Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, akkwlsk napisał:

Gdyby ktoś z Szanownych się zaślinił na widok Singulara na lokalnym rynku wtórnym, do tego w bardzo atrakcyjnej cenie, to spieszę donieść, że ten konkretny egzemplarz jest po dzwonie i rama ma kilka uszkodzeń, 

 

A paczałem na niego dziś... tylko nie mój rozmiar był ;/

Jo chca gravela!

Edytowane przez Qbotcenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może miał okazję kupować rower lub samą ramę od manufaktury Karamba ? 

Pooglądałem trochę zdjęć i taka stalowa szosa to by mi siadła w sam raz :) 

Tylko że po zdjęciach ciężko na dobrą sprawę ocenić jakoś wykonania, niby widziałem same superlatywy ale chcę jeszcze tu dopytać, jak to faktycznie wygląda z wykonaniem ich i ogólną kwestią dogadania co się chce itp ?

Edytowane przez plou
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, czeka na złożenie, ale od paru miesięcy na głowie są inne sprawy, szkoda się tłumaczyć. :( 

Na pierwszy rzut oka wygląda ładnie, cóż mogę więcej dodać, reszta, jak to mówią wyjdzie w praniu. Wiem od kumpli którzy też mają że czasem zdarzały się jakieś niedoróbki - czy to poprawki przy zacisku, czy jakieś lakiernicze, ale twórca wychodzi z twarzą. No i też nie ma się co dziwić - jak zostało to słusznie określone, to manufaktura. Z każdą ramą zdobywa doświadczenie. Weź pod uwagę że czas oczekiwania jest liczony w miesiącach, teraz jest szansa mieć rower na kolejny sezon, tak sądzę. 

Co do kwestii dogadania się co i jak - wszystko możesz sobie zażyczyć, w końcu to produkt spersonalizowany w 100%. Ja w paru miejscach zdałem się na Bartka i jego doświadczenie, w paru nieco powydziwiałem czy dokładnie dopytałem - bo gięcie niektórych rurek miało dla mnie duże znaczenie. Podoba mi się że zamiast kopiować inną ramę, która mi się podobała (ale nie była stalowa) moja Karamba została stworzona na podstawie ramy którą miałem kilka lat, którą znałem i ustawiłem pod siebie, a następnie zgłosiłem co chciałbym zmienić i to dostałem w finalnym produkcje. Czyli - mam siodełko przesunięte maksymalnie do tyłu na sztycy - minimalnie kompensujemy to geometrią, żeby było na środku.

I, jakby to powiedzieć - to w pewnym sensie rzemieślnik-artysta, i ma swój pomysł na rower. Ale, z drugiej strony, jeśli chodziło o przelotki, inserty - dostałem markera, surową ramę i miałem sobie wskazać ;) Więc, finalny produkt jest efektem dialogu pomiędzy frejmbilderem a kupującym. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker dzięki za informacje, to że rower będzie na przyszły sezon to z tym się liczę :)

Fajnie że zgodnie z tym co napisałeś nie ma problemów z jakimiś niewielkimi poprawkami, to jest duży plus. A jak te rowery wychodzą wagowo, gdzieś mignęła mi informacją że na rurkach columbusa (o ile dobrze pamiętam) z karbonowym widłem ważyła trochę ponad 8 kg, co jest wynikiem jak na stal raczej zacnym, ale czy tak faktycznie jest ?

Ciężkiego stalowego kloca to mam obecnie, chciałbym coś lżejszego. :)

Z geometrią to tez pewnie zdam się na producenta, no może z jakimiś małymi zmianami z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z takimi trudnymi pytaniami jak o wagę to też musisz poczekać do ukończenia przeprowadzki, nie wiem gdzie mam dokumenty od ramy :D

Wkażdym razie, pamiętam że jest podana waga przed i po lakierowaniu. A dwa - w moim przypadku rama jest z rurek Reynolds 631 i Columbus Zona 29, na wadze mi nie zależało, wcześniej był Reynolds 525. Powiem tak - waga=cena. Można iść w lżejsze rurki, za odpowiednio wyższą kwotę, jeśli zależy Ci na lekkiej ramie. Opcji jest sporo. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadziłem Wsobniaka do ładu. Na ramie były porobione zaprawki, chyba sprayem, albo jakąś farbą. Nie zwróciłem na to uwagi przy odbiorze roweru. Godzinę zajęła mi walka z rozpuszczalnikiem, ale doszorowałem wszystko do oryginalnego lakieru, wypolerowałem i jest ok.

Na przyszły rok zaplanowałem jednak lakierowanie, bo dużo jest tych uszczerbków na oryginalnej powłoce lakierniczej, zwłaszcza na chainstay'u. Chciałbym, żeby wyglądała po tym zabiegu jak oryginał i w związku z tym poszukuję oryginalnej kalkomanii. Gdzieś to się kiedyś walało po ebay'ach albo innych serwisach, ale teraz nie mogę znaleźć. Widzę tylko, zwykłą folię w jednym kolorze wyciętą na ploterze. Może ktoś z Was wie, gdzie ją zdobyć.

Biorę też pod uwagę samodzielny wydruk kalkomanii. Mam plik wektorowy z wszystkimi elementami. Ale co dalej? Gdzie i jak to potem wydrukować, jak przytwierdzić do ramy i na koniec jak polakierować, żeby klar tego nie zniszczył? A może nie na kalkomanii, tylko na przeźroczystej folii samoprzylepnej... Potrzebuję jakiegoś noł hał.
 

IMG20230804150251.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu wstępnych ustaleń łańcuch na dwóch największych koronkach ociera o oponę nastąpi wykorzystanie Grifter'ów.

Na nowych kołach które się kurzą.

Compress_20230806_224420_0970.thumb.jpg.caf3363a10fd48f7e0569633d4819196.jpg

Compress_20230806_224419_9477.thumb.jpg.d512ee0f1ef0b05156f225d16dda9638.jpg

Compress_20230806_224418_8696.thumb.jpg.ca37a8de981cf90590219e9991754a4a.jpg

Dla tych co nie wiedzą, nieopodal Przelewic odbędzie się w tą sobotę na niedzielę mały złot rowerowy.

Pozdrow'er 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiuj/wklej
Build na niedzielę. Robimy w tą sobotę/niedzielę mini zlot koło Przelewic, kolega będzie motorem zmierzał więc mu zawezmę rower swój, chce koniecznie z przerzutkami, nie bardzo byłem rad odwijać owijki i wyciągać pół osprzętu z singla, chodził za mną od pewnego czasu zamysł na pogodzenie barana z manetką. Przy największym przekosie łańcuch tarł o 3'' opony więc wpadły stare Griftery na nowych kołach od Rodi 30C. Koszyk to już moja ułańska fantazja. Pozdrow'er😘

DSC04749.thumb.png.94ae7d2c5b9bc21346525cfd192508c7.png

 

DSC04750.thumb.png.22327c779fc7417d7da55acb63e5c86f.png

 

DSC04753.thumb.png.b6b366511b233c094fd03ade772d35fd.png

 

DSC04754.thumb.png.6de6ce4efae06f04f1a1afeae9f2212d.png

 

DSC04755.thumb.png.d1de6ed004cc0c0cc3a547894471d9e2.png

 

DSC04756.png.b7838b00117ccc8ad53c76c20e889cdd.png

 

DSC04757.thumb.png.a7c07a60ab5ccb4ef371755f187fc14c.png

 

DSC04758.thumb.png.e3a56738966e12347b8981ef38059499.png

DSC04759.thumb.png.d1424b280348d3fa6c2841a0fb9369a4.png

Jeszcze raz pozdrow'er

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie pochwalony ... chciałbym się przypomnieć z propozycją SINGLE nad morzem :) Zaraz mamy długi weekend taki wypad 11-15 byłby idealny. W moim SS poczyniłem zmiany :) Dzisiaj wjechał gburowaty wideł i wpakowanie gburowatego kierownika ma sens :) Dorzucam zdjęcie aktualnego wozidła do dalszych wycieczek :)

cook2.jpg

cook1.jpg

sonder.jpg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 3143k4r2 napisał:

Niech będzie pochwalony ... chciałbym się przypomnieć z propozycją SINGLE nad morzem

Jakby się coś Stallovego kroiło w terminie choć troszeczkę bardziej odległym to chętnie. Bo nie chcę jak Ktoś Ostatnio wpadać z przerzutkami z zaświadczeniem lekarskim :P

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę se zanabyć fińską stal

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gravel-tiagra-m-l-CID767-IDWNU4n.html

Miał być na wyprawę, lecz sprzedawcy się podobno zdrowie posypało...

Tylko nie chce mi się jechać na zadupie - a sprzedający nie wysyła... Jak ogarnąć tenże problem logistyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...