Skocz do zawartości

[10370g] Accent Peak 29 czarno-biały 2013


clus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Ostatnio udało mi się zwieńczyć dzieło zwane Peakiem 29 :) Rower składany z części zarówno nowych jak i używanych, częściowo przełożonych z poprzedniego. Docelowo MOŻE mi się uda urwać 10kg ale łatwe to nie będzie. Na dzień dzisiejszy priorytet zmian w rowerze na lżejsze to: siodełko, sztyca, mostek, ew. pedały (czekam na relację z użytkowania Quartzów przez bbartkk'a), kaseta (jak się uda to może jakiś używany XTR), docelowo prawdopodobnie rama na carbonową - odległe plany na przynajmniej rok.

Rower aktualnie i tymczasowo stoi z przodu na Ralphie Perf z dętką Fossa ale jestem na etapie kupowania opony, którą będzie najprawdopodobniej X-King (zawarłem go w specyfikacji) zalany mleczkiem.

Jest to mój pierwszy 29er, wcześniej jeździłem na fullu 26 :D Po kilku przejażdżkach po mieście całkiem daje radę. Co więcej to okaże się na pierwszym maratonie :)

 

Specyfikacja:

Bar Ends: (Rogi)

Bar Plugs: (Korki do kierownicy) noname 7

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) "Specialized Rib Cage w/ screws 40

Brake (Front): (Hamulec przedni) Formula RX 240

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Formula RX 255

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe)

Cables: (Pancerze i linki) Clark 50

Cassette: (Kaseta) Shimano Deore XT CS-M770 11-34T 302

Chain: (Lancuch) Sram PC-991 286

Crankset: (Korby) Shimano Deore XT FC-M785 756

-Crank Arms: (Ramiona)

-Bottom Bracket: (Suport) Shimano BB70 95

-Outer Ring: (Blat)

-Middle Ring: (Srednia tarcza)

-Inner Ring: (Mala tarcza)

-Crank Bolts: (Sruby mocujace tarcze)

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) SRAM X.9 150

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XTR 182

Fork: (Widelec) Rock Shox SID RCT3 2012 1635

Rear Shock: (Damper)

Frame: (Rama) Accent Peak 29 M 1656

Grips: (Gripy) Boplight 18

Handlebar: (Kierownica) PRO Koryak 660mm flat 184

Handlebar Tape: (Owijka)

Headset: (Stery) Token Kudos-z 134

Pedals: (Pedaly) Shimano SPD XT PD-M540 350

Seat: (Siodlo) Fizik Tundra 257

Seatpost: (Sztyca) BUZZARD CARBON 12K 31,6mm 227

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Accent Light 25

Shifters: (Manetki) Shimano Deore XT SL-M770 228

Skewers: (Zaciski kol) Shimano XT 66

Spacers: (Podkladki pod mostek) noname 5

Starnut: (Gwiazdka)

Stem: (Mostek) Viper Carbolite 3D 2014 147

Tire (Front): (Opona przednia) Continental X-King 29x2.2 Race Sport 520

Tire (Rear): (Opona tylna) Geax Mezcal 29x2.1 526

Top Cap: (Top cap)

Tubes: (Detki) Mleczko NoTubes Tire Sealant 150

Wheel Front: (Kolo przednie) w/ valve 745

-Hub: (Piasta) Novatec D811sb-15

-Rim: (Obrecz) ZTR Crest 29er

-Spokes: (Szprychy) Pillar PSR TB2016

-Nipples: (Nyple) Pillar PT 735

-Rim tape: (Opaska) NoTubes Yellow Tape

Wheel Rear: (Kolo tylne) w/ valve 876

-Hub: (Piasta) DT Swiss 350

-Rim: (Obrecz) ZTR Crest 29er

-Spokes: (Szprychy) Pillar PSR TB2016

-Nipples: (Nyple) Pillar PT 735

-Rim tape: (Opaska) NoTubes Yellow Tape

Misc Option: (Inne)

tarcze Avid G2CS 160mm 230

osłonka na łańcuch PRO Chainstay Protector 20

mocowanie garmina 8

 

Suma: 10370g

 

Fotki:

2013-03-02%2016.25.37.jpg

2013-03-02%2016.25.43.jpg

2013-03-02%2016.26.51.jpg

2013-03-02%2016.26.54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wydaje mi się czy zaszalałeś, pisałem już dziś koment do roweru 26" na czarnej ramie carbon, i w tle widać było ten właśnie rower.

Nie no świetnie wyszło, bardzo zgrabnie, schludnie i ładnie. Waga jak na 29" ( a nawet 26") bardzo bardzo dobra. Szpej ekstra.

Na pewno miło się śmiga.

Pozdrawiam i życzę udanego sezonu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rowerek bardzo fajny, nic dodać nic ująć. Tak przeglądam i przeglądam tą całą "manią lekkości" i niestety bez foty na wadze całego roweru. to w tego podawane masy jakoś nie wierzę . Ja mam 26-er, na 0.5 kg lżejszej remie , lżejszy amor, kasete, co prawda koła i zaciski mam "mocniejsze" (jakieś 350g), ale cała reszta porównywalnej wadze, i mój rower waży 10.800 z małym okładem - i to jest waga z elektronicznej wagi na haku a nie z listy.

Edytowane przez mansua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam i przeglądam tą całą "manią lekkości" i niestety bez foty na wadze całego roweru. to w tego podawane masy jakoś nie wierzę .

 

Wg mnie łatwiej uwierzyć lub nie w wagi konkretnych części aniżeli w total wagę całego roweru ważonego na wadze od rybaka bo tu z dokładnością wyniku to można polemizować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek bardzo fajny, nic dodać nic ująć. Tak przeglądam i przeglądam tą całą "manią lekkości" i niestety bez foty na wadze całego roweru. to w tego podawane masy jakoś nie wierzę . Ja mam 26-er, na 0.5 kg lżejszej remie , lżejszy amor, kasete, co prawda koła i zaciski mam "mocniejsze" (jakieś 350g), ale cała reszta porównywalnej wadze, i mój rower waży 10.800 z małym okładem - i to jest waga z elektronicznej wagi na haku a nie z listy.

 

mam tak samo jak czytam wiekszosc rozpisek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo jak czytam wiekszosc rozpisek :)

ok, macie trochę racji że na deser powinna być fota gotowca na haku. Ale przecież jeżeli ktoś rzeczywiście waży komponenty i dodatkowo daje fotki na wagach, to suma sumarum 2+2=4.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zawsze błąd będzie na korzyść niższej masy - z dużym prawdopodobieństwem czasem waga zawyży, czasem zaniży. Z całą pewnością nie będzie tak, że masa każdej części będzie zaniżona (pomijam tu uszkodzoną czy mocno niedokładną wagę).

 

niby roznica nie duza' date=' ale mi zawsze duzo brakowało do wskazan wagi na ryby[/quote']

 

To może nie liczyłeś wszystkiego, coś pomijałeś? Wagę całości zwiększa powietrze w oponach (kilkanaście g), różne smary/pasty montażowe (kilka g) - i to wszystko, reszta powinna zawierać się w masach pojedynczych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...