Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] Specialized Rockhopper Pro Custom 2012


tauka

Pytanie

Chciałem przedstawić wam mój nowy sprzęcik...

Generalnie zaczeło się od tego, że miałem zmienić koła w swoim Treku 6700, jednak w końcu doszedłem do wniosku, ze coś mi ten trek nie leży...

A że mialem już nowe koła to postanowiłem nabyć do tego reszte :) No i się zaczęło...

Wiedziałem że będzie to spec, z racji tego, ze większość znajomych na tym smiga (jedyna słuszna marka), a zaprzyjaźniony sklep jest dystrybutorem speca. Chciałem Stumpjumpera, jednak było pare ale. Nie mógł to byc Karbon, bo jakoś się go obawiam, a i moja waga jest słuszna więc wolałem nie. Czyli alu... Jednak jedyny stumjumper w postaci alu to s-works...Cena mnie troszkę powaliła... Ale już prawie byłem zdecydowany i nawet po wstepnych rozmowach z dystrybutorem...

 

No i wtedy pojawiła się sposobnośc nabycia ramy z rockhoppera pro... Kolory mi się spodobały, waga niewiele większa niż S-Works to po co przepłacac :) Pozostało czekać az sprzety będa już u polskiego dystrybutora....

I tak oto z końcem marca zostałem szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego Speca :)

 

Rozmiar ramy 17.5"

Rama Aluminium M4

Widelec Fox F32 RL 2009

Kierownica Truvativ Stylo T40

Mostek Specialized 3D Alu

Sztyca Specialized Alu

Siodło Specialized Phenom Expert

Pedały Crank Brothers Egg Beater 3 Red

Manetki Sram X9 Trigger

Przerzutka przednia Sram X9

Przerzutka tylna Sram X0 Red

Hamulce Tarczowe hydrauliczne Avid Elixir CR 185/160

Kaseta Shimano Deore XT CS-M770

Łańcuch Connex 908

Korba Shimano SLX

Suport Accent BB-EX PRO Red

Koła Mavic Crosstrail

Opony Schwalbe Racing Ralph Evo TL 2.10

Dętki Brak. Bezdętki.

Linki KCNC Red

Pancerze Accent Kevlar

Zacisk sztycy Dartmoor Ring

Top Cap Dartmoor Ride Your Way

Stery FSA integrated

Gripy Esi Grips

 

 

 

 

pict0404zh.jpg

 

pict0403h.jpg

 

pict0406t.jpg

 

pict0411i.jpg

 

 

pict0408i.jpg

 

pict0409r.jpg

 

pict0416.jpg

 

pict0418i.jpg

 

pict0421.jpg

 

pict0419o.jpg

 

pict0426h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

No cena troszkę wyszła...Ale tak to jest jak się składa samemu..

Waga to cos około 10600g.

 

Zapomniałem napisać wagi w pierszym poście, a jakaś tu taka dziwna praktyka że nie można nowych informacji umieszczac w pierwszym poście poprzez, jak na innych forach, tylko trzeba leciec cały temat co nowego się dzieje ze sprzętem... No ale co kraj to obyczaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Eastern dnia 05 czerwiec 2012 - 20:16 napisał Masz włosa na pedale O kurcze taki niesmak

To nie o niesmak chodzi tylko o masę. A ponieważ pedały mają łożyska więc klasyfikujemy je jako masę rotującą więc liczy się podwójnie. No i dodatkowo ten włos jest tylko na jednym pedale więc może cię znosić na jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ładniejszych bike'ów na forum

 

Dziękuje bardzo.

 

Jak oceniasz te gripy ESI ?

 

Bardzo pozytywnie. Zawsze miałem problem z gripami, bo jakoś mi w dłoni nie lezaly. Na kierownicy sa co prawda troszke cieńsze niż na zjęciach, dlatego nastepnym razem wezme wersję do GripShiftów. Po jakims 1000km przejechanych głownie w blocie nie widac na nich za bardzo sladów użytkowania, jedynie troszke się ubiły od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...