Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekaj ten z Wąsami to Tom Riczej? Taki  imka przebój, alezbyt  szeroki ośrodek skojarzeń przebił mą zdolność wykonywania dzwięków żaby i nie kumam, że niby po wspaniałej piątce pantaloniarzy trzeba suszyć gacie na szerokim kierowniku w kształcie zmutowanego  oka sarona  ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No proszę... Czyli tak się to kiedyś robiło...

 

A mnie się zawsze wydawało, że ogólnie przyjety sposób robienia OTB jest OK...

 

16066493159_61cde7d1c1_c.jpg

 

A tu taki wypas... Lece zaraz wypożyczyć od Białki skórzane oficerki i od sąsiada garnek motocyklowy :P

 

A kiera wstrętna jak qupa... I jeszcze ten brak regulacji... Ja rozumiem, że generalnie kierę ustawiasz raz i luzio, ale jak nie luzio to co? Brzeszczot i spawarka w dłoń?

 

Jakoś nigdy nie przemawiały do mnie takie kombosy...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale żeście siedli na tym kierowniku. Jak na niczym innym...ostatnio. :)

Od razu qupa, oko sarona, gejoza i inna wujoza...

Chociaż sam bym jej pewnie nigdy nie założył z uwagi na niepraktyczność, to pewnie znajdą się tacy, którzy odnajdą w niej nawiązanie do klasyki (ktoś się w ogóle zainteresował dlaczego powstał bullmoose?), z czystego sentymentu - bo na takiej kiedyś jeździli (BTW. ktoś z Was jeździł w tamtych czasach na rowerze MTB lub chociaż z takim kierownikiem?) lub tylko dlatego, że już założona ne sterówkę wygląda wcale nieźle (przynajmniej moim zdaniem :)).

______________________________

A z innej beczki, filmik od Ojca Chrzestnego Jazdy Po Plaży, Bruce'a Mathieson'a w szkockich okolicznościach przyrody.





 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamos już zajawiał, ale dzięki za przypomnienie ;)

 

Swoją drogą dwa i pół tysia za ramę(ciekawa jakiej stali użyją), trzy koszulki, naklejki  i wstęp na imprezę?? 

 

Niestety z jednej strony co chwila firmy wypuszczają "nowy złoty standard" suportu, steru, piasty, kulki od łożyska i zwoju gwinta. Z drugiej widać skok na kasę tych, co kilkanaście lat temu ślinili się na taki czy inny produkt lecz będąc na utrzymaniu rodzicielskim lub studenckim na marzeniach zwykle się kończyło. Teraz, te parę lat później jak już jeden z drugim "się zarobili", to nagle ktoś postanowił im odsprzedać dawną miłość.

Mam wrażenie że 2015 to będzie WJELKY Retro powrót: oldskulowe kiery, kolory, odgrzewane kotlety i takie tam...

 

 

POZDRo-:ver 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ano! Nie od dziś taka gra na naszych sentymentach, to podstawa dzisiejszego marketingu i sprzedaży.

________________________________________________

Hmmm, a może by tak w rosyjski tytan "zainwetować" skoro rubel teraz taki tani? Dla mnie może coś w stylu Rove Ti. Ciekawe ile by zaśpiewali?

Byleby tylko jakiejś dywersji nie zechcieli przeprowadzić, na te ramiaki wysłane do Polszy. ;)

Triton 29+ Custom

- Works with 29×3, 26×4 and with limited clearance 26×4.8″ wheels
- Bent seat tube for 29+ tire clearance
- Paragon Polydrop dropouts with 190x10mm OLD, optional 197x12mm thru-axle
- 44mm headtube, Cannondale Lefty fork with custom Fat crown by http://www.mendoncyclesmith.com/
- 100mm BSA threaded BB shell

Jochen-Spuck-fat-Switzerland-7_resize.jp
Jochen-Spuck-fat-Switzerland-3_resize.jp
Jochen-Spuck-fat-Switzerland-4_resize.jp
Jochen-Spuck-fat-Switzerland-5_resize.jp

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trajton fajne ciekawostki klepie, niestety każą sobie płacić w walucie a nie rublach. Jeśli w obecnym klimacie nadal mają zamówienia* to zapewne przy deprecjaji wrubla przesiadają się właśnie z Moskwiczów i Ład do Infinity i Lexusów ;)

 

Adamos, guru net'a, masz plusa za linkacza - jakiś czas temu widziałem lewusa w okazyjnej cenie i dumałem czy 29+ weń wlezie. Nie guglnąłem sobie jednak aby nie ślinić się zbytecznie, a tu proszę - myk i da się - teraz pod innym kątem będę na lewaków łypać. A nie łatwiej byłoby mi się pozbyć samotnej piasty Lefty i tym samym resztek złudzeń i mokrych marzeń?.

 

753877d1358463930-yes-virginia-krampus-l

 

753876d1358463930-yes-virginia-krampus-l

 

Autor pisze:

 

 

 

I figured you Surly only folks would want to know this too, posted it on the Fatbike forum just now....

Got the little beasts in this afternoon. 

Had a few odds and ends to wrap up first, but got right down to business as soon as I could. Laced it up offset, turn out I could have gone symmetrical, which I will before riding it, just because. 

I've had a huge number of folks wanting to know, will the 29x3 Knard/Rabbit Hole fit a Lefty. 

More importantly, will it fit a conventional Lefty, as opposed to the custom offset jobbers required for Fatties. 

Yes, they work. Just fine. 


Clearance may be a tad close for some, but I think most will find it more than adequate, assuming a nice stiff built wheel.

Travel clearance will need to be on a case by case basis, but the wheel fits the chassis, so the rest is up to ya'll. 

In this case, I used a moldy oldy 130 Max. A to C is 510, Krampus fork A to C is 485. I can squeeze about 90 mm out of it as it sits. 

So on a Krampus frame, you'd be looking at less travel, a 490 A to C fork like a Speed 110 would likely net around 60 to 70 mm. Respectable, and close enough to keep handling neutral. 

Or, toss a longer fork on your bigger bike, and go to town with 100+ using a 140/520 A to C. 

Yee Haw! thumbsup.gif

 

 

POZDRo-:ver

 

 

*BROMPTON ponad rok zmagał się z problemami w dostawach tytanowych elementów do swych składaków, były one dostarczane zza Buga ale z jakiej dokładnie faktorii to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale ten kierownik nie ma ergo-gięcia (choć na plus jest to, że nie była zbyt głęboka), a od Myszereja będzie pewnie sporo droższa, więc w temacie dirt-drop ciągle wygrywa HiszpańskaGejoza i jej podobne, które gościły w tym wątku. :P


_______________________________________________

Pivot chwali się najwszechstronniejszym fatem na rynku.

 Pivot LES Fat

  • Fits all fat/plus wheel sizes (26 X 3.8, 26 X 4.8, 27.5+ and 29+) via Swinger II dropout system, without geometry compromises
  • Full carbon frame featuring proprietary hollow core internal molding technology
  • Optimized layup structure with svelte top tube and stay shaping for long ride and epic adventure comfort while featuring the largest downtube in the category
  • Full length internal cable routing via Pivot’s exclusive Cable Port System
  • Optimized narrow Q-factor design
  • Complete bikes include co-designed lower Q factor E-Thirteen fat bike-specific crankset
  • 132mm wide press fit bottom bracket for light weight, durability and ease of maintenance
  • 2x and 1x and singlespeed compatible
  • 197mm rear spacing and optimized design clears 5″ tires with massive clearance for unpacked snow, mud and sand
  • Pivot designed carbon fork with 150mm spacing
  • RockShox Bluto compatible
  • Ships with both 18mm and Zero Stack headset cups for correct geometry at any wheel size
  • Shimano Sideswing front derailleur compatible via a low profile e-type mount
  • Geared and singlespeed compatible
  • Rear rack mounts
  • Internal dropper post compatible
  • 3 bottle cage mounts
  • Highly durable rubberized leather chainstay protection
  • Sizes S, M, L for riders between 5’6″ and 6’4″
  • Available as a complete bike or as a frame/fork/headset


    Żródło i geo dla wszystkich rozmiarów kółek: rowerowy-pudelek.

    2-LES-FAT-side-copy.jpg
    Pivot-LES-Fat-Bike-carbon-aaron-chase-si

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie mogę odnaleźć e-maila od gościa który mi odpisywał, więc nie chcę skłamać, ale podawał kwoty za frame-set w jakiś widełkach cenowych w zależności od dodatkowych opcji. W każdym bądź razie, trudne do przełknięcia.

Cały Hook na Sram Rival + BeBecze7 to koszt 1400 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam wrażenie że 2015 to będzie WJELKY Retro powrót: oldskulowe kiery, kolory, odgrzewane kotlety i takie tam..

 

Ano! Nie od dziś taka gra na naszych sentymentach, to podstawa dzisiejszego marketingu i sprzedaży

Ja się dam kupić za złoty łańcuch. Wielka szkoda, że go już nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pivota to jak dla mnie super idea ale q faktor zredukowany unikalna nietypowa korba i presfitowym nietypowym suportem.

Pozostaje modlitwa o jej wytrzymalosc albo lokata ktora pozwoli zamowic nowa.

 

Ael to jedyny slaby punkt (poza weglem) tej specyfikacji. Ciekawy pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...