Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, artoor napisał:

Oprócz wspomnianej przez Rafała wielorodziny Surly, dobrodziejstwa wymiennego haka przerzutki nie mają cenione: Salsa Vaya, Salsa Marrakesh (900e/ramę), Salsa Fargo (1100e/ramę) czy Soma Double Cross. Zatem bynajmniej taki hak, to nie niezbędnik, nawet w droższych ramach. Jak świat długi i szeroki klienci budują na tańszych i droższych ramach budżetówki i kapiące "złotem" cuda miody. Koledze Keltu udało się złożyć całkiem godną sztukę, za co szacunek. Z drugiej zaś strony Twój komentarz wprost mówił, że nie warto, bo "nie ma haka", a rama zwykła. Towarzystwo śmie się nie zgodzić, do której to niezgody niniejszym się przyłączam. 

Vaya ma wymienny hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sobek82 napisał:

Rower jakby stworzony pod Radęzwidka. 
Mnie kłuje w oczy opuszczenie siodełka do sesji, i absurdal-nie fotogeniczny prześwit, który krzyczy zakładaj mniejszą oponę. 
zdjęcia i artikuł miło popatrzeć, koła takie prawie jak u Sobka Panda Corsa . Amortyzator taki jakby jednak nie modny, chyba nie zawojował rynku, ale ładnie dziwny. 

rower po znaje się po tym jak jedzie a nie jak pieści oko ;)
 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje. Do mnie ten projekt nie przemawia. Wzmocnienie tylnych widełek w postaci blachy blee. Ewidentnie coś zostało schrzanione.  Prześwit widełek na górze i na dole taki sam, opona szoruje to rurę podsiodłową. Nie pasuje mi to. RS1 która już dawno umarła. Srebrne akcenty nie robią tutaj roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak sobie o gustach podajemy to ja Wam napiszę, że nic mnie tak nie irytuje jak czytanie jedynie negatywnych opinii na jakiś temat.  Beczenie że blee, nieładne, bez sensu, pocoto i tak dalej.  Co kogo obchodzi co Wam nie pasuje?  A może tak konstruktywna krytyka - zaproponuj jeden z kolejnym co by żarło, jak byście widzieli ten lub podobny projekt a nie tylko krzywicie ryje.  Idźcie sobie narzekać z dala od innych bo to wyzwala negatywne emocje, szkoda żeby one do Was, malkontenci, wróciły.

Dziękuję za uwagę, bez odbioru. 

IMG_2416.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @kazafaza@kazagnie bądź taki hop do przodu bo Ci podsiodłówki zabraknie 🙃

Konstruktywna krytyka? Pierwsze słyszę.

Mój Peak'o baran przyjął pozytywną i negatywną krytykę, pozostałe Projekty również, kolejne pewnie też. 

Jak wsadzisz kij w mrowisko musisz się liczyć z krytyką czy tam hejtem, innym zdaniem, zdaniem innego.

Ja przepuszczam krytykę przez sito 4liter, wtedy bawi mnie każdy nawet naj nie milszy wtręt.

Ave stalowa rama.

Pozdrow'er 🤗

Edytowane przez Sobek82
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być nazwa mojej firmy (InDataRec), telefon i adres, ale uznałem że zostanie nazwisko, telefon i adres ... taka antykradziejka.

Żeby to usunąć, złodziej będzie musiał piłować do gołej blachy. Jest to niechlujnie nabazgrane białym żrącym markerem w podkładzie i przykryte trzema warstwami lakieru.

Co do porównania z Marin Muirwoods, to będę chciał skrobnąć cos dłuższego, ale od pierwszych ruchów korbą jest tak cudownie miękko. Dłuższy widelec i cieniutka wygięta podsiodłowa pięknię wygładzają. Rower jest o wiele szybszy w reakcji, skręca jak dziki. Jeszcze nie dopasowałem pod siebie pozycji kierownicy i siodełka, ale polubimy się i to bardzo. Do tego co widać na obrazku dojdzie bagażnik i błotniki.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambolbambol Tylko czemu czarny. Trochę koloru by go ożywiło, . Btw malowanie na zdjęciach wygląda bardzo profesjonalnie nie dopatrzyłem się żadnych zacieków. Jak na garażową robotę spoko.  A napisy na ramie w stylu @Sobek82 :).  Widzę, że jogo malowania wywierają wpływ na innych :P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...