Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego właśnie glupieję.

Jakiś czas temu mierzylem w innym sklepie Speca RH Sport - L i zaraz po nim Orbeę MX 30 L. Ten pierwszy wydał mi się właśnie nazbyt rozciągnięty i tak, jak piszesz autobusowy. Orbea zaś zwinniejsza. Wtedy jeszcze celowalem w UB Fusiona, którego oczywiście nie było w odpowiednim rozmiarze.

Trochę czasu minęło, poczytałem i stwierdziłem, że dokladam nieco kasy i chcę coś w miarę w nowych standardach (zwężana główka, powietrzny amor, sztywne osie itp.) kierunek jest właśnie w Gate. Może to jakaś autosugestia, że wygodnie mi na nim było. Sprzedawca (podobny gabarytowo) przekonywal, że miał Gate'a 50 Mkę, ale źle mu się jeździło, bo za krótki. 

Jeżdżę różny teren ale głównie lasy, ścieżki czasem szersze,  czasem na jeden rower, korzenie, jakieś zjazdy (w drugą już nie dam rady :)) tego typu: 

 

20200602_213443-02.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jaki rozmiar ramy dobrać do roweru holenderskiego - pozycja wyprostowana i rama męska?

Mam do wyboru ramę 61 cm i 66 cm

Wzrost 193cm

Długość nogi 88 cm

 

Wg. wzorów na necie: 88cm*0.68~60cm

wg. obrazka frame_high.png

A konsultant w sklepie internetowym stwierdził, że idealna rama pod mój wzrost to 66 cm. To który rozmiar mam wybrać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cienkun napisał:

mam 180 i 61 jest jeszcze dobra dla mnie na wysokość. 57 zazwyczaj są lekko krótkie za to. 61 (Gazelle populair męska) jest dla mnie idealna. Radziłbym od siebie 66. 

A jaką masz długość nogi? Też chcę kupić rower gazelle populair.  Ogólnie facet ze sklepu mi napisał, że 61 też będzie dobra. Mam małe obawy, że przy mojej nodze będzie trudniej wsiadać na ramę 66. Wszystkie kalkulatory wyliczają mi rozmiar 59-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Dzisiaj zakupilem rower romet aspre 2 w rozmiarze L. Moj wzrost to 179.5cm . Dlugosc nogi od krocza to 84cm. Gdy stoje nad rama na pelnych stopach, to jej dotykam (nie ma miejsca by wsadzic palec pomiedzy krocze a rame, jednak nie wisze na niej). Nie mialem porownania z rozmiarem M, poniewaz aktualnie w sklepie nie posiadali go i byl dostepny na zamowienie z ich magazynu. Sprzedawca twierdzil, ze lepiej wziac rozmiar wiekszy, bo w rometach taka geometria. 

Czy powinienem wg was zmienic rozmiar roweru na M(64) czy ten L(56) faktycznie jest ok ? Mam 14 dni na wymiane, nie mam porownania a nie chce go zajezdzic by byly jakies mocne slady uzytkowania. 

Edytowane przez KarolP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem we wtorek rower indiane xcross i mam mały problem z regulacja wysokości kierownicy - jest za nisko, a podwyższyć można maksymalnie z 1,5cm (chyba, że coś źle robię) [rama 21"]
Mam 184cm wzrostu, dlugość nogi ok 86cm i nie wiem czy mam się bawić w jakieś adaptery do kierownicy czy szukać ramy 23"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wkg napisał:

 

nie chcialem cytowac kolegi WKG tylko kolege TSOUND... telefin cos mi broi...

rozmiar 21 jest dobry na 184. nie bierz większego. wiec albo nostek ze wznosem albo najwyzej zamien widelec na nowy i zostaw rure sterowa nieobcieta i podkladki pod mostek. 

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam. Wcześniej jeździłem trekkingiem, przesiadłem się na Crossa 61cm z mostkiem oxygen driver. Kierownicy niestety nie da się już podnieść. Poleci ktoś ciekawy mostek z możliwością regulacji? Nie ukrywam, ze pozycja bardziej wyprostowana lepiej mi służy, chyba ze to kwestia przyzwyczajenia. 

Mostek.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  

potrzebuję pomocy czy rama Kross Inzai 2019 w rozmiarze L (550mm) będzie odpowiednia dla chłopa 189cm i z przekrokiem 89cm, mierzonym przy ścianie z książką ? 
Czy raczej szukać czegoś większego ? Jak liczę wg. wzoru to 89x0.63 = 56,07cm. 
 

Z góry dzięki za pomoc. 

kross.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam roweru crossowego. Wzrost 185, nogi krótkie jakieś 80 cm. W oczy rzucił mi się Romet Orkan. Wg tabelek producenta pasuje do ramy 21, ale mam wrażenie ze to trochę optymistyczny szacunek. Może ktoś już dobierał ramę takiego rometa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...