąś oponkę na błoto... Ale to się zobaczy na miejscu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ygreka to już znam z "widzenia", z jego bloga :)) Może gdzieś mi śmigniesz.

Czy możecie dać jakiś wskazówek dla kogoś kto ma ambicję dojechać do mety na giga? Jak to zrobić na tej trasie? Bez spinki i napinki na wynik, jednak z ambicją i jakąś tam kondycją. W ogóle pierwsze starty z planem na max trasy. Wcześniej jeździłem jedynie mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy możecie dać jakiś wskazówek dla kogoś kto ma ambicję dojechać do mety na giga? Jak to zrobić na tej trasie? Bez spinki i napinki na wynik, jednak z ambicją i jakąś tam kondycją. W ogóle pierwsze starty z planem na max trasy. Wcześniej jeździłem jedynie mini.

 

Hm.. plan ambitny, ale jeśli jesteś pewny, że chcesz przejechać GIGA to kilka rad jest takich:

- nie spal się na starcie. Jeśli masz pulsometr i ogarniasz swoje strefy to jedź pod progiem mleczanowym/prościej mówiąc jedź spokojnie od początku

- jeśli zrobisz się głodny to nie żałuj zatrzymywać się na bufetach

- weź ze sobą jedzenie, jakieś żelki jeśli masz

- i jeśli przed rozjadem MEGA/GIGA, będziesz padnięty to niech ambicja nie wygra ze zdrowym rozsądkiem. : )

 

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ygreka to już znam z "widzenia", z jego bloga :)) Może gdzieś mi śmigniesz.

Czy możecie dać jakiś wskazówek dla kogoś kto ma ambicję dojechać do mety na giga? Jak to zrobić na tej trasie? Bez spinki i napinki na wynik, jednak z ambicją i jakąś tam kondycją. W ogóle pierwsze starty z planem na max trasy. Wcześniej jeździłem jedynie mini.

 

nie obraz sie ale plan jechania giga, jesli masz doswiadczenie jedynie w mini, nie jest najlepszy. przerodzi sie to w wycieczke krajoznawcza no chyba ze tego chcesz? zreszta po co Tobie jechac Giga, u Grabka sa to po prostu dwie takie same petle fragmentu trasy, wiec nic w tym ciekawego. Do tego na Giga jezdzi u Grabka coraz mniej osob i na mecie nie bedziesz mial porownania w stawce - duza czesc Giga to po prostu przecinaki (ktorzy w Mega byliby w top30) a pozostali to turysci.

 

Ja też jadę Zdzieszowice, jako forma przygotowania do Trophy, ale pojadę Mega, raz że to pierwszy start w sezonie, dwa że po Giga będę dłużej musiał się regenerować a planuję jeszcze potrenować wytrzymałość, a trzy w kolejny weekend jest Złoty Stok i tak chcę Giga pojechać bo tam przynajmniej trasa jest oryginalna a nie pętla ;-)

 

do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia jadę spokojnie mega, lecz myślę o opcji giga (jak stan psycho-fizyczny pozwoli). Na asfalcie 80 km dupsko bez problemów wytrzymuje. Największy to ten jak poradzić sobie z piciem i żarciem no i ..... z żoną, która będzie czekać  (dłużej niż 1 godz) na mecie :) .

Wojtas7, te Trophy to Sudety od GG czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh, na wynik to chyba moge spokojnie powiedziec, zebys sie nie nastawial, bo jesli u grabka mini przyjezdzales zalozmy 20 open, to na giga nie zdziw sie, jak bedziesz mial ponad 1h straty to zwyciezcy, szczegolnie jak bedzie mokro i slisko :) i to przy zalozeniu, ze czy 30km czy 60, to tempo masz podobne

 

co do jedzenia, to uczucie glodu = jest ze 30min za pozno na cokolwiek :D

 

zyczymy powodzenia, zle nie bedzie, bo maraton nie jest trudny, zawsze lepiej sprobowac tu, niz w gorach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia jadę spokojnie mega, lecz myślę o opcji giga (jak stan psycho-fizyczny pozwoli). Na asfalcie 80 km dupsko bez problemów wytrzymuje. Największy to ten jak poradzić sobie z piciem i żarciem no i ..... z żoną, która będzie czekać  (dłużej niż 1 godz) na mecie :) .

Wojtas7, te Trophy to Sudety od GG czy coś innego?

 

tak, MTB Trophy pana GG.

 

odnośnie Twojego Giga, jasne, jedź, świat do odważnych należy. Tylko nie bierz do końca pod uwagę że jesli 80km po asfalcie płaskim wytrzymujesz, to że dasz radę naginać na 80km w Zdzieszowicach gdzie asfaltu jest mało a tak to teren jest mocno pofałdowany. Do tego dochodzi wysiłek mocno interwałowy, inni uczestnicy i charakterystyka trasy (czasem i schody trzeba podejść, przenieść rower przez powalone drzewo, single, itp) powodują że trudniejszy maraton w terenie to odpowiednik x 2-3 trasy po płaskim asfalcie.

 

wszystko kwestia nastawienia, regularnie jedz, pij, a jak po 60km stwierdzisz że jest mega ciężko a do mety jeszcze z godzina jazdy, usiądź na 5 minut na poboczu, odpocznij, zjedz, i w drogę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten deszcz to na pograniczu mżawy lub wilgoci zawartej w powietrzu i związanej z frontem który przejdzie. Może tez padać jak przez ostatnie dwa dni we WRO. Miały być okresowe intensywne opady.

 

Mam pytanie w związku z deszczem i błotkiem, co lepiej trzyma bajka

nobby nic 2,25 2 szt.

rocet ron 2,0    1szt.

saguaro 2,0     1szt.

Mam takie do dyspozycji i skłaniam się ku opcji na mokro 2x nobby nic.

Na suchym to obojętne co bym miał i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh, na wynik to chyba moge spokojnie powiedziec, zebys sie nie nastawial, bo jesli u grabka mini przyjezdzales zalozmy 20 open, to na giga nie zdziw sie, jak bedziesz mial ponad 1h straty to zwyciezcy, szczegolnie jak bedzie mokro i slisko :) i to przy zalozeniu, ze czy 30km czy 60, to tempo masz podobne

 

co do jedzenia, to uczucie glodu = jest ze 30min za pozno na cokolwiek :D

 

zyczymy powodzenia, zle nie bedzie, bo maraton nie jest trudny, zawsze lepiej sprobowac tu, niz w gorach :)

Świete słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosennej pogody tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć. Symulacje symulacjami, a rzeczywistość czasami jest zgoła inna. Ile to W ostatnich paru latach mieliśmy trąb powietrznych "znikąd", ile nagłych nawałnic i lokalnych powodzi?

Goldziu, trzymamy wszyscy kciuki za udany, suchy start. Daj znać jutro wieczorkiem na temat stanu pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, opady sie zmniejszaja takze moze nie bedzie tak zle. Ja mam zalozone ritchey shield, ale zastanawiam sie czy nie kupic nobby nica jednego do przodu. Eh.

 

tak właśnie działa marketing :-) wygrywający maratony jeżdżą cały rok na jednym rodzaju opon, no ewentualnie mają dwa na jakieś ekstrema, a amatorzy co maraton to dokupują w panice kolejne opony po cenach rzędu > 200zł ;-) 

 

to jest zwykły ogórek, to ma być przyjemność a nie stres, zanabądź jakieś trwałe opony uniwersalne i po prostu jeźdź, to jest jeszcze TYLKO Grabek! Kup Saguaro albo Pythony i styka, ew rubene, cos z gesto rozstawionym bieznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z rejestracją na forum bikemaraton, wpisuję w ostatnim okienku gdzie jest pytanie:

I edycja Bike Maraton 2013 to?:
To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.   odp: Zdzieszowice   odpowiedż oczywista i rejestracja nie przechodzi.   Proszę was o pomoc   pozdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...