Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Obecnie chyba zostały 2 rowery do wyboru, oglądałem Kellysa Gate 70 (prawie to samo co 90) jakoś rama nie przypadła mi do gustu, ma wywłaszczenia i jakby nalepki nawet na górnych widelcach. Merida wydaje się najlepszym środkiem, ma najlepsze hamulce, zębatkę 32T i blokadę amortyzatora na kierownicy, pytanie czy dostane rozmiar L za 6000zł. Druga opcja to Trek, kosztuje obecnie 5400zł, wiec zostaje 600zł na modyfikacje, ale... Trek nie ma blokady na kierownicy, ma gorsze hamulce, opony też takie sobie, węższe obręcze kół, no i przednią zębatke tylko 30T co może byc zbyt mało do jazdy głównie po płaskim. Jaka jest różnica w amortyzatorach? Manitou Machete Comp 120 vs Rockshox recon gold rl 120 ? Która marka jest według was lepsza, Merida czy Trek?
  3. Z własnego doświadczenia kupowania roweru pod 155 cm powiem, że bardzo ciężko dostać ramę XS do przymiarki w sklepie. U mnie skończyło się na mierzeniu kilku S-ek (np. Dual Sporta 2025, rama taka sama jak w FX 2025, minimalna różnica geometrii ze względu na rożne koła), porównaniem kilku innych ram na https://bikeinsights.com i ostatecznie zamówiłam trochę w ciemno Treka FX 3 Disc 2023 za 3380 zł. W ramach ciekawostki, Trek FX 3 Disc 2023 w rozmiarze XS wygląda następująco (zdjęcie z internetu):
  4. Stromizny wszędzie są mniej więcej takie same a problemem jest długość najazdu. Im wyżej tym dłużej czyli na większej patelni z przodu będzie ciężej kondycyjnie ale im niżej tym większa szansa na "przepchnięcie' podjazdu na twardszym bo jest krótki. Raczej też oto chodziło @uzu i co do zasady jak najbardziej ma rację.
  5. Cześć wie ktoś może jaki hak do przerzutki powinienem kupić w krossie Vento CX 4.0? z góry dziękuję za pomoc
  6. Bo nie zdążyłem dojechać pod wiaty, a drzewa w końcu też przemokły:
  7. Pleciesz pan bzdury. Wysokość nie determinuje jak stromy jest teren. Można mieć nieprzekraczający 100m ale nachylenia po kilkanaście i więcej %, można mieć 600m i nachylenia nieprzekraczające 10%. Z uwagą o offsecie i grubości zębatki. Ja oryginalnie mam 32z 3mm, nie popatrzyłem przy kupowaniu nowej i wziąłem 34z 6mm. Weszła, choć mocno na styk. Wniosek taki, że rama prawdopodobnie przyjmie 36z 0mm, choć producent podaje maks 34z.
  8. Dzisiaj
  9. Znak dzisiejszych czasów .....jak GPT czy inny Copilot coś napisze to jest to świętość .... Głupoty pisze w tym wypadku. Edit : i uczymy typka
  10. Widelce, w których sprężyna negatywna jest stalowa, działają poprawnie tylko w wąskim przedziale ciśnienia w komorze pozytywnej. Może chodziło.o osoby lżejsze niż 80kg, np. nkektóre kobiety i dzieci.
  11. Te anatomiczne dla mnie odpadają, gdyż potrzebuje buty do chodzenia w bikepacking. Natomiast te drugie jak najbardziej są godne uwagi.
  12. Zegarek czy licznik ma swoje algorytmy, a strava swoje. Drobne różnice w średniej czy np. w przewyższeniu to norma. U mnie zegarek Amazfita też pokazuje nieco inne rzeczy i trudno powiedzieć który jest bliższy rzeczywistości. Ale akurat Vmax rzadko mi przekłamuje, choć bywało z tym różnie w przeszłości. Ostatnio na zjeździe z gór licznik mi pokazał 67 z kawałkiem, a na Stravie było 68. Ale bywało też w drugą stronę, czasem dokręcałem z górki żeby ledwie 60 przekroczyć i licznik pokazywał 61 czy 62, ale Stravy to nie przekonało i było 58-59. Swego czasu jak miałem Stravę na telefonie z andkiem, kumpel miał to samo na iphonie i u niego za każdym razem dystans był kilka km większy, mimo startu i końca w tym samym miejscu. Nawet jak jechaliśmy w większej grupie, zawsze u niego było więcej km. Krótko mówiąc Strava to fajna zabawka, ale nie narzędzie do badań naukowych i nie ma co się co tym przejmować.
  13. Pojawiły się buty anatomiczne Diablo szerokie buty cena i brak realnego kontaktu z nimi - nie mam swojego zdania na ich temat, jednak proponuję przeszukać internet. z butów w Polsce komfort dały mi pozornie marne buty shimano ct 70 ( wersja ct71 jest prawie taka sama ( brak paska z rzepem) ) buty są tworzywa papierowoplastykowego, ale trzymają się kupy mimo zdrapywania cholewki, To buty paracywilne, ale najszersze ze wszystkich butów Shimano jakie miałem ( jednak nie miałem nigdy wersji wide)
  14. Próbowałem kiedyś gripów z "płetwą" - jak dla mnie zbędny bajer - to już dla wygody wolę jak są z porządnej twardszej mikrogumy.
  15. Zamierzam głównie asfalt. Mam już wiele tras objechanych w swojej okolicy. Dlatego wolałbym coś na cieńszych oponach. Crossa sobie zostawię na zmianę. Niestety nie mam gdzie przymierzyć tego Treka. No i też nie ma wiele tych Treków w sklepach online (nie licząc oficjalnego).
  16. Też mi się tak wydaje że spec będzie lepszy i optymalny - koła ma słabsze zdecydowanie ale nie są na wieki i można je kiedyś wymienić. Dzięki za info. Do tych cen dochodzi jeszcze ok 300 za złożenie i 400 za wysyłkę. Czyli w granicach 700 zł. Ale skoro sklep polecany to i tak lepiej niż w naszych rodzimych sklepach. Już pomijam ogłoszenie używek. Właściciele nie zauważyli ani spadku cen waluty ani że sezon niebawem się skończy. Wrzesień i październik na takie zakupy optymalnym okresem.
  17. Pamiętajcie, jeżeli nie jest to typowa linia kobieca, głównym odbiorcą jest osoba męska/"uniwersalna". Analizując geo TREK'a w rozmiarze XS (czasami najmniejsze rozmiar znika z możliwości wyboru jak się skończą), kąty główki ramy poprawiają prowadzenie przy krótkim mostku. Jest to bardzo ciekawa opcja do przymiarki i powinna podpasować. Rowery fitness FX – więcej zdrowia, więcej szczęścia - Trek Bikes (PL) Rowery Dual Sport - Trek Bikes (PL)
  18. No to jeszcze jedna obserwacja. Powiedzmy kończę trasę ze średnią 23,4. Tyle pokazuje Garmin. Tyle widzę w Garmin Connect. Strava pokazuje 23,3 albo 23,2 km/h Oczywiście mówimy o aktywności zarejestrowanej na garminie (czujnik na kole) i przesłanej do Stravy automatycznie.
  19. Po pierwsze - nie zgaduj czy wejdzie 34 lub 36T. Zmierz. Wydrukuj sobie obrys zębatki, naklej na karton, wytnij i podmień. Po drugie - jak niżej pisze @Turysta05 , upewnij się, że napęd jest wyregulowany, bo ta zębatka nie wygląda źle. Tzn, na oko to jeden umarł, ale na oko źle nie jest. Po trzecie - jak wyszejkowałeś łańcuch to pewno też nasmarowałeś, co po prostu obniżyło próg przeskakiwania. Prawda jest taka, że zębatki 12 w dół są na tyle ekstremalne dla przekładni łańcuchowej, że całkowicie zdrowy napęd da się zmusić do przeskakiwania jak się do tego przyłożysz. Po czwarte - z pomocą pilnika obrotowego można koronkę reanimować w sumie "w nieskończoność". Szczegóły tutaj: http://rowery.zbooy.pl/szlif.html Jeden pilnik VHM 8mm starczy na lata reanimowania kaset. Jedyne co spowoduje zmiana 32 na 40, to przesunięcie przełożenia centralnego z 32/14 do 40/18 - z grubsza. Ludzie dalej będą jeździć z kadencją którą preferują. Stawom nic nie będzie. POza tym pisałem ~40 - czyli okolice tej 40. Wycieniowany chart XC pociągnie 44, miłośnik kebabów zapoda sobie 36. Clou jest takie, że 30/32 to są napędy na góry.
  20. Tutaj sporo płacisz za logo(mam to wiem),kupiłem lekko używany,swoją drogą sprzedawca zamieniał właśnie na Speca,czyli coś w tym jest.
  21. Mam ten sam problem tyle tylko że ja nie mam szerokiej a mega szeroką stopę. Rozmiar większy nic nie daje bo buty są dłuższe a nie szersze.
  22. Wczoraj
  23. Ciekawe czemu shockcraft pofatygował się zrobić zamiennik jeszcze bardziej miękki, a nie sztywniejszy.
  24. mszs

    [Rama] Jaka rama pod budowę MTB 29?

    nie wiem czemu ale piszą że 11
  25. U mnie Strava też ostatni głupieje. Np podczas jazdy ze średnią ponad 25 pokazało mi 20
  26. Zrobiłem dzisiaj wreszcie rewolucje w ramie z bidonami zwalniając miejsce na torbę do łańcucha / zabezpieczenia W ramie S naprawdę ciężko coś poutykać
  27. Tylko dalej zostanie problem z przeskakiwaniem na tej malej Kasetę rozbierałem całą i czyściłam benzyną ekstrakcyjna Zaczęło to się dziać po tym jak ściągnąłem łańcuch i go szejkowalem przed tem ani razu to się nie wydarzylo
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...