Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
przecietny.kolarz odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Oprócz ewidentnego zabrudzenia czymś tłustym, nigdy mi nic nie skrzypiało. Miałem całkiem niezły przekrój hamulców różnego rodzaju. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
gnomon odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
ja tam nie wiem, kto kogo robi w uja....mam w użyciu kilka rowerów na tarczach, żaden nie skrzypi....kilka to jest chyba 7 czy 8 sztuk - chyba pełna gama MTB od MT200 do 8100 i podobnie w szosach, tarcze od jakis rt10 do rt99 czy tam CL800 - zero próblemów, jak zliczyc przebiegi do kupy to ze 100tys km bedzie na nich wsystkich. Wszystko jest na klockach Shimano, albo półmetaliki albo żywica - ew gdzieś może byc jakis jagwire półmetal. Nic mi nigdy nie skrzypiało poza przypadkami zapaćkania klocka olejem. -
KNKS obserwuje zawartość → [ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
KNKS odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
Pozycja jak najbardziej prawidłowa. Pokaz jeszcze foto samego roweru. -
Dzięki wielki panowie jak zwykle forum bardzo pomocne
- Dzisiaj
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
ernorator odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
ernorator odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
@KNKS może to taka wersja CrMo SL jak w Giantach i tylko tyle mu zostało ze sztycy. -
dfq obserwuje zawartość → [kask] problem z doboru kasku
-
Ideałem jest Giro Aries Spherical Mips - najbardziej otwarty z kasków Giro i odrobine szerszy na bokach od Uvexów. W takim jeżdżą na górskich etapach m.in. Kasia Niewiadoma, Sepp Kuss, Jonas Vinnegard (na płaskich jeżdżą w bardziej aero - eclipsach). Jest świetny. Polecam. Ewentualnie rozważ Heliosa, Aethera (Specialized Evade jest mniej przewiewny).
-
[2026] Stoll P32 - pierwszy seryjny XC na kołach 32"
Tyfon79 odpowiedział KrissDeValnor → na temat → Nowości
No, chyba była tak pewna, że zaliczyła niezłe glebisko na samym początku wyścigu tam gdzie akurat większe koło powinno? mieć sporą przewagę. Nie mniej teza słuszna. Do tego zdaje się jako jedyna jechała sobie znowu tym razem po suchym z gołymi łapciami i dostała od losu klapsa. Obserwowałem uważnie ten zjazd a także Leogang i nie widzę tutaj żadnej "przepaści" względem koła 29er a taka przepaść jest miedzy kołem 26er a 29er. Dalej zatem trzymam się wersji powolnego wciskania kitu marketingowego by sprzedawać nowe biorąc pod uwagę obecną technologię związaną z "jakością" kół. Gdzieś musi być lepiej, gdzieś gorzej wiec zależeć będzie od trasy ale finalnie bilans będzie nijaki względem 29er. -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
KNKS odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Nie zastanawiałeś się nad tym, żeby mając 162cm wzrostu, skupić się na ramach mniejszych niż XL ? Mógłbyś wtedy zamontować sztycę do siodła, zamiast montować siodełko bezpośrednio do ramy. 😉 -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
detch odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
@marvelo regularnie zastanawiałem się nad zamontowaniem zwykłych klamkomanetek w ten sposób - fajnie, że zobaczyłem to na zdjęciu. Dla mnie chyba zbyt hardcore, ale szczerze mówiąc mam wszystkie części aby nawet dla beki to spróbować Dziękuję za inspirację -
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
Tomek595 odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
PRAWIDLOWO -
[do 1700zł] dla córki 11 letniej, ok 150 cm wzrostu
dragonek odpowiedział skaskiczka → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
150 cm to już można szukać roweru dla dorosłego, w rozmiarze XS/S na kołach 27,5/28. Np: https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777?mc=8577925& Albo jeszcze z dziecięcych, na kołach 26, lekki bo bez amortyzatora: https://sportano.pl/p/925560/rower-dzieciecy-attabo-ease-26-10-1-kg-gen-2-turkusowy -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
marvelo odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Bzdury opowiadasz. Prawidłowy chwyt na baranku to ten "dropach". Dziesiątki tysięcy kilometrów tak przejeździłem: To, co pokazałem na powyższym zdjęciu to klamkomanetki mtb (stare Alivio 3x7, z klamkami pod hamulce cantilever) założone na stalowego baranka z Rometa Pasata (miał taką samą średnicę - 22.2 mm). Taki baranek ważył tonę, ale tanim kosztem miałem zmianę biegów pod ręką. I nie żartuję, ja tym rowerem naprawdę jeździłem trasy po 150-200 km, przeważającą część w chwycie dolnym. Na tej samej ramie, w zależności od zamontowanej sztycy (offset), mostka (długość i wysokość) i kierownicy (szerokość, zasięg) można przyjmować skrajnie odmienne pozycje. Nie ma pozycji uniwersalnej, ale spektrum pozycji w których da się jechać jest bardzo szerokie. -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
Tomek595 odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
tak bardzo jest nam przykro 😅🤣😂 -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
Tyfon79 odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Problem wycia nie dotyczy tylko szosy czy graveli a tam ciężko szukać po lesie olejów w ściółce. Mi w nowym zestawie tarcz i klocków metalicznych wyć pod koniec dnia zaczął tył. Do tego przed ostatni zjazd ostatnio i spadła mi dramatycznie siła hamowania. Wnioski są takie, że robią nas w uja by ciągle wymieniać i by kasa się zgadzała. Dziś szczęśliwy ten kto ma całe życie klocka ciszę. Wystarczy wyciągnąć wnioski ile tu klocków przerabiacie. Bez jajec bo w Alpach nie mieszkamy a na nizinach nawet organiczne w szosie czy gravelu to powinny być min kilka sezonów. Jest też inna opcja czyli grupa ludków w tym ja co ma od jakiegoś czasu wiecznego pecha... -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
Chociemir odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
-
Miałem Velocisa i pasował w miarę ok ale gniótł mi trochę czoło, po nim przesiadłem się na GIRO Synthe MIPS II i jest znacznie lepiej. Ciekawą opcją w podobnym kształcie jest Rudy Project Venger, ale to wg. komentarza wyżej zakup bez gwarancji 😕
-
[~9000] Rower szosowy
gandalf_kolorowy odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
@nossy A no wygląda na to że to że skopiowali opis z jakiejś zagranicznej strony i wrzucili w tłumacza bo tam im się coś rozjechało przy siodełku. SIEDZENIE: Gigantyczne podejście Czyli wychodzi na to że w PL nie dostanę innego przełożenia w tym konkretnym modelu dla tego Gianta i jak bym chciał inne to albo sam wymienię albo inny rower, ta Orbea ma 50/34, ale bliżej mi znacznie do Gianta. Ja jeżdzę głównie Beskid Śląski i Sądecki w zależności gdzie aktualnie przebywam, jakiś konkretnych podjazdów nie atakuję, to co się trafi na trasie to jadę, a teren taki że w którą stronę by nie pojechać zawsze będzie coś pod górę. Tutaj przykładowe podjazdy zrobione na Sensie 50/34, te same podjazdy zrobiłem też na Radon Crager 7.0, zakładam że na tym Giancie też przejadę, może cieżej kadencje będzie utrzymać sensowną, ale no nie wiem, nie znam się aż tak na tym. https://kolarsko.pl/baza.php?podjazd=692 https://kolarsko.pl/baza.php?podjazd=662 https://kolarsko.pl/baza.php?podjazd=1092 https://kolarsko.pl/baza.php?podjazd=991 -
[Wiercenie w Ramie] Poszerzanie otworu w ramie
CoolBreezeOne odpowiedział Janusz123 → na temat → 29er
@Janusz123, śmiało - fedruj. Nie wiercisz w samiej ramie tylko w insercie wkomponowanym w ramę. Dużo materiału nie zbierzesz. Przerabiałem to u siebie. Port mam na dwa oczka. Jeden dropper, drugi przerzutka. Ten od przerzutki był za ciasny - technicznie przystosowany do "odcinkowo" schowanego pancerza. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
gnomon odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Jedyne klocki jakie jest sens próbować reanimować imho to ew półmetaliki ( z metalikami problemu chyba nie ma) - i nie żaden piekarnik a kładziemy na palniku gazowym i sobie tam siedzą dłuższa chwilę....jesli były w oleju, to czuć super cieżki smród dośc szybko.... Nie wiem czy IPA to ejszzcze nie pogarasza tematu ... czy ten olej jeszcze nie wsiąka głębiej. Ja tam IPY nigy nie uzywałem. Jedynie opalanie na palniku i szlifowanie na kostce brukowej (lub od biedy pilnik). Na klocki żywicze, to mała szansa że cos pomoże, chyba żę byly jakos minimalnie zaolejone. -
@ernorator dzięki za info o Rudym. To cenna wskazówka. Co do obu propozycji to jednak nie ten kierunek . Szukam kasku, który będzie bardziej otwarty. Ideałem jest UVEX. Tylko gniecie. Co ciekawe mierzyłem wersję bez MIPS i wydaje mi się, że gniotła mniej. Jest to możliwe? Muszę zmierzyć raz jeszcze
-
[kask] problem z doboru kasku
ernorator odpowiedział Eathan → na temat → Ochrona, dodatki, akcesoria
Nie kupuje nic z Rudy Project, zerowy kontakt z firmą. Skelp odsyła do dystrybutora, z dystrybutorem nie ma kontaktu. Sama firma z Włoch odsyła do dystrybutora, inny mail ale też zero kontaktu. Centrum Rowerowe nawet zaproponowało, że dadzą mi znać jak będzie u nich przedstawiciel Rudy w sklepie w wawie, żebym mógł go napastować osobiście 🤪 Dali znać ale już zdążyłem kupić Abusa więc kij jemu w szprychy. Jak masz decathlon niedaleko jakoś to Van Rysel RCR MIPS, w sklepie nie będzie ale można zamówić sobie z odbiorem w sklepie, na miejscu przymierzyć i od razu oddać. https://www.decathlon.pl/p/kask-rowerowy-szosowy-van-rysel-rcr-mips/_/R-p-337826?mc=8733901&c=Ultrabiały_Ultrabiały_Czarny Jeszcze fajny jest Specialized Evade https://www.specialized.com/pl/pl/s-works-evade-3/p/1000208812?color=1000208814-1000208812 -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
detch odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Nie musisz podzielać wizji. Szczególnie, że takie było założenie dlaczego założyłem temat - chciałem poznać opinie ludzi. W tym też i te negatywne. Ale nie zwalnia Cię to jakiejś kultury i poziomu dyskusji. Bo: Jestem nowym użytkownikiem, przyszedłem z pytaniem - uważam, że uczciwym, otwartym, napisanym z szacunkiem - dostałem drwiny. Czuję się zniechęcony do komunikacji z Wami -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
sznib odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Pola drzewa chmury. -
Zarejestrował się nowy użytkownik: skaskiczka
