Skocz do zawartości
Romet Sport
Przez BorucGT, 27.12.2014
  • 2 410 wyświetleń
  • 1 komentarz
  • Kolor Wiśniowy
  • Rocznik 1986
  • Waga 10500
  • Jednostka wagi g
  • Skradziony --
  • Numer seryjny ramy --
  • Opis Rower kupiłem w październiku tego roku za 300zł mimo ze rama nie wygląda jakoś spektakularnie. Całość działa sprawnie.<br />Dopiero teraz, czyli w grudniu znalazłem czas żeby rozebrać cały rower i przesmarować wszystko parę części jest do wymiany jednak mnie to nie przejmuje.<br /><br />Poprzedni własciciel wymienił tylną przerzutkę na Shimano Exage EX i siedzenie na siedzenie od Rometa Mustanga. ani jedna ani druga zmiana mi nie przeszkadza siedzenie jest wygodne, a biegi po chwili wyczucia wchodzą ładnie.<br /><br />Pewnie ktoś powie że rower mógł trafić w lepsze ręce, tak mógł jednak wierzę ze mi uda się też coś<br /><br />28 grudnia 2014 wpadło<br />-Nowa oś koła przedniego (poprzednia pokrzywiona i zużyta)<br />-Nowa oś koła tylnego (poprzednia zużyta)<br />-Nowa dętka Rubena<br />-Nowe pedała (stare się zatarło, może kiedyś je odratuje)<br /><br />Dnia 10 stycznia 2015<br />- Nowa opona Kenda Kwest (28-622) 28 x 1 5/8 x 1 1/8<br /><br />Dnia 15 Lutego 2015<br />- rower postanowił utracić napęd, wolnobieg zaczął przepuszczać w obie strony wleci jakiś orgynalny rometowski prawdopodbnie 5 rzędowy albo na jego częściach naprawię swój :)<br /><br />Dnia 28 lutego<br />-Szybka naprawa wolnobiegu zakończona powodzeniem.<br /><br />Dnia 19 marca<br />-Regulacja Hamulców, wymiana kilku części przy hamulcach.<br /><br />Dnia 21 marca<br />-Wpadł nowy licznik Sigma BC 700<br />-Zakup linki do hamulca (trzeba się kiedyś zebrać w sobie i wymienić).<br /><br />Dnia 2 Czerwca<br />-Koła rozebrane i wyczyszczone oraz porzesmarowane na nowo efekt genialny piasta zgubiła luz.<br /><br />Dnia 10 Września<br />-Wymiana dętki bo stara postanowiła że przestanie trzymać powietrze.<br /><br />Dnia 11 Września<br />-Po naprawię dętki swój kaprys pokazał suport który postanowił skrzypieć, zalanie go olejem silnikowym pomogło w zimę trzeba rozebrać<br /><br />23 Stycznia 2016<br />-Pora na małe przygotowania do sezonu czyszczenie<br />-suportu - smar ARCANOL Multi 3<br />-kółek przerzutki tylnej - smar Orlen ŁT4S3<br />Syfu było dość dużo po robocie rower stał się bardziej żwawy<br /><br /><br />20 Luty 2016<br />-Wpadła owijka w kolorze "Lightblue"<br /><br /><br />Co trzeba/będzie zrobione w najbliższym czasie<br /><br />-Nowy wolnobieg bo stary prawdopodobnie za niedługo "puści" 1 ząbek jest tylko dobry<br />Narazie to tyle jakieś zmiany pewnie jeszcze przyjdą w swoim czasie.<br /><br />Strona roweru: https://www.facebook.com/RomecikZ1986/

Komentarze

krism4a1

Napisano

Ogromny plus za zachowanie oryginalnej kolorystyki ramy, przy renowacji dla mnie to liczy się chyba najbardziej.



IP.Board Collections by DevFuse
  • Najwyżej oceniane

  • Najnowsze komentarze

    • GT Avalanche Comp 29
      Przez: Qbek84 · 27.05.2025
      Według mnie jest bardzo uniwersalny zestaw. Miałem okazję przejechać się czerwonym szlakiem do Buczkowic od momentu (Siodło) kiedy robi się takim singlem w lesie. Dzień czy dwa wcześniej mocno padało więc było jeszcze wilgotno - świetnie się te opony spisywały - Forekaster bardzo dobrze trzyma linię. Rekon na tyle w porównaniu do poprzedniego Ardenta posiada boczne klocki dzięki czemu trzyma się w zakrętach i tył nie ma tendencji do uślizgu. 
    • GT Avalanche Comp 29
      Przez: olo850 · 12.05.2025
      To jest nowy Forekaster? Jak oceniasz zestaw tych opon pod względem szybkości/dzielności terenowej? 
    • Rockrider Race 700
      Przez: KSikorski · 08.05.2025
      Blondynka zyskała formę ostateczną. Waga "katalogowa", bez pedałów - 10,9kg.
    • Romet Boreas 2 GRX by Peper
      Przez: PeperPL · 05.05.2025
      Tegoroczny wypad pod namioty w takim zestawieniu. 2 dni 150km, idealnie może nie jest, ale zmieszczone co trzeba i tobołki dały rady, nic nie dyndało za nadto, nic się nie urwało, wszystko dojechało. 
    • Marin Muirwoods
      Przez: WojtasTaba · 29.04.2025
      Jest coś fajnego w tym rowerze  👍
    • Cannondale scalpel ht4 carbon
      Przez: WojtasTaba · 29.04.2025
      Mniam.
    • GHOST Lector SF UC Replica
      Przez: martinnoo · 23.04.2025
      Okej, zerknę sobie. Pytam bo wydaję się być większa od mojej, a chcę mieć dwie do rotacji w zależności od wyjazdu, brakuję mi też jeszcze mocowania do sztycy, które ma. Ogólnie jakaś taka zgrabna mnie się wydaję 🙂 Dzięki! 👊 Ps. Piękna maszyna! 
    • GHOST Lector SF UC Replica
      Przez: Czayen · 23.04.2025
      Nie bardzo wiem jaki to model ale z tego co pamiętam do kupiłem ją w decathlonie, nic specjalnego ale mi się sprawdziła więc przełożyłem do nowego roweru. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...