Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Jazda to bezdyskusyjna podstawa ale weź nie ulegaj jak Ci taki kazafaza albo inny kuman wstawia krampusa i spać nie można bo lata po łbie jakby się na takim potworze robiło. Ciągle jest potrzeba szukania, podglądania, adoptowania do własnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Pewnie tylko niewielu z Was słyszało nazwisko Jobst Brandt? :)

O tym, kim był zmarły na początku tego miesiąca strzelisty, niewielu nieznany inżynier, jaki wpływ miała ta postać na późniejsze poczynania Tomasza Z Wąsem i jak to rowerami szosowymi jeździli po drogach pożarowych i "krowich szlakach" w górach Santa Cruz długo przed tym, zanim pojawiły się tam rowery MTB i przełajowe, czytajcie tutaj oraz tutaj.

Rewelacyjne wspominki. :thumbsup:

1-tom-jobst-sonora-pass-snow.jpg
gate101984800.jpg
indiantrail1986800.jpg
 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się czyta i podziwia zdjęcia.

 

PS.Od pół roku mam wielkie szczęscie korespondować z amerykaninem , który brał czynny udział w tworzeniu " mountain biking" . Prywatnie jest znajomym Ritcheya, Neenana (twórcą pierwszego stumjumpera). Zawodowo pracował w  Truetemper, Eastonie czy Schwinnie. Poznałem go dzięki google plus i naklejce na ramie roweru mojej kobity :icon_cool:  Storzył jej rower prawie 25 lat temu a poczciwy tytan służy do dziś :)

Edytowane przez sztopi17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ishi, to tak bardzo stary wynalazek, że aż kurzem się zakrztusiłem i mole musiałem z ekranu odganiać.

Sam miałem na Paratroopera chęć 3-5 lat temu do czasu, aż się takim Paratrooperem przejechałem, bo okazało się że sąsiad ma takie coś w piwnicy.

Za 4kzł dostajesz ciężkiego, składanego górala na osprzęcie SIS z substytutem amortyzatora w postaci Santour XCT.

Sama rama może i ma rację bytu, ale oprócz niej absolutnie wszystko do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może się mylę, ale widziałem kilka razy identyczne rowery sygnowane logo... Reebok oraz Lamborghini :D cały artykuł o Paratrooperze to dla mnie marketingowa klechda lepszego sortu, zbudowana wokół chińskiego wynalazku. Przykro mi że nie wspomniano o tym, że rower ten miał być tyle funkcjonalny, co tani. Równie dobrze Romet mógłby wypuścić Wigry w kolorze Camo Green i zachwalać bezobsługowy, niemal wieczny napęd i solidną konstrukcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djzatorze, przecież Romet Wigry w kolorze Camo Green (był taki, ale nazywał sie "zielony") BYŁ bezobsługowy, MIAŁ niemal wieczny napęd i POSIADAŁ solidną konstrukcję. Chyba nawet kiedyś postowałem zdjęcie tego roweru w stosownym wątku, stojącego w kurniku pod czujnym okiem jaskółki. Od 40 lat nie widział ani grama smaru, nie otrzymał ani krzty serwisu i do dziś dzień jeździ wożąc dzielnie "sprawunki" ze sklepu. Nawet dętki i opony ma fabryczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglik Michael Webster-Saraiva z Portugalii zbudował Frankenbike'a bez biegów i napędu do "latania" (gravity racing bikes) po górach.

Mr Konstruktor tej ultraszybkiej maszyny z odpadków i stali, na ham. Hope'a, wyłuszcza istotę konceptu:

There is also something amazing about this type of bike…

it’s the silence and peace of mind it gives you, almost as if you were flying.

michael-gravity-bike-1.jpgmichael-gravity-bike-2.jpgmichael-gravity-bike-3.jpgmichael-gravity-bike-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a gdybyś zakupić chciał a nie miał skąd to jest tutaj: http://www.ison-distribution.com/english/product.php?part=HBGED48K

 

W razie potrzebności mogę pomóc w zdobyciu...pisz na Priv.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...