Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Starszak 1,6m ma 17,5” ramę a 146cm młodszak ma piętnastkę od Garego Fiszera, które są długie.  Na wiosnę idą o rozmiar w górę na bank.  
Nie chcę psuć biznesu @akkwlsk bo nabank kłalitę oferuje ale może niefitować jeśli jeszcze bardziej zamierza młodzik odbić w górę.  Pobadajcie se rurki i takie tam ;)

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weteran, hehe, poborca pińcet-plusowy :D

No właśnie z dzieckami tak bywa, że się przyzwyczajają i na za małym sprzęcie, pałętającym się wokół kostek wyglądają coraz bardziej jak kot w kuwecie.  Starsza już powinna odpulić swoją trzynastkę z kołami 24" ale za dużo wspomnień, różowych dzwonków, kotków i jednorogów tam tkwi, młoda zaś przeskoczyła z kół 16" na 20" i zasuwa jak ta lala.  Wygląda jak ja na 36erze ale daje radę, fit jest git bo ma figurę pająka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobiło się zamieszanie... Starszemu chciałem podnieść sztyce w Treku Wahoo, ale się skończyła... Teoretycznie mogłem wsadzić dłuższą, ale młodsza wyrosła z roweru 20", to ją przymierzyłem do 26" syna i okazało się, że przeskoczy od razu na 26-kę. Wygląda dziwnie, ale rozmiarowo sie zgadza, a na wiosnę już tak dziwnie nie będzie. 

Dlatego szukam czegoś większego dla syna na 150 cm.

Edytowane przez vincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 100lar3k napisał:

A co z w końcu z twoim customem . Skończyłeś go?

Właśnie szukam motywacji do jakiegoś wyjazdu :D A tak serio to lada dzień powinienem zwolnić na niego miejsce w mieszkaniu i wygląda na to że chyba się uda poskładać do kupy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wracając do tematu pokręcenia - propozycje ITRowe ciekawe, na przestrzeni między Płockiem a Bydgoszczą jest wiele zieleni do objechania.  Zaraz zobaczę czy @adamos ma jakieś sugestie, @rambolbambol też powinien dobrze znać te kszoki.  Jak Gniezno to Wenecja, jak Konin to Chujki a jak w góry to muszę założyć biegi a nie chcę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga nudzę:::

Już niedługo przetestuję Genesis’ę… która z ostrego zmieniła się w 1x10   Przy okazji po mniej więcej roku od zakupu i wytapiania z niej zaległej sztycy dokonałem prac renowacyjnych… Rama z historią komiuterstwa abnegackiego ( zakupiona  demobilowo) posiadała ubytki stukowe, oraz zaprawki na korozyjne… dolna rura zachowana dość dobrze inne rury w kropki kreski i odchrupy.

w związku z historycznym nawykiem oklejania moich ładnych ram czarną taśmą izolacyjną (specjalnje aby były brzydkie antykradzieżowo) postanowiłem rower poddać symulacji - czarny kolor w stylu poobklejania taśmą chaotycznie… spray czarny, szablon niestaranny potem klar…  zrobione…

Jakiś czas temu zobaczyłem z Ultraromancem w dalekiej ameryce przemiłą kolarkę dla oka… to była niewiadoma kto to, ale na koniec Niewiadoma, znaczy się, że to ta nasza z Polski ona i ten brodacz po górach film i brygada śmiga…  ot taka ciekawostka poznawcza…

zapamiętałem że jest taka nasza zawodniczka… ale zapomniałem… aż do  teraz , bo Mistrzem Świata Żwiru została. No super rewelacja.   Ok mija kilka dni…

jem sobie z Ju tubem nic mnie nie wciąga, leci film o grawelach z Miś Świata… a to taki a to wąska kierownica, nagle robię stop klatkę. Ktoś mi skopiował szatę graficzną, ( no dobra trochę szachownicy dodał ekstra). anonimowo…

klikam Gcnszow i patrzę też o Mś, Kasia Niewiadoma wygrwa, za metą,trzyma Kaniona nad głową i to… ten jej kanion taki „poklejony” tym czarnym plastrem wg mojej estetyki,

prawie się zadławiłem…  no lubię teraz te całe MŚ jak w moich kolorach najlepsze kolarki laury zdobywają… taka absurdalnie nudna historia czarno pomarańczowa…  i ta Kasia w tym wszystkim, ale jej nazwisko wyczytują prześlicznie…  no zuch dziewczyna.

a stalowa eu Genika  - na jesieni zdjęcia zrobię, bo nie wiadomo o czym piszę, gdy nie ma zdjęć…. 😀  

 

Od razu tylko tak poglądowo foto monitor i Eugenia.

64DE462A-BF51-4375-89CF-D15150667363.jpeg

32916154-0E3C-49F0-A642-309E49DF8CBB.jpeg

  • +1 pomógł 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, chyba czas się rozstać bo stoi i się kurzy.

On-One Inbred 29 w rozmiarze M, sztuciec Surly Karate Monkey, rama slot dropout także można singlować jak i biegować, dwa uchwyty na bidon - to podobno nieoczywiste.

Koła - tył jakiś ulep (choć na novatecu) przód octane one solar trail x novatec nt-d711sb.

Hample slx m675, reszta jak widać. Złożony jako singiel ale w razie czego znajdzie się zębatka nw i napęd deore 9s.IMG_20230821_172151.thumb.jpg.f5ba3cd97e6687015516452c9e0143d3.jpg

 

Cena - absolutnie nie mam pojęcia ile za niego zawołać, także do dogadania. Wysyłka raczej odpada, ale w rozsądnej odległości mogę dowieźć.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panSocjolog: Czy tam jest kiera Funn Horror Show?  Czy może ja Ci ją sprzedałem?  Jeśli tak, masz ochotę na podmiankę - ja tą odkupię, mogę nawet wysłać jakiegoś EA70 w zamian w częściowym rozliczeniu..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 17:12, Grizzli napisał:

Najpierw wyskoczył mi rozmiar "uniwersalny", ale to był chyba błąd na stronie :) wygląda na to, że mają 54.

Roku przeszłego chciałem kupić od nich Bryzię Radar, ale okazało się, że picują, że mają..., ale złowiłem takąż w okolicy i tak powstała zimowa kolaska 

image.jpeg.1415c8a5d16cdc15f3f3eec40384dc3a.jpeg

 

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...