Skocz do zawartości

[Ramy,Rowery 650b] nowe i przeróbki


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

..zapytaj inżynierów Treka-od lat to stosują tylko niżej :)

Pytanie czy to spaw czy frez, stare Kony miały podobnie-nadlutowana rura dla wzmocnienia węzła z tylnymi górnymi piórami - to miejsce w gruncie rzeczy to taka pięta Achillesa sztywnej ramy rowerowej (czy GT miało rację?)-choc mało kto ten temat porusza na głos.

Gdyby cieniowac rurę (a nie nadlutowywac) nie uzyska się tak grubej rury na spawie przy tak cieniej ściance poniżej. Ot cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no pomyśl Ivan ile za to ram miało problem np z pękającym kominem?

ano zdarzało się to niektórym (niektórym nadal)

jakieś ziarno prawdy w tym jest-wiem to po sobie-jak przerobiłem Konę (wiadomo U Kogo) to dwa razy puszczał spaw w miejscu podsiodłowa-górne pióra. Oczywiście nie sam-trochę mu nieudolnością wrodzoną pomagałem :)

Za trzecim razem Wiesz Kto zaproponował wspawanie najpierw grubej tulei jak powyżej na focie. Od tamtego czasu rama nadal śmiga bez uszczerbku a zmienł się jej i kolor i właściciel. I z pięc, sześc lat też minęło.

Jak mi to wytłumaczył WieszKto - jak mam się do czego dospawac (jest tzw mięso) to idzie spaw mocny i gruby, jak ścianka jest cienka to kładziesz spaw delikatnie żeby nie przeżarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No myślę, myślę i tak sobie wymyśliłem że Trek - jako właściciel Rybaka - nie jest najlepszym przykładem na to ze patent działa :icon_mrgreen:

 

W sumie nie mam nic napoprzeciw, tylko trochę mi to estetycznie zgrzyta. Ale ostatecznie nie na wyglądzie się jeździ pod czym podpisuję sie nogyma i rencyma :)

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Coby trochu estetytki jednak łyknąć...

 

Carver Killer B

 

5338999.jpg

 

Najpierw coś dla Anarchiusza czyli suport na wysokości 299mm, optymalizowany pod 80-100mm widelca, dostępny w rozmiarze 15, 17, 19 i 21 incz.

 

Polecam stronę producenta a szczególnie zbliżenia na spawy i detale. Jest całkiem klasowo :thumbsup:

 

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No i znowu cuś nowego:

 

Bergamot Threesome SL 9.3

 

bergamot3some650b.jpg

 

140/140 na RS'ie, tylny widelec 435mm, stożkowo główka ramy, sztywne ośki na obu krańcach, system zawiasu CPS, co wygląda na kolejną wariacje na temat Split Pivot/ABP.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak taka cisza, to pozwolę sobie jeszcze coś dorzucić (z nadzieją, że nic nie zdubluje, bo widzę, że już trochę się tych bikeów uzbierało):

 

Rotwild R.E1 650B

 

s780_BT_20120831_untitled_shoot_061_2_266.jpg?1346454979

 

Santa Cruz Blur TR - w wersji amelininowej i karbonowej

Blur-TRa.jpg

 

 

KillerBee od Carver'a (było już?),

 

http://www.carverbikes.com/frames/ti-killerb

 

lefty-killerbee.jpg

 

i takie cuś (tu w wersji 26"), ale

gotowa jest też wersja pod większe kółko (na stronie nie znalazłem)

 

s780_BT_20120830_untitled_shoot_075_260.jpg?1346420411

 

Nicolai Helius AC 650B 2013 (adaptacja 26", 140/150mm)

 

s780_BT_20120830_untitled_shoot_086_266.jpg?1346420440

 

Ghost Cagua (dostepny aż w 6-ciu konfiguracjach)

 

s780_BT_20120830_untitled_shoot_177_302.jpg?1346420496

 

Intense Tracer

 

s780_2013_Intense_Tracer_27.5.jpg?1346253287

 

s780_Swapable_650B_Dropouts_2013_Intense_Tracer_27.5.jpg?1346253435

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
No too bad mate...

 

Trochę to sarkastycznie zabrzmiało Ivan :002: I nie zaliczyłeś mi HardRoxa z porzedniej strony :(

 

Nie chciało mi się od nowa wertować tematu a trafiłem na tego wystawowego bloga i chciałem dorzucić kilka ładnych obrazków.

 

Jest jeszcze taka lanserska rama Ferrari (na pewno nie było :laugh: ), ale poza tym że jest podobna do Scotta Sparka, to niewiele więcej mogę o niej znaleźć.

s780_BT_20120831_untitled_shoot_013_2_226.jpg?1346455100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

z castomami małych manufaktur nie wiem czy wyskakujmy

zaraz Ivan zacznie prawic...jak przy moim ulubionym Ypsonie, a mnie od razu korci nawrzucac to NAHBSowych perełek...

a ten drugi no no.... DISTRICT 8?

"jakiś inny Eremyt" rzekł by: toż to jakiś dubel słit point :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No ale jaki jest sens wklejania wszelkich ręcznie klepanych kastomów? Przecie by się nagle okazało że potrzebujemy osobnego serwera który udźwignie te TONY zdjęć, opcji, niuansików i smaczków...

 

... a NAHBS już w przyszły weekend :D

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do customów, to tylko jako ciekawostkę podam fakt, że od 6-stego bieżącego miesiąca można zamawiać do Polski ramolce od Cotic'a. :thumbsup:

 

A jak ktoś jest miłośnikiem "Ti", to ponoć już niedługo będzie można sobie zamówić od holenderskiego Van Nicholasa takie wozidełko na Rohloffi'e i Lefty'm.

 

A little touch of :sorcerer:

 

Van Nicholas Tuareg 27,5 Lefty

69681_514945778548551_730755413_n.jpg

485344_514944165215379_2040360692_n.jpg382340_514943888548740_376223048_n.jpg563456_514944155215380_36479225_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O!? :w00t: A to nie będzie zupełnie rozmiarowo nowa rama jeśli chodzi o tego Tuarega?

 

A kto sie bierze za dilerkę Śmiejących Się Diabłów w Kraju-Raju?

 

Jak podali na twarzoksiążce, to bardziej chodziło o ten customizer ram: https://www.cotic.co.uk/order/build, który wcześniej dla Polski nie banglał.

 

"Zaprzyjaźnieni" dystrybutorzy jak na razie tylko Ci, których można znaleźć na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niestety nie... Tuareg występuje w ich ofercie juz jakiś czas. Ale na pocieche dodam że Zion jest takze 650B ready - z pominieciem rozmiaru najmniejszego, oraz że takze można go zamówić w wersji pod Rolo...

 

Szkoda z tym Cotic'iem. Juz myślałem ze ktuś się szarpnął i za dilerke wziął...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ustalamy limit ...mmmm... nooo...tak ze trzy "chałupniki" na łepka miesięcznie.hiehie :laugh:

 

Nuuuu adamos....ten tytanik........ :whistling: :whistling: :whistling: ......no to może do kompletu na miękko :teehee: ; Van Nickolas Valkyr

Van_Nicholas_Valkyr_Full_Suspension_Titanium_Mountain_Bike_Frame.jpg?width=800

Nie chcom customów,to niech majom ;Stevens Sledge Max

0000366_2013_stevens_sledge_max_650b_mtb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...