Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] 29er Kross B6 - XT version


Konr4d

Pytanie

Witajcie :)

 

Miesiąc planowania, sprawdzania dostępności części, pytań na forum, podliczania budżetu i oto zaczynam, składanie 29er'a na bazie ramy Kross B6 - 2012

 

Dla tych którzy nie widzieli jeszcze roweru w wersji standardowej

Level B6 (29er) | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

 

Gdy pierwszy raz go zobaczyłem stwierdziłem, że to będzie mój następny rower. Ten kształt, ta geometria, ten kolor! Niestety dość szybko się okazało, że jego osprzęt nie jest przewidziany pod bikera 92-95 kg oraz osprzęt planowałem co najmniej oczko wyżej. Zacząłem rozglądać się za czymś innym jednak nie mogłem znaleźć nic co by wywarło na mnie taki efekt jak czarny mat w krossie.

 

Podjąłem decyzję

Kupuję rower dla ramy. Tak dobrze słyszeliście :) Czekam aż w Krossie złożą kolejną partię rowerów w rozmiarze L i jak tylko do mnie dotrze to go... rozmontuję :) Trochę to szalone jednak mam zamiar sprzedać z roweru co się da, ewentualnie rzeczy które zostaną będą częściami zapasowymi do roweru mojego lub dziewczyny.

 

Lista zakupów

W między czasie oczekiwania na rower zadbałem o to aby w dniu kiedy do mnie dotrze mieć już wszystko gotowe i tak oto

 

1. W miejsce amorka Rock Shox XC 28 Mg TK (skok 100mm, Poploc) wkładam Rock Shox Reba 29er Black RL (skok 100mm, Poplock) - 1650g

2. Koła ZTR Arch EX 29er / Novatec Black 711/712

3. Hamulce XT m785 o ile uda mi się znaleźć czarną wersje - wszędzie są ale tylko srebrne :(

4. Jeśli uda mi się znaleźć czarne hample to do kompletu lecą manetki XT z mocowaniem I-spec

5. Przerzutki XT - przekładka z obecnego bike'a

 

Ponieważ chciałbym zachować "klimat" Krossa zostawiam standardowe rurki, pewnie nie będą super lekkie ale to nie o to chodzi :)

 

Część rzeczy już mam ale jest ciemno więc zdjęcia jutro!

 

Co wy na to? :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrzucę z 10kg to przeplotę koło na DT Revo, albo sprzedam całość i złożę jeszcze co innego czas pokaże :)

 

Zdecydowałem że wymieniam standardową kasetę na XT 11-32, chcę coś na pająku żeby nie zajechać bębenka. Starą (nową) sprzedam za 75-80% ceny to powinna momentalnie się sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz aluminiowego bębenka to nie ma różnicy czy jest pająk, czy nie.

 

Koła będa na bazie novateca 712 który ma aluminiowy bębenek

 

Jak zejdziesz poniżej 75 kg wtedy możesz zacząć myśleć o Revolution ;)

Za wysoki na to jestem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś oprócz Bikestacji sprzedaje Supercompy ? bo tam to bym miał obawy czy przyślą to co zamówiłem .

A może :

Szprychy MAC Aero 424 black - 254 - 296 mm

 

Nie wiem kto jeszcze sprzedaje. Dostałem je w gotowym kole, to na razie nie zmieniam.

 

Też można. 424 mam z przodu, w kole ważącym 750g. Na razie bez uwag. Kupowałem za 3,50zł w okolicach Trójmiasta (Chwaszczyn/Chwaszczyno? w każdym razie cyclosport.pl), nawet mieli na stanie potrzebne mi długości (284 i 288mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dobrych wiesci. Dzis dzwonil gosciu ze sklepu w ktorym zamawiam rower do kogos z krossa...Okazalo sie ze planowana prodokucja roweru to czerwiec ale nie wiadomo czy poczatek czy koniec...Podobno jest jakis problem z czesciami do roweru podejrzewam ze shimano.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - próbowałeś oszacować docelową wagę roweru?

 

Moja robocza tabelka w excelu pokazuje około 10700g ale nie mam pojęcia ile będzie ważyć rama dlatego w obliczeniach założyłem bezpieczne 2000g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie zasłużyłeś :)

 

 

 

Moja robocza tabelka w excelu pokazuje około 10700g ale nie mam pojęcia ile będzie ważyć rama dlatego w obliczeniach założyłem bezpieczne 2000g

 

O, to na poziomie mojego sprzętu. Ciekawości ciąg dalszy - możesz tak mniej więcej napisać gdzie zyskujesz/gdzie tracisz w stosunku do mojego?

 

bottle cage	 35
brake (front)	243
brake (rear)	258
brake rotors	227
cables	         50
cassette	253
chain	        292
crankset	811
derlr (front)	147
derlr (rear)	229
fork	       1780
frame	       1840
grips	         39
handlebar	138
headset	         79
pedals	        340
seat	        268
seatpost	223
seatpost clamp	 15
shifters	136
skewers	         69
stem	        143
tire (front)	517
tire (rear)	588
tubes	        283
wheel (front)	754
wheel (rear)	944

TOTAL	      10701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dostałem takich ładnych pudełeczek do piast :verymad:

 

E tam, pewnie doliczył sobie producent za nie do ceny i tak. Nie masz czego żałować :)

 

W między czasie poważyłem rzeczy i uaktualniłem swoją excel tabelkę o realne wagi tych komponentów. O dziwo obręcze mają katalogowe 450g! Aż nie do wiary.

 

camerazoom2012052120421.jpg

 

camerazoom2012052120363.jpg

 

camerazoom2012052120341.jpg

 

camerazoom2012052120311.jpg

 

 

O, to na poziomie mojego sprzętu. Ciekawości ciąg dalszy - możesz tak mniej więcej napisać gdzie zyskujesz/gdzie tracisz w stosunku do mojego?

 

bottle cage	 35 - na razie brak
brake (front)	243 - u mnie około 270 (nieskrócony)
brake (rear)	258 - około 300 (nieskrócony)
brake rotors	227 - tutaj jeszcze nie wiem dokładnie, założyłem że obie 250g
cables			 50 - to pominałem, mój błąd
cassette	253 - tutaj około 300g będę miał XT 11-32
chain			292 - tutaj 280
crankset	811 - tu kilka gram mniej, okolo 780 ale jeszcze nie podjalem decyzji ze kupuje korbe wiec moze sie okazac ze bede mial na razie okolo 1000g
derlr (front)	147 - to samo
derlr (rear)	229 - to samo
fork		   1780 - tutaj 130g reba jest lżejsza
frame		   1840 - tego nie wiem
grips			 39 - 20g zwykle pianki
handlebar	138 - strasznie lekka! moja obecna 188g ale wymieniam na "Kross Racing" hehe
headset			 79 - brak danych dokładnie
pedals			340 - 250g obecnie ale też chcę docelowo SPD więc będzie tu więcej
seat			268 - san marco skn waży 200g realnie (185g wg producenta, klamcy)
seatpost	223 - tutaj bedzie rurka z Kross Racing jw.
seatpost clamp	 15 - teraz mam 40gramowy zacisk, zmienie go
shifters	136 - co tutaj masz tak lekko? u mnie około 280g obie
skewers			 69 - no data 
stem			143 - stem to napinacz? to by wyjaśniało niską wagę manetek 
tire (front)	517 - opony 480g (GEAX Barro Race 2.0) ale mam też szersze 550g (RR 2.25)
tire (rear)	588 - opony 480g (GEAX Barro Race 2.0) ale mam też szersze 550g (RR 2.25)
tubes			283 - 260g, maxxis ultralight 26"
wheel (front)	754 - koła będę dokładnie wiedział jutro, myślę że podobnie wyjdzie
wheel (rear)	944 - koła będę dokładnie wiedział jutro, myślę że podobnie wyjdzie

TOTAL		  10701

 

Różnic dużych nie ma. Chciałem wkleić całą swoją tabelkę jednak jak zacząłem ją formatować to pojawiło się jeszcze kilka niewiadomych i jednak jeszcze poczekam przed jej publikowaniem. Dodałem komentarze w cytacie powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem szprychy DT Comp z mosiężnymi nyplami

 

Waga kół +/- pare gram

 

Przód: 825g

Tył: 958g

 

Komplet: 1783g

 

Początkowo liczyłem na około 1650g ale przez szprychy i ciężkie nyple doszło mi 130g. Nie mniej jednak uważam że jest nieźle, jak wrócę do poprzedniej wagi w okolicach 80-85kg to może przeplotę na coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka newsów z frontu

 

1. Sprawa ramy jeszcze bardziej się opóźnia, jak donosi forumowy kolega @szynas222 Kross przeniósł plany produkcyjne z maja na początek czerwca! Muszę przyznać że po miesiącu czekania już miałem chwile kiedy to szukałem jakiejś innej ramy jednak po chwilowym kryzysie wróciłem do mojego "skrzywienia" na punkcie ramy od B6.

 

2. Udało mi się dzisiaj zamknąć temat kół. Wycentrowanie do dziesiątych mm obu kół zarówno w pionie jak i na boki zajęło mniej więcej półtorej godziny.

 

Zdjęcie prowizorycznej centrownicy i jak zawsze kota w tle ;)

Chciałem dzisiaj założyć opony jednak nie mogłem w mieszkaniu znaleźć izolacji, sic!

 

2012-05-24_20-58-07_251.jpg

 

 

 

3. Trzecią nowością jest komplet hamulców XT m785. Obecnie stoję przed wyborem tarcz, co sądzicie o XT RT86. Są dość drogie i nie wiem czy warto?

 

2012-05-24_11-54-34_92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wybrałem tarcz, będę wdzięczny za jakieś sprawdzone propozycje. Rower obecnie oscyluje w granicach 11100g i gdybym zrezygnował z tarcz XT na rzecz czegoś lżejszego to mam swoje upragnione "29er poniżej 11kg"

 

Tymczasem zdjęcie/zakup na dziś: Kaseta Deore XT m771-10 11-32T - leciutko :)

 

2012-05-27_18-04-48_68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyraźnie przycichł

 

Nadal czekam na to aż wyprodukują B6, w między czasie Kross zaczął kampanie promocyjną właśnie tego roweru bo mnie strasznie irytuje bo mogli by się zając produkcją i zapewnieniem możliwości KUPIENIA roweru, a nie oglądania go na youtube :icon_confused:

 

Wracając do kompletowania sprzętu...

 

Na opony biorę używane Schwalbe Racing Ralph EVO (543g i 549g). Niestety podczas zakładania opon natrafiłem na spory opór o którym napisałem w tym temacie: [Obręcz] Problem z założeniem opony na ZTR Arch EX 29er - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

 

W sprawie tarcz hamulcowych wybór padł na XT 2012 (ale niespodzianka?) no i mam problem bo obecnie rower (zakładając że rama będzie ważyła dokładnie 2000g) waży 11170g czyli dużo więcej niż początkowo chciałem. Niestety chyba nie mam co liczyć na to że aluminiowa rama wykonana z cytuję: "aluminium superlight" okaże się taka light...

 

 

Fotki tarcz na wadze:

 

180mm

2012-05-28_20-18-38_877.jpg

 

180mm ze śrubami

2012-05-28_20-21-43_601.jpg

 

160mm

2012-05-28_20-20-49_162.jpg

 

160mm ze śrubami

2012-05-28_20-21-02_862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...