Skocz do zawartości

Maciorra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 115
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Zawartość dodana przez Maciorra

  1. Nowe hamulce są sprzedawane z jakąś domyślną długością przewodu. Jeśli nie ma rozróżnienia na klamkę prawą i lewą, to zazwyczaj to jest długość identyczna i dość spora ( z pamięci 180-200 cm). O ile nie będziesz kupował w sklepie który Ci je dotnie i odpowietrzy, to będziesz musiał to zrobić sam i to jest najlepsze wyjście, bo dotniesz sobie do takiej długości jak trzeba, mając już złożony rower, a nie w ciemno...
  2. Dziurium w najlepszym wydaniu.
  3. O ile większość dotychczas pokazanych 32erow to były XC (i chyba jakieś gravele) to teraz pojawiło się enduro, od razu na poważnie, z widelcem DH od Manitou:) https://www.pinkbike.com/news/dirtysixer-teases-a-32er-monsterenduro-bike.html Opony Maxxis Dissector - widać, że Maxxis na poważnie traktuje nowy rozmiar, bo ma już dwa modele, a inne firmy chyba jeszcze nie pokazały opon na 32 cale? No i skoro 29er to była "duża kiszka" to jak będziemy mówić na 32?
  4. Lepszy przepływ mi po nic, a z tą odpornością na zaklejanie mlekiem to się okaże w praniu. Przekrój pokazany na filmie na YT jakoś nie napawa nadmiernym optymizmem. Presta owszem potrafi się zapchać (zdarzyło mi się raz od jakiejś dekady), ale też można ją w minutę wyczyścić. A to wygląda na jednorazowe (trudne do wyczyszczenia), jeśli się jednak zapcha? Na plus na pewno to, że nie wymaga specjalnych końcówek do pompki i nie ma tego szajsowatego pręcika z presty, który się wygina jak się na niego spojrzy pod złym kątem.
  5. @sznib Nie wiem jaki masz damper, ale może tu jest info: https://www.sram.com/globalassets/document-hierarchy/tuning-manuals/rockshox-rear-shock-piston-tuning-guide.pdf
  6. @Roballinho Nie znasz się, bo Ulver to Bergtatt, Kveldssanger (uwielbiam) i do kompletu Nattens... Nowego jeszcze nie słuchałem i nawet nie wiedziałem, że jest. Dzięki za podpowiedź na wieczór:)
  7. A widzisz, jakbyś sobie kupił aero kombinezon to byś był najszybszy w powiecie:) Co do osłon - z tego co widziałem to stosują je czasem i pewnie ma to jakiś sens. Na przykład przy pierwszej edycji Pucharu Świata w Bielsku/Szczyrku w zeszłym roku w maju padał deszcz ze śniegiem, było zimno jak diabli, mokro i pełno błocka, więc takie osłony mogły pomóc utrzymać hamulce w miarę czyste i rozgrzane. Z kolei w jakimś Champery, czy przy innych wyścigach gdzie trasa jest bardziej stroma i termin wypada w jakimś gorącym miesiącu osłona już może być mniej przydatna. Czy daje to jakiś zysk aero to nie wiem:)
  8. Nie tylko aero, bo też osłona przed wodą i błockiem:) Ale owszem, aero jest ważne w DH, tu trochę ciekawej historii odnośnie obcisłych aero ciuchów w DH: https://www.pinkbike.com/news/stop-the-skinsuit-rule.html
  9. @chudzinki takie pokrywy okazyjnie się już pojawiały w czasie wyścigów WC DH w ostatnich latach: https://www.pinkbike.com/news/tech-randoms-fort-william-dh-world-cup-2024.html https://www.pinkbike.com/news/tech-randoms-les-gets-dh2-world-cup-2025.html
  10. Mam taką blaszkę która bez problemu wchodziła w zacisk Code z tarczą 2mm, a nie chce wejść w Curę4 z tą samą tarczą, więc to też nie jest aż tak uniwersalne. Ale ogólnie do niektórych zacisków to owszem przydatny gadżet.
  11. @Wojcio "Marzyłem, żeby pojechać..." - to rozumiem, z tym się utożsamiam. Ale "do pracy" w tym samym zdaniu? Zgroza. Zgroza.
  12. Maciorra

    [klocki] Sram Rival AXS Xplr

    Wszystkie Galfery (z wyjątkiem trialowych) są organiczne/półmetaliczne. Ja lubię czarne, bo są ciche, mocne, dość trwałe i w promocjach miewają dobrą cenę - zazwyczaj mam je i w gravelu i w MTB.
  13. Dokładnie - do szerokości 2.4 czy 2.5 cala obręcze 25mm są idealne. Maxxisowe 2.4 WT na obręczach 25 i 30mm mają 1mm milimetr różnicy w szerokości i układają się minimalnie inaczej - w jeździe nie czułem absolutnie żadnej różnicy. Gdybym teraz miał zmieniać koła i byłyby do wyboru obręcze 25mm lub 30mm to zdecydowałaby cena Obręczy szerszych niż 30mm w ogóle bym nie kupił, bo najszersze opony jakich używam to 2.5 cala.
  14. Uwierzcie mi na słowo: Babia Góra na horyzoncie:)
  15. Pierwsze zimowe zdobycie najwyższego pagórka w najbliższej okolicy - bez tlenu, bez poręczówek, bez zakładania obozów pośrednich. Przy okazji test nowych błotników - tyłek suchy (bez tlenu, bez poręczówek...)
  16. @zekker czyżby zdjęcie kolegi @siemalysy tuż nad Twoim odpowiadało na pytanie kto dokładnie się w tym śniegu odcisnął?:) Tylko tabliczkę ze stołu zerwał wandal jeden.
  17. Miał być EOT, ale mnie za bardzo rozbawileś. Jeszcze lepiej byłoby machnąć wreszcie tą elektrownię atomową, ale do rzeczy: Chłopie, temat wydawania środków z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 i rozmiar tych wydatków to może być nowość tylko dla kogoś kto nie śledzi wiadomości z kraju. Albo właśnie został rozmrożony po długiej hibernacji. Raport NIK na temat trwonienia tych środków powstał w 2023 roku... A Ty się dowiedziałeś dzisiaj, i przychodzisz z zarzutami, że "nie mamy zielonego pojęcia"? Decyzja Trudeau była skandaliczna i jak może wiesz sąd w zeszłym roku uznał ją za naruszenie praw obywatelskich. Jak mi zamrożą dostęp do konta bankowego to niezależnie od tego czy gotówka jest w obrocie czy nie, ja jestem bez środków. Żeby było inaczej cały swój majątek musiałbym trzymać w skarpecie, a nie w postaci wirtualnych punkcików w banku, czy innym funduszu, czyż nie? Rządy wszelakie mają sporo możliwości pozbawienia Cię majątku i nie potrzebują do tego usuwania gotówki z obiegu jeśli odczują taką potrzebę. Prawicowe rządy również, nie miej złudzeń:) Teraz już EOT. Obiecuję:)
  18. Są klamki, które mają obejmy z zawiasem, lub dwuczęściowe z dwoma śrubami i można je zainstalować bez zdejmowania gripów, ale to współczesne klamki do hamulców hydraulicznych. Czy są klamki retro z takim rodzajem mocowania? Nie wiem:)
  19. Bez przesady, cały proces wymiany gotówki przy denominacji trwał ładnych kilka lat. Z całym szacunkiem dla Twojego dziadka, musiał się bardzo poważnie zagapić, jeśli został z jakąś gotówką w "starych pieniądzach". Mój wniosek jest taki, że Konfa jak zwykle straszy i bije w dzwony (jak widać po Tobie straszy skutecznie), a mnie ograniczenia płatności gotówką zwyczajnie nie obchodzą i nie czuję, żeby ktoś ograniczał moją wolność. W ostatnich latach brałem udział w kilku transakcjach na jakieś większe kwoty, większość z nich realizowaliśmy elektronicznie. Jedną w gotówce, bo tak zażyczyła sobie druga strona transakcji i było to mega upierdliwe. Na codzień nie sprzedaję ani nie kupuję nic za duży hajs, a nawet gdybym to robił, to nie mam zamiaru latać po bankach i wypłacać gotówki, bo szanuję swój czas. Czy te ograniczenia spełnią swoją rolę - pewnie złole znajdą sposób, żeby sobie je obejść... Przychylam się do zdania kolegi @Patron920 Cały internet zalany jest takim szajsem, nic nie stracimy jeśli forum rowerowe będzie od tego wolne. I z powyższym wnioskiem z mojej strony eot:)
  20. Maciorra

    [Level T] zanikający luz

    Bez przesady z tymi uszczelkami. Ludzkość od dość dawna używa DOTu w jakichś grubych milionach pojazdów i raczej nie mamy powszechnych problemów z uszczelkami... Obstawiam, że tłoczki w zacisku wymagają solidnego czyszczenia i smarowania. Przy okazji nie zaszkodzi przelać świeżym DOTem.
  21. @spidelli to raczej regulamin komisu nie wynikający z przepisów prawa.
  22. W PL limity transakcji gotówkowych obowiązują (przynajmniej na razie) przedsiębiorców. Jako osoba prywatna możesz kupić rower za 31 tysia w gotówce:)
  23. @Sansei6 Sigma BC12 WR to nie jest to samo co 1200 tylko w nowszym wydaniu? Jeśli może być nie-Sigma to VDO jeszcze ma liczniki przewodowe (ale w sumie to prawie Sigma, bo S zdaje się wykupiła VDO.)
  24. Sam nie wierzę, że to kontunuuję, ale: Ograniczenia kwotowe to nie zakaz. Nie słyszałem, żeby w PL ktoś chciał manipulować przy ustawie NBP. ECB: https://www.ecb.europa.eu/euro/cash_strategy/html/index.en.html oraz https://www.ecb.europa.eu/press/key/date/2017/html/ecb.sp170428.en.html I pewnie wiele więcej, ale nie chce mi się googlować za Ciebie. Mniej FB i YT, więcej książek i świeżego powietrza. Jeśli gotówka kiedyś zniknie (oby nie) to głównie dla wygody banków i z ich inicjatywy (a to prywatne przedsiębiorstwa, jako Konfiarz powinieneś im kibicować) Podobnie jak Uzurpator powyżej gotówki prawie nie miewam (prawie, bo jakieś zaskórniaki mam w szufladzie na wypadek totalnej awarii wszystkiego).
  25. A utrzymanie bankomatów kosztuje. Choć w linka nie kliknąłem coś mi podpowiada, że film daje nieco inną odpowiedź i jest to odpowiedź włos na głowie jeżąca:P
×
×
  • Dodaj nową pozycję...