Skocz do zawartości

[SS MTB] Jednobiegawcze MTB


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Szanowni koledzy od spraw jednobiegawczych...

Czy istnieje w naturze rama nadająca się pod singla (a raczej alfinkę), która potencjalnie przyjmie szosową korbę z jednym blatem NW 38T "na zewnątrz" korby i będzie miała sensowną geometrię z widelcem o skoku 65mm (act 477mm) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ram z rodowodem krosiarskim z czasów przed napędami 1x będzie kompatybilna :) Szukaj tych co są "suspension corrected" bo to przeważnie oznacza właśnie a2c w okolicy 470mm, co odpowiada amortyzatorowi 100mm w sagu (o ile mowa o kołach 29") 
BTW, jesteś pewien tych 477mm w amorku 65? Brzmi podejrzanie wysoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w moich czasach 29 miało 80 mm i stosowałem  widelcec Zion, karbon, i Salsa chyba 470… karbon chyba 465 nawet uginacz który jeszcze 6 cm się ugnie to była by przesada :)

co ważne zmiana skoku na 100 i  stromy podjazd z utratą sagu masakrował - patrz opis Rambobambola w innym temacie jak sobie widelec przedługasił.

A potem robili już 29 ery pod 100mm 

Inbredy chyba pod 80 były, 100 nie montowałem.

Ale nie tylko kąt główki, ważne jest jeszcze gdzie jest suport.   Pomieszanie niskich kół dziwnego amora i patologicznej ramy może być geometrią niebiańską albo koszmarem ulicy wiązów, a rzeczywiście pytanie zawarto bez koncepcji jakie koła opony i rower. 65 mm to takie retro mtb albo nowoczesny trekking 😄 

 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozwinę:

Poskładałem na próbę takie urządzenie na kołach 700x40c, z napędem alfine I amortyzatorem RS paragon gold 65mm.

https://photos.app.goo.gl/WuqMKdZ2GwKdVgWt5

Sprawdza się to doskonale jako całoroczna dojazdówka do pracy i holownik przyczepki.

Wadą są dwie dziury na wylot w rurkach łańcuchowych. Niby jeździ I nic się nie dzieje, ale nie jest to komfortowa świadomość. Po za tym rama jest krótkawa, o czym świadczy też 120mm mostka.

Chciałbym osiągnąć coś w stylu marina dsx FS, ale najlepiej bez napinacza.

Uspawanie custom ramy z przesuwnymi hakami mam wycenione na 3500zł, rozważam sobie czy jednak nie da się wyrwać czegoś gotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak to wyszło. Felt nine solo sprzed ponad dekady. Rama o rozmiar za duża, ale z mostkiem -17 jakoś się wpasowałem. Całoroczne dojazdy do pracy + holowanie przyczepy z dziećmi. To jego los 😉

Shimano alfine, rockshox paragon gold, dt swiss R500, tufo 700x40c etc.

Jeszcze trzeba popracować nad długością przewodów i szczegółami, ale jeździ i się sprawdza.

https://photos.app.goo.gl/ojYbHMQSM3cU2p439

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może komuś z Was rzuciła się w oczy gdzieś po internetach tylna piasta 10x135 z przelotową osią thru axle? Ewentualnie z gwintowaną na nakrętki. Nic nie mogę znaleźć w PL, więc albo słabo szukam, albo towar wyparował ze sklepów.

Aha, piasta ma mieć mocowanie na tarczę (6 śrub) i bębenek hg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, głupie pytanie, ale nigdy takiego ustrojstwa nie używałem więc wolę zapytać:
Jak powinno się w takich hakach image.png.047a30d2569562c2fbf1ec7ec565f2f8.png
montować taki napinacz: 
image.thumb.png.c1da46e1e1e129385b1bbf526d8baf4c.png


Rozumiem, ze ta płaska część wchodzi między hak a zacisk, tak że zaciska się nie do ramy bezpośrednio, tylko przez ten napinacz jako podkładka i to wszystko działa jak powinno, nie ma żadnego luzu ani obaw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki gwintu na osi nie braknie nie ma się czym przejmować. Ja zawsze dawałem na haki klasyczną podkładkę płaską, tak żeby nakrętką nie wiercić dziur w ramie, ta jest tylko nieco grubsza. 

Nie powiem Ci co mi nie pasowało w takim napinaczu, bo zwyczajnie nie pamiętam. W każdym razie z niego zrezygnowałem. Ale pewnie ktoś z powodzeniem używa i zaraz się zgłosi ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pasowało to, że się szybko rozleciał.

Kupilem niedawno podobną konstrukcję https://www.amazon.pl/gp/aw/d/B07PZ77SFD, ale jeszcze nie było okazji wykorzystać, bo kapnąłem się po fakcie, że mam szybkozamykacz.

Czeka na montaż w dirtówce syna, ale jeszcze trochę poczeka.

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...