Skocz do zawartości

Komentarze

 1. w: Rondo Ruut AL2

  Przez Eathan, 15.05.2024


  Rower ma swój wątek na forum, w którym regularnie opisuje modyfikacje oraz swoje odczucia. 

   

  Kilka nowych fotek z siodłem i oponami. Są też prześwity w ramie z oponami 700x45C. 

  20240509_182319.jpg

  20240509_182335.jpg

  20240509_182343.jpg

  20240509_182358.jpg

 2. w: Antidote Woodsprite

  Przez NerfMe, 09.05.2024


  Zacny, gratuluje zakupu.

 3. w: Antidote Woodsprite

  Przez KrzysiekCH, 08.05.2024


  @Brombosz Antidote rekomenduje EXT Storie pod tą ramę, bo dobrze pasuje do charakterystyki zawieszenia. Więc nie chciałem już aż tak ryzykować i brać coś kompletnie w ciemno. Z drugiej strony recenzje Storii są w przeważającej części bardzo pozytywne i EXT jako firma też jest ciekawa – quasi manufaktura we Włoszech. Ohlins bardzo dużo osób jeździ, więc nic specjalnego 🙂, DVO robi w Chinach (co oczywiście nie jest niczym złym, ale jak mam opcje „lokalnej” produkcji to wolałem coś „pod ręką”, mam dobrych dystrybutorów w CH), BOS w sumie tez ciekawy, ale tu już nie miałem kompletnie żadnych przesłanek, żeby w to wchodzić… Co do amortyzatora – tu już opinie są bardziej podzielone, ale jak już brałem Storie to chciałem cale zawieszenie od jednej firmy wiec jest ERA. I jak na ten moment jest ok, ale tak jak pisałem zajmie mi to jeszcze trochę czasu aż ustawie to pod siebie. Trochę szkoda, że ten amorek nie współgra z ShockWiz – zaoszczędziłoby mi to trochę czasu na testowanie ustawień…

 4. w: Antidote Woodsprite

  Przez Brombosz, 08.05.2024


  Ja wykorzystam moment, bo zawsze chciałem o to zapytać kogoś kto kupuje rower z takim zawieszeniem. ;)

  @KrzysiekCH Dlaczego właśnie EXT, a nie np. BOS, DVO, Ohlins czy inna jakaś egzotyka? Co kierowało tym wyborem? Bo to, że FOX i RS się znudziły, potrafię sobie wyobrazić. :) 

 5. w: Antidote Woodsprite

  Przez KrzysiekCH, 07.05.2024


  Tak, każda część jest taka jaką wybrałem. Generale założenie było zbudować lekką trailówkę, wyszło jak wyszło... 😉 Nie chciałem zwieszenia foxa czy RS gdyż chciałem spróbować czegoś nowego. Padło na EXT - na sprężynie z tyłu więc dlatego ma 14kg, na foxie 34 i trailowym damperze byłyby o kilo lżejszy. Wykonanie ramy idealne, chciałem tym razem czarny rower więc zostawiłem carbon raw. Co do właściwości jezdnych - to zawsze subiektywna ocena - generalnie, porównując do mojego all mountain (Evil offering) jest o wiele bardziej zwrotny, lepiej skacze no i oczywiście trochę lepiej podjeżdża. Zawieszenie EXT jest super, chociaż jeszcze nie ustawiłem go idealnie pod siebie. Z racji niewielkiego skoku jest szybki ale muszę trochę pojeździć po górskich trasach enduro, żeby sprawdzić gdzie ten rower "się kończy", ale jako trailówka na niewysokie góry jak na razie sprawdza się świetnie.

IP.Board Collections by DevFuse
×
×
 • Dodaj nową pozycję...