Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaję się bez picia, że dopiero dziś dowiedziałem się o istnieniu nóżki pod przednie koło.  Paskudne cudo:

https://www.olx.pl/d/oferta/utopia-kranich-rohloff-krystalyte-rower-elektryczny-wyprawowy-CID767-IDZvDBI.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka- Od zawsze jeździłem głównie na- ręcznym🫠
Kurier dziś przytargał zardzewiały gruz, po rozpakowaniu okaz zardzewiały był ale też je bbb nie ty, wystosowałem prośbę o zwrot stu cebulionów😉

DSC08026.png.485abfeb2ff6a6ade9ea549e6653b4d9.png

DSC08027.png.bb3806a0f5ad3f54d7c208547b393807.png

 

Nie czekając długo, noc młoda a wszyscy wokół śpią, poskładałem na sztukę z tego co leżało wokół 🫠

DSC08031.thumb.png.0a4573b534160a48f184b3170c11d412.png

Pozdrow'er😘
 

 

  • +1 pomógł 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 dwa zdjęcia dla Akkwlsk... sentymentalna Kura rura i bardzo dziwnie pospawan cargo fork...   :))) Kura rura na żywo kolory jak żywe, bardzo ładna...

Snapseed.jpeg

Snapseed.jpeg

Nie widać ale ten widelec ma koronę i pióra  u gôry od normalnego koła po czym w połowie dostał  grubej rury kawał w poprzek  i tam zaczynają się widełki " małego koła...

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że większość moich rowerów miała barana, posłucham chętnie Waszego zdania co do geometrii pod prostą kierownicę :)

Sutra jest jednak zbyt kompromisowa jako rower do wszystkiego, dlatego chcę złożyć sztywnego MTB pod Rohloffa z tyłu i altbara z przodu typu Crazy Bar lub Koga Denham, jazda wycieczkowa, ciągnięcie przyczepki dziecięcej (Surly i inne opcje z hakami otwartymi do tyłu odpadają), na pewno jakieś terenowe ultra też, górskie trasy ale mniej wymagające, żadnych dropów ani innych takich atrakcji ;) Chciałbym mieć opcję dołożenia amora w przyszłości w razie potrzeby.

Z tyłu musi być 10x135 i z dostępnych mi opcji widzę Brothera Big Bro (można dokupić tylne haki 10x135 pod Rohloffa) lub Konę Unit 2019 (wisi jedna na OLX). Na plus Brothera sztywna oś i boost z przodu (wygoda sztywnej osi i łatwiej o amora na przyszłość) i wyższy stack, na minus krótka rama (miałem wcześniej Toughroada, on był jeszcze krótszy i strasznie myszkował przód na podjazdach), geo spokojne ale nie wiem czy nie za spokojne na jazdę po górach (70,5 główka). Kona za to dłuższa, ale niższa, geo bardziej w teren (69 główka), tylko QR z przodu ogranicza możliwości (chyba że dać piastę 15x100 z adapterem, ale i tak raczej mniej widelców zostanie a już 29x2.6 z amorem pewnie odpada z góry).

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Wszystko zależy od tego ile masz kasy. Jeśli Sky is the limit to odpalasz sobie https://bikepacking.com/index/rigid-steel-off-road-touring-bikes/ i wybierasz co chcesz. Jeśli masz ograniczony budżet to taka KONA UNIT będzie dobrym rozwiązaniem.
  2. Co do Rohloffa to warto kupić wersję TS czyli z gwintowaną ośką która znacznie ułatwia montaż. Osobiście mam wersje CC czyli na szybko zamykacz i dochodzą podkładki, tuleje itd - zbędne sprawy. Mam ją w Ogrze w poziomych hakach i daje radę ale napinacz must have i najlepiej duże podkładki non dive side.
  3. Co do kierownicy to posiadam i polecam  Jonesa DB 2,5 czyli wznios 2,5" i podwójnie cieniowana lżejsza od standardowej wersji ( wygodna i przydatna jeśli główka jest nisko albo rura sterowa przykrótka,  Corner Bar  - oryginalnego SURLY z chęcią odsprzedam, nie mogę się jakoś do niej przekonać, Koga Denham - fajna, lekka, tania daje rade polecam, Surly Moloko, którą testowałem na majówce, ciężka ale bardzo wygodna i praktyczna, plus kilka innych altbarów.
  4. Jeśli myślisz o amorze w przyszłości to ilość ram już się kurczy. Sporo jest pod 1 1/8" a takiego amorka ciężko nowego, sensownego i w dobrej cenie kupić. Zostaje tapered albo 1,5"
  5. Jeśli wiesz, że rama będzie tylko i wyłącznie pod piastę Rohloffa lub Singla to wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby szukać czegoś  mimośrodowym suportem i główką taperowaną. Sam mam Charge Cookera (niestety nie taperded) i uważam to za świetne rozwiązanie dla świadomych użytkowowników.
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Rohloff pod QR (a taki mam możliwość kupić za ułamek ceny nowego ze sklepu), dopóki nie ma poziomych haków jak w Surly, powinien być bezproblemowy, i tak ze względu na przyczepkę odrzucam poziome haki, inaczej to pewnie Krampus byłby faworytem. Raczej chciałbym zachować umiar w budżecie, muszę pokalkulować co się opłaca.

Kierownica miało być Crazy Bar, a nie Corner ;)  Miałem w Toughroadzie Denham i była super, tutaj 50 mm wzniosu też by pomogło i aż tak mocno do tyłu nie skraca pozycji jak Koga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak Singular Swift! Ale powodzenia w dorwaniu używki :)
Generalnie wymaganiami odnośnie tylnego rozstawu wycinasz sobie większość świeższych wypustów, no ale rozumiem, jest wizja, jest potrzeba i ja to szanuję. 

Zgadzam się z @3143k4r2 w kwestii EBB, ale jedno mi tylko wytłumacz, czemu przyczepka dyskwalifikuje poziome haki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd odczytałem Corner Bar. Rohlofa sprawdzaj po nr seryjnym, czy to w Beat BIke czy u producenta. Podają całą historię łącznie z datą produkcji. Jest więc jaka wiedza co to za model i jaką ma przeszłość.  Swifta da się kupić chociażby w JP za 1150E. Co do poziomych haków i przyczepki ... Ogre ma nawet uchwyty pod takową. Ja nie ukrywam, że gdyby nie fakt że mam 2 ogry + cookera + ninera  sprezentowałbym sobie Tubleweeda Prospectora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prz jeśli Surly z ośką  to może Midnight Special  , z poziomymi Straggler. 

Midnight ma główkę średnicy jak Krampus, można tam tapera zamontować, jest Fi: 44mm (a jak nie, to mnie pobijcie ;) )

 

Ps.  Velo Orange Crazy Bar jest tak wspaniała, ale bierzesz pod uwagę V1 czy V2? 

Coś mi się wydaje że w V2 nieprzyjemnie skrócili te rogi , wydają się za krótkie - psuje mi to jakoś wizję długiej jazdy w wygodnym podparciu 🤔 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corner Bar V2 bo ma fajny rise i większą szerokość. Rogi wydają się podobne do Kogi, tylko bez gięcia do środka, a tamte były w sam raz długością.

Co do Ogra, to żonie złożyłem ECRa, który ma takie same dropouty jak Ogre i niestety w praktyce okazało się, że pasują tam odsunięte do tyłu zaczepy tak jak od Burleya, ale już Thule koliduje z szybkozamykaczem. Problem z hakami jest taki, że o ile napinaczem typu Tuggnut można zapobiegać przesuwaniu haka w tył, to te 30-40 kg przyczepki na osi może ciągnąć koło do tyłu, czytałem na jakimś forum o takich przypadkach właśnie w Ogrze z przyczepką założoną na osi. 

Prospector mi też się bardzo podoba, tylko ten koszt :) Biorę tu pod uwagę wzięcie Big Bro jako opcji budżetowej, wszystkie standardy ma zgodne z Prospectorem, to kiedyś mogę uzbierać na niego i przełożyć wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ubiegowić HaeLa. Na początek za pomocą adaptera haka przerzutki, ale docelowo widziałbym tam hak cmoknięty z ramą na stałe.

Mam setki pytań, a dokładnie trzy.

Skad wziąć hak? Stara rama jako dawca, a może gotowy element frejmbildingowy?

Czy rodzaj stali ma znaczenie?

Lutowanie, czy spawanie?

@akkwlsk masz jakieś doświadczenia w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, wrzuć zdjęcie tego haka, będzie łatwiej rozmawiać ;)
1. bez różnicy, który będzie łatwiej/taniej uzyskać 
2. Przy lutowaniu raczej nie, ale wiadomo, jakieś markowe haki będą wskazane 
3. Moim zdaniem bez różnicy, o ile nie będzie trzeba wypełniać jakichś "dziur" to lutowanie powinno być wystarczające. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był adapter z dedykacją a hak od Cotic'a z ukośnym szlifem aby lepiej siedziało w dropie.  Niestety Geartug już wypadł z oferty, poszukam w szpejpudle czy gdzieś mi się nie wala.

 

Coś takowego powinno dać radę IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do ubiegowienia nie potrzeba śruby naprężającej, chyba, że brakuje miejsca na grubego kapcia i trzeba kółko w haku oddalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...