Skocz do zawartości

[29er] Author Traction


pim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zamiar kupić rower Author Traction 29er. W związku z tym mam dwa pytania:

 

1. Czy rama 21" będzie odpowiednia na mój wzrost - 193 cm? Dodam, że jeżdżę na Authorze Stratosie 22" i jest dla mnie idealny.

2. Czy możliwe jest założenie szerszych opon do tego roweru? Gdzieś czytałem, że prześwit w dole tylnego trójkąta nie pozwala poszaleć. Czy to prawda? Jakie maksymalne opony można założyć?

 

Gorąco pozdrawiam z Roztocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś był zdecydowany na zakup to na pewno będę miał do sprzedania ramę i amortyzator.

Jutro jadę na przymiarki i zamierzam się zrujnować kupując ramę stumpjumper'a comp 29' i amortyzator.

 

rama RAMA INSTINCT 29 2011 GRAFIT MAT 19" amortyzator

AMOR TORA RACE SOLO AIR 29'' 80 MM CZA POPLOC

jeszcze rok gwarancji, waga 2270g, jest to model z 2009

 

Ja przy wzroście 182cm , potwierdzam, jest naprawdę długi, a dla mnie za długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Nabial zrobiłeś mi wodę z mózgu! Otwieram książkę Zinna i liczę. Wychodzi, że długość górnej rury do mojej budowy ciała ma mieć 69,6 mm. A jak bym miał 19 cali to jak będzie ze sztycą ?

 

Np. Taka: http://allegro.pl/sztyca-sr-suntour-ncx-model-2009-super-komfort-i2073894967.html o długości 350 mm nie będzie za krótka dla mnie ?

 

Pozdrawiam :)

 

Zrobiłem tak: w warsztacie zmierzyłem ile moja sztyca w Stratosie jest zatopiona.

 

Porównałem wysokość rury podsiodłowej Stratosa i Tractiona (rama 19):

 

Stratos: 56 cm

Traction 48 cm

 

Różnica 8 cm. Czyli ta sama sztyca w Tracionie musiała by być wysunięta o 8 cm wyżej celem rekompensaty krótszej rury. Wyszło, że sztyca o długości 35 cm (od głowicy) nie będzie w bezpiecznych granicach usadowiona w ramie 19 Tractiona.

 

A sztycy ponad 400 mm nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba głównie na wygodę, bo będziesz mocno wyciągnięty. Idzie się przyzwyczaić, ale pierwsze wrażenie jest dziwne. Może też być kłopot z wysunięciem się za siodło, bo ramiona nie są z gumy ;)

Mam 21" Instincta i sztyca 400mm jest na styk. Ostatnio kombinuję z ustawieniami siodła i chcąc przesunąć do przodu muszę podnieść siodło, więc przesiadam się właśnie na tą BBB 450mm.

Żebym mógł siedzieć na 19", to sztyca musiała by mieć 500mm - robi ktoś takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do twoich pomiarow, to zrobiles gdzies blad, bo wynik musi ci wyjsc z przedzialu 600-640mm, a obrazowym potwierdzeniem tego jest fakt, ze smigasz na stratosie, ktory ma...malutko

 

sztyca 350 odpada, dla pewnego swego lepiej juz dac 450, a czy 400-410 by starczyla, to juz trzeba sprawdzic z docelowym siodlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj geometrię http://www.velo.com.pl/pdf/geometria-rowery-author-2011.pdf

stratosa 22" instyncta29" rama 19" i rama 21"

rura podsidłowa 56cm 19"=48cm 21"=53,5cm

górna rura 58,3cm 60,5cm 62,5cm

efektywna gornej rury (w granicach 60cm) 63,1cm 65,1cm

baza kół 110cm 113,1cm 114,6cm

Dobór wielkości ramy to nie tylko rura podsiodłowa,ale również rura górna

Zauważ jak jej długość zmienia się wraz ze zmianą rozmiaru ramy

Jeżeli stratos 22" jest dla ciebie idealny to dobierz instyncta29 o podobnej wartości górnej rury

Zauważ też bazę kół stratos110cm instynct 113cm i 114,6cm

radziłbym 19" ale cokolwiek wybierzesz to przyjemnej jazdy życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kolega Nabial siedzi w 29 po uszy dlatego Jego opinia (mam nadzieję, że słuszna) wpłynęła na moją decyzję.

Nie po to pytam na forum by samemu szukać rozwiązania, bo nie mam takiej wiedzy jak WY.

Zadzwoniłem do sklepu i poprosiłem o przysłanie Tractiona z ramą 19 cali.

 

Dziękuję za porady i z wielką obawą czekam na rumaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszedł. Po godzinnym orgazmie podczas rozpakowywania i skręcania przyszła pora na przymiarkę. I tu o dziwo słowa Nabiala chyba się spełniły :) Fabryczna sztyca wyciągnięta kilka cm ponad linię bezpieczeństwa jest ok. Zastanawiam się czy to jest sztyca 350 mm? Jeżeli tak to 400 będzie idealna.

 

Dzięki wielkie Nabial za poradę :) Jak będziesz na Roztoczu stawiam piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...