Skocz do zawartości

[Rowery] Trek vs Canyon


RemikGd

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie na temat tych dwóch rowerków:

Superfly AL Elite - rower Trek

Canyon | Rowery górskie | Grand Canyon CF SLX 29 8.9

Trek jest aluminiowy, Canyon karbonowy. Jakie są znaczące różnice , chodzi mi m.in. o osprzęt gdyż jestem troszkę zielony. Czy ramy Canyon'a są trwałe w porównaniu z Trekiem. Zamierzałem kupić Trek'a, ale po złych opiniach na temat ich rowerów z ostatniego roku coraz bardziej zaczynam szukać czegoś innego. Co o tym sądzicie.

PS. Ew jeszcze o tym, gdyż najtańszy Full Treka 29" zaczyna się od 12k.

Canyon | Rowery górskie | Nerve AL 29 8.9

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując treka masz dożywotnia gwarancje na ramę. nie wiem jak z canyonem. Sprzętowo dość podobna półka w jednym i drugim przypadku. Nie podali wagi treka ale co do canyona 10,5kg jak na 29er to całkiem nieźle. Co do wyboru to kwestia gustu. Wg mnie canyon w porównanie z trekiem którego podałeś, wizualnie wypada o wiele lepiej. Ale to moja opinia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kwestia gwarancji omówiona.

- Trek jest alumminiowy, Canyon to carbon. GC CF SLX ma ramę wykonaną z trzech rodzajów włókien i wzmocnioną jeszcze włóknami jednokierunkowymi. Fajna konstrukcja.

- dodatkowo - Canyon ma linki przerzutek puszczone wewnątrz ramy, przewód hamulca biegnie na zewnątrz

- Trek ma tylną oś 9mm, w Canyonie jest sztywna ośka 12 mm. Punkt dla Canyon'a.

- Trek ma napęd w większości SLX (fajnie), z korbą XT (też fajne) + klocowata kaseta Deore. Canyon - X0/X9 + kaseta SLX, nieco lżej. Ale szczerze mówić ja osobiście manetek X9 nie lubię.

- Trek - 3 blaty, Canyon - 2. Nie ma różnicy w niskich biegach, są tak samo miękkie. 42T, o ile nie masz kilowata pod nogą nie jest niezbędne.

- Koła - w Canyonie jest Mavic Crossride. Powiem szczerze, że z tymi Bontragerami nie miałem do czynienia, może ktoś z forum pomoże

- widelec - Canyon:SID RL, ścigancki sztuciec. Trek - Fox z CTD, w uproszczeniu moim zdaniem ma mniej "agresywną" charakterystykę.

 

Moim zdaniem to porównanie wygrywa Canyon, zwłaszcza ramą. Zdecydowanie wybrałbym Canyon'a.

 

Oczywiście jak łatwo zauważyć nie jestem w tym porównaniu bezstronny ;-).

 

Moim zdaniem lepszym przeciwnikiem dla Trek'a byłby raczej ten model Canyon | Rowery górskie | Grand Canyon AL 29 9.9 który jest tańszy przy lepszym osprzęcie i sztywnej osi.

 

I chyba sprawa najważniejsza - geometria. Canyon ma ostrzejszy kąt główki i krótszą górna rurę. Dodatkowo Canyon ma mniejszą bazę kół i krótsze tylne widełki. Canyon będzie szybszy w prowadzeniu, trek będzie skręcał spokojniej, raczej ciałem niż kierownicą (Treki tradycyjnie prowadzą się w taki amerykański, wyluzowany sposób, lubią długie łuki). Canyon skręca po europejsku. To już pytanie do Ciebie, co wolisz.

 

Tu masz test GC CF SLX 29: Portal rowerowy: Artykuł: Canyon CF SLX 9 9 SL (ID: 10191) - bikeWorld.pl - Rower, turystyka, maratony, sprzęt | [ZALOGOWANY]

Edytowane przez PawelSteinke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony podeśle Ci outlet Canyona nie kiedy są na serio super ceny i myślę że teraz to masz tylko 1 pytanie który Canyon wybierzesz. Mam nadzieje że będziesz cieszył się z zakupu. Ja osobiście za rok pewnie sobie kupie Grand Canyona 8.9 Al. Ale na razie ten rower co mam mi wystarcza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon 6 lat gwarancji + możliwość wymienienia ramy powypadkowej do 3 lat.

 

Z tych dwóch brałbym Canyona...choć sam mam Treka 8500 i złego słowa powiedzieć nie mogę...ale w tym przypadku niestety przepłaca się za markę...ten trek powinien kosztować ok 6-6,5 tyś złotych a tak przepłacasz za markę i gwarancję

 

Ja już wyrosłem z płacenia za markę dla mnie musi jakość iść razem z adekwatną cena

 

tego treka to możesz porównać do

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3013

 

a nie do SLX'a

Edytowane przez RufusBiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Wybór padł na Canyon'a, Trek za bardzo się ceni i jak już było napisane dopłacam do marki a nie do włożonego sprzętu. 6 lat gwarancji to i tak dużo.

Teraz tylko pozostaje chwila zastanowienia czy full czy hard :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jeździłem nigdy na full'u i tak ciężko jest mi się ustosunkować do tego, każdy lubi wygodę :).

Od roku jeżdżę na hardzie w którym padł całkowicie amortyzator (opadł) i każda dziura, nierówność nie jest mi obca. :).

Ale lubię poszaleć i nie wiem czy full tutaj w okolicach Gdańska w tych lasach się nie zmarnuje, że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki full nie zmarnuje się, zwłaszcza jeśli nie nastawiasz się na ściganie, a jeździsz "dla funu", a gdybys kiedyś wybrał się w góry będzie jak znalazł.

Przez ostatnie dni jeździłem na zimowym sztywniaku, a dzisiaj ze względu na całkowity brak śniegu wsiadłem na fulla - jaka to radocha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podobnie jak kolega jestem "NOWY" i byłem zainteresowany Trekiem Superfly.

Opcją, którą rozważałem dotychczas był również Stumpjumper HT Comp http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/sjht/stumpjumpercomp29 . Cena to ok. 7500 PLN

 

Czy możecie się wypowiedzieć na temat stumpjumpera na 2013 rok.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam chorować na fulle a canyon ma naprawdę ciekawe maszyny..

http://www.canyon.co...037#tab-reiter1 Miło to gdy forma prosta, ale przemyślana i wynika z funkcji, coś jak szwabski meserszmit ..

Full na 29" kołach z ameliniową ramą, Całosc ważąca grubo poniżej 12 kg kosztujaca trochę więcej niż 12k ( może kiedyś ze za dyszkę da rade wychaczyć ) Fakt , nigdy nie złożyłbym maszyny na takich gratach ,no ale wiecie, naprawdę bym się nie obraził...

Może ktos miał juz przyjemność dosiąść ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...