Skocz do zawartości

[damper] Fox Float CTD Remote - gdzie kupić remote lockout kit?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! :)

Niedawno kupiłem damper Fox Float CTD Remote, taki jak w poniższym linku:

http://www.ridefox.c...9104&ref=filter

Jako że zestaw, który kupiłem nie zawiera manetki blokady, chcę takową dokupić, ale nie mogę nigdzie jej znaleźć :icon_confused:

Natknąłem się na tylko na coś takiego: Fox CTD Remote Lever Dual Cable at Price Point

Niestety powyższa manetka jest przeznaczona do użytku z dwoma kablami (do sterowania zarówno damperem, jak i widelcem), więc nie wiem, czy będzie mi pasować. Poza tym jest droga :P

Czy wiecie gdzie mogę kupić taki remote lockout kit?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ma taki sam stosunek linki ciągnącej.
To na pewno z tym się zgadzam. Sam zawówiłem do DT XM180 tą od RS bo zaczęła mnie wkurzać ta oryginalna. Mogę zmierzyć ile potrzeba w DT do zablokowania, a kolega niech sprawdzi w foxsie i będzie wiadome czy zda egzamin.

 

Po pomiarach w RS od śruby mocującą linkę przy koronie dźwignia wykonuje obrót o 15-16mm po okręgu, tak samo jest w DT XM 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz dokładnie takiej manetki wersja z podwójnym wyjściem też się będzie nadawać ale wygląda to trochę nieciekawie. Pod tym adresem masz symbol KIT-a. Wersja jest jedna więc albo lewa górna lub dolna prawa. Na wąskich kierownicach ciężko ją upchnąć na mojej 620 mm (z rogami) ledwo się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Mam kierownicę 685mm, więc nie powinno być problemu :)

Szkoda, że muszę kupić oryginalną Foxa, bo cena jest dosyć odstraszająca. No ale sam damper nabyłem po bardzo okazyjnej cenie, więc jakoś to przeboleję ;) Potrzebuję kitu nr 820-07-041, czyli Single CTD Remote Lever.

Znalazłem nawet ten zestaw taniej: Fox Single CTD Remote Lever - Detailed item view - activesport.co.uk 01298 22002 / 01298 22006 email sales@activesport.co.uk

...tak więc gdyby ktoś z forumowiczów chciał kupić taki zestaw, podaję tu link do sklepu ;)

Sądzę, że temat jest wyczerpany, więc proszę o jego zamknięcie ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się dziś przyjrzałem tej manetce i się jednak okazało, że ma ona pełny zakres regulacji tzn. od spodu jest imbus tym samym możemy ustawić manetkę na prawą i lewą stronę, nad lub pod kierownicą (u mnie w położeniu dolnym koliduje z manetkami) oraz do przodu do tyłu względem osi kierownicy (3 pozycje co 5 mm).

 

Jest jeszcze jeden mały problem - obejma jest tak zbudowana, że niewielki wzrost średnicy kierownicy (względem mocowania mostka) znacznie upośledza zakres regulacji i tak w przypadku Ritchey'a 620 mm - manetki nie można dostatecznie oddalić od gripów, tym samym przy pozycji C (blokada) między dźwignie a piankę ledwo mieści się ręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nomadzie istnieje, tylko jest znikome i działa w małym zakresie skoku, tak aby dobrze tłumić nierówności, ale nie bujać. Świetna sprawa, dużo lepsza niż blokada skoku, co jest kompletną bzdurą. Ale może ja mam inną wersję, model czy cuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, źle się wyraziłem Tryb C - climb funkcjonuje na zasadzie blokady gdyż widelec jest tak usztywniony, że praktycznie trzeba po nim skakać by się ugiął - stąd określenie - nie twierdziłem, że jest to całkowita blokada.

 

Natomiast odnośnie traila to z tego co pamiętam to tryb możesz ustawić podczas montowania manetki przez przestawienie bloczka.

 

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...