Skocz do zawartości

[level a7] kross level a7 2012 czy level a7 2013?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post tutaj. Autor tematu ma dokładnie takie same dylematy jak ja i jego wybór padł na takie same modele rowerów o których ja myślę.

Prosze o poradę: mój wzrost to 181cm dł. nogi 84cm i czy lepiej wybrać ramę A8 z 2012r w romiarze L (tylko taka dostepna) czy Krossa A7 z 2012r w rozmiarze M.

Jeżdżę 4-5 tysięcy rocznie i kilka maratonów w roku. Mój dotychczasowy rower ma 15 lat i rame cro-mo w romiarze 22" bez amortyzacji (wiem że za duża ale taką kiedyś dostałem).

 

Będe wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do siebie bo mam 172cm wzrostu noga 82 i mam sztyce 350 w tej ramie z czego nie jest wysunięta do końca-przy sztycy 400 wysuniętym siodełku bardziej,mostku na minus powinieneś na m'ce sie zmieścić spokojnie gdyż nogi za długiej nie masz jak na ten wzrost(wiem wiem nie ma proporcji nigdzie) ale porównuje do siebie.Najlepiej iść do sklepu i pojeździć ,ale jak wezmiesz l to wiedz ze ja bym sie bal o jajka mając 2 cm dluzszą noge i większą rame :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy post tutaj. Autor tematu ma dokładnie takie same dylematy jak ja i jego wybór padł na takie same modele rowerów o których ja myślę.

Prosze o poradę: mój wzrost to 181cm dł. nogi 84cm i czy lepiej wybrać ramę A8 z 2012r w romiarze L (tylko taka dostepna) czy Krossa A7 z 2012r w rozmiarze M.

Jeżdżę 4-5 tysięcy rocznie i kilka maratonów w roku. Mój dotychczasowy rower ma 15 lat i rame cro-mo w romiarze 22" bez amortyzacji (wiem że za duża ale taką kiedyś dostałem).

 

Będe wdzięczny za wszelką pomoc.

Ja mam 189cm długośc nogi 89cm, i też miałem 22"(56cm), a kupiłem A8 w rozmiarze L (50 cm - 19,7"), i rama mogłaby być około 2-3 cm wyższa, od ramy do krocza jest ok 11-12cm . Moim zdaniem L dla Ciebie powinna być idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za opinie. Sytuacja jest taka że kupiłem A8 z 2012 i rama jest duża ale mam około 10cm prześwitu. Nie wiem moze to malo i wlasnie nie daje mi to spokoju.

Nie ma tragedii. Jeździłem nim po garażu podziemnym i naprawde sprawuje się dobrze ale co to za testy bez górek.

Mam 4-5 dni na zworot roweru ale alternatywą jest A7 z 2012r w rozmiarze M. Zawsze to oszczedności blisko 600zł ale amorek gorszy, i cześć osprzetu.

Rama mniejsza i może w tym kierunku iść? Może ktoś pomoże bo powyższe posty są lekko sprzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rowerze czuje sie komfortowo ale nie wiem jak będzie w górach. Nie wiem jakie mogą być konsekwencje troche przy dużej ramy.

W porównaniu z A7 z 2012 jest duża różnica w amortyzatorze i piastach na niekorzyść A7. Co do upgrade sprzetu przy ewentualnym kupnie A7 to raczej nie szybko najwcześniej za 2 lata a amorek to pewnie jeszcze dłużej. Mały problem mam z tym rowerem a sezon juz za miesiąc przy dobrej pogodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem Krossa A8 z 2012 w rozmiarza L i mam nadzieję że bedzie dobrze służył. Teraz tylko czekać na pogodę i testy w terenie ale wcześniej kupno pierwszych SPD i buty ale musze troche o tym poczytać.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem Krossa A8 z 2012 w rozmiarza L i mam nadzieję że bedzie dobrze służył. Teraz tylko czekać na pogodę i testy w terenie ale wcześniej kupno pierwszych SPD i buty ale musze troche o tym poczytać.

Dzięki za pomoc.

 

Świetny wybór ;) Ja swoim przejechałem już prawie 500km, i jestem bardzo zadowolony. Co do pedałów i butów ja na swój "pierwszy raz" kupowałem pedały crank brothers acid 1 i buty shimano sh-mt031, pedały takie bo chciałem mieć z przyzwyczajenia chociaż kawałek platformy pod butem, a buty bo miały mi służyć też jako "normalne". Dwa tygodnie temu po niewielkich problemach z jednym z CB zakupiłem nowe M540 od shimano i buty z tejże firmy o oznaczeniu xc50n. Zestaw który używałem dotychczas wypada, a właściwie nie wypada po prostu to jest inna bajka ;-) but jest bardzo sztywny świetnie dopasowany a pedały... no cóż zanim kupiłem czytałem dużo opinii na ich temat i potwierdzam są bardzo dobre jednak po dwóch tygodniach jazdy mając pod butami m540 raczej nie wrócę do CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Całkiem niezle. Przejechane na razie tylko 100km. Mam za soba male regulacje. teraz czekam na spd-y i butki.

Rowerek lekki i z dobra amortyzacją. Musze sie przyzwyczaić do niego. Małe problemy z pompowaniem opon moją malutką pompką bo wentyle presta nie samochodowe. Wczesniej stacja benzynowa i mialem zadane cisnienie w oponach. A teraz trzeba machac a i tak nie sa za twarde.

Myślalem że L-ka będzie może troche przy duża ale nie jest źle.

Teraz czekam na pierwszy start w poland Bike Maraton - prolog odpusciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...