Skocz do zawartości

[tuning] suntour xcm v2 - zakładanie gumowych osłon od motorynki:)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Jeździłem z bez gum - amortyzator umarł całkiem. Dyskusja o tym czy amor się brudzi czy nie zależy od tego gdzie kto jeździ i w jakich warunkach. Z mojego doświadczenia wynika, że pod gumę nic się nie dostaje jest czysto i można goleń porządnie nasmarować - dobrze spisuje się trochę ojeju silnikowego syntetycznego o dużej lepkości.

 

Do tego co zaproponował kolega wprowadziłem małą zmianę - gumę z dwóch stron mocno zacinąłem trytytką (opaską samozaciskową). Szczelnie, mocno pewnie i w razie czego widać, że nie trzyma.

 

Po tych wszystkich zabiegach widelec jest super !

 

Szukałem takiej gumy od dawna! Dziękuję za koncept i polecam innym.

 

FC

post-155905-0-42639800-1341644834_thumb.jpg

post-155905-0-48107800-1341644835_thumb.jpg

post-155905-0-50768900-1341644901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wracając do tematu gum, przeglądnąłem pobieżnie i chyba morty nie wspominał nic wiec ja powiem co nieco. Otóz dawno temu miałem sobie gile T5 a to jak wiadomo uszczelek nie miała i jej praca wahała sie na ok 1-2 miesiące przyzwoitej jazdy. Kupiłem okazyjnie gumy na allegro i problem znikł, amor płynnie jeździł cały sezon o ile na gile płynnie to nie za wiele powiedziane.

 

Jednak co zauważyłem. Gilę cieżko wrecz imposible było dobić do końca, po za tym koniec skoku kończył sie mniej wiece 2cm lub wiecej od korony wiec lajtowo mozna było zakładać gumiszona. kupiłem Manitou Splice i tech chciałem założec te gumy jednak tam skok konczył sie ok 2-3 mm od korony wiec 10 razy bliżej. To dyskwalifikuje ten amor i każdy inny do założenia takich gum bo sie porwą najzwyczajniej.

 

Wspomniałem o mortym nie przez przypadek bo to on nabył ode mnie tą gile i sam może sklecić ze 2 zdania na ten temat. Sam pomysł na pewno jest dobry bo izoluje swiat zewnętrzny od goleni jednak cieżko to stosować w nowych widelcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...